Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Lepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

Kasalj kod beba, prirodni lek?

Drugari treba nam pomoć ako znate neki prirodni lek za iskašljavanje.. Dete od 16meseci Dobio je inhalacije to mu pomaze da lakse dise ali ima puno sekreta i kasalj ga budi kada spava.. Mazala sam mast opranu u 9voda cini mi se da jr pomoglo malo, ali možda imate neki bolji savet za nas
2022 01 21
A čime ga inhalirate?
2022 01 22
Čaj bosiljka, što više toplih napitaka, manje mleka, više čaja, sokova prirodnih, tople limunade, kokosija supa, bebi propolis, med, ispranu mast može progutati, može obloga od masti na pluća. Pre su nam kao deci kuvali crni luk, a za starije je bolji svež luk jesti za iskasljavanje. Fiziološkim rastvorom što češće čistiti nos, pun manji špric u svaku nozdrvu, pošto deca u tom uzrastu ne znaju da izbace sekret, te su zapušena, a kaslju, jer im se taj sekret iz nosa spušta na donji respiratorni trakt. Imaju odlične pumpice koje izvuku dosta sekreta iz nosa, na baterije. Kad je glava sagnuta, onda se može lakše pumpicom obicnom izvaditi sekret iz nosa, ja sam znala da dete nosim pola minuta naglavačke, kao igramo se, pa da joj onda dobro iscistim nos, baš je bila u tom uzrastu i bežala je, naravno, od pumpice
2022 01 22
> Stuplja75: > A čime ga inhalirate? Berodual i pulmikort Bude mu lakse posle inhalacije ali ima puno slajma i ne moze da iskaslje kada legne da spava bude u polu ležećem položaju ali krene da kaslje i povrati jer ne moze da iskaslje
2022 01 22
Nos mu cistim noskom na usisivač, sprej fiziomer i fiz rastvor
2022 01 22
> bumba1: > > Stuplja75: > > A čime ga inhalirate? > Berodual i pulmikort > Bude mu lakse posle inhalacije ali ima puno slajma i ne moze da iskaslje kada legne da spava bude u polu ležećem položaju ali krene da kaslje i povrati jer ne moze da iskaslje ![](http://upload.mojekrpice.rs/rs/images/message/b5b220c833cc2de9ff307213f6225972.jpg)
2022 01 23
Probajte ovo. Prirodne su potpuno i mom detetu mnogo pomažu.
2022 01 23
Postovana iz iskustva sa mojim detetom i 2 mladje dece moje majke pomogla bih vam savetom. Deci ispod 3 godine se ne daje sirup ili lek za iskasljavanje iskljucivo inhalacija. Evo i ja moju 13 dan inhaliram sa berodualom i pulmikortom i nista naravno. Potrazi u Ruskoj apoteci Mast od Jazavca i mazi detetu uvece pred spavanje i uvij dete u kesu ili najlon foliju posto ta mast treba da se ugreje pa tek onda obuci pidzamicu ili bodi… a jos neki savet ako imas bosiljak, ruzmarin ili slicno. Skuvaj dok prokljuca ako treba u 2 serpe i syavi u prostoriju u kojoj ti dete boravi uvece pred spavanje ponovi i stavi sto blize detetovom krevetu. Takodje mozes mu davati sok od limuna ili pomorandze sa medom. Javi ako nesto pomogne. I cula sam za flastere nocu se lepe na pidzamicu 5 kom koji odpusavaju nos i prirodno inhaliraju nocu dok beba spava i udise to insce su od prirodnih biljaka. Ja sam probala kapi za inhalaciju josif pancic alne da inhaliram dete nego u serpu sipam 20-30 kapi ili u difuzer 5-10 i dete mu bude u toj prostoriji i udise > bumba1: > Drugari treba nam pomoć ako znate neki prirodni lek za iskašljavanje.. Dete od 16meseci > Dobio je inhalacije to mu pomaze da lakse dise ali ima puno sekreta i kasalj ga budi kada spava.. > Mazala sam mast opranu u 9voda cini mi se da jr pomoglo malo, ali možda imate neki bolji savet za nas
2022 01 24
Ja sam prosle i ove nedelje 4-5 puta vodila dete u institut za majku i dete zbog otezanog disanja. Ne znam cime ga inhalirate probajte hipertonicni 3% rastvor ja moju samo sa tim ne koristim vise obican fizioloski jer se pokazao kao ne efikasan
2022 01 24
Obucite vuneni prsluk detetu, blago mu lupkajte gornji deo ledja da se sekret odlepi
2022 01 24
Tih flastera koje ste pomenuli nece biti do marta u nabavci, tako su nam rekli.. Uzeli smo fitobalm mast i ima isti efekat kao flaster, maze se na grudi i ledja i mislim da deluje... Mast od jazavca sam uzela, setila sam se da je moja mama meni mazala to.. Primetila sam i da kada inhaliram pulmikortom mnogo lakse dise nego kada koristimo berodual Pulmikort na 12h a berodual su nam dali na 4h,6h,8h po potrebi sutra imamo kontrolu pa cu videti sta kaze dr On sokove odbija, nikada nije hteo da ih pije pa mu ubacujem med u vocnu kasu i nekad u mleko.. Mi smo isli u tirsovu ali samo su ga inhalirali i tjt, rekli istu terapiju da koristimo i da to tako jednostavno mora, da spava u sedecem položaju jer se gusi kad legne. Imao je 3 dana temperaturu tu noc kada smo isli bila je 39 ali sada je okej samo ima puno sekreta. I da rekli su mi ne sirup za iskašljavanje jer to napravi veci problem, tera ih da kaslju a ne znaju da iskaslju
2022 01 24