Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

mojekrpice.rs /

Ideje /

Pomoc Chanel

Devojke, treba mi vase misljenje i predlozi, ideje za sledecu stvar : Dobila sam Chanel torbicu (nosenu), e sad posto ja to ne nosim, i nije svakodnevna, resila sam da je prodam. Kad sam malo vise pregledala torbu i proverila na netu, ispostavilo se da ova torba kosta oko 5000 do 6000e (original naravno). Moje pitanje, kome ponuditi, i gde prodati ovakvu stvar, posto nije svakidasnja, onda kako cenu formirati, ni to nemam predstavu 50% 60% od originalne cene? .. ![](http://upload.mojekrpice.rs/rs/images/message/32f9c57dbde1e982cd8e99a353fa11e9.jpg)
2022 01 26
Imam taj model tasne (isto sam je dobila na poklon tokom neke kupoprodaje nekretnine). I zaista je nosim, jer je koza crna, mat i ide mi uz sve. Medjutim, cena zavisi od starosti tasne (serije) i stanja. Mislim da je 60% velik popust ako je torba dobro ocuvana; medjutim, ako Vam ne treba, a imate neku cifru kojom biste bili zadovoljni, okacite, zasto da ne.
2022 01 26
Hvala na savetu Majda! Ja zaista ne planiram da nosim , pa razmisljam gde ponuditi ovu torbicu... 😄
2022 01 26
Postoje instagram stranice, na kojima se oglasavaju skuplje stvari. Licno ne znam kako se zovu, ali verujem da postoji clanica koja zna i mogla bi da napise. Vi biste super prodali, a oni bi imali prostor za odličan procenat. 🙂
2022 01 26
Such A Tavan stranica prodaje takve stvari uz procenat. Možete videti sa njima.
2022 01 26
Super, hvala sada cu da ih kontaktiram bas! Ako jos neko ima predloge slobodno pisite..
2022 01 26
https://instagram.com/haos_iz_ormana?utm_medium=copy_link Kod njih ćete prodati sigurno!✅🍀
2022 01 27
> Tamarisol: > Super, hvala sada cu da ih kontaktiram bas! > Ako jos neko ima predloge slobodno pisite.. Probaj kod sanera,oni ce svakako to otkupiti...
2022 01 27
Slazem se za haos iz ormana sa instagrama, cula sam dobre preporuke za te skuplje stvari
2022 01 27
> Tamarisol: > Devojke, treba mi vase misljenje i predlozi, ideje za sledecu stvar : > Dobila sam Chanel torbicu (nosenu), e sad posto ja to ne nosim, i nije svakodnevna, resila sam da je prodam. > Kad sam malo vise pregledala torbu i proverila na netu, ispostavilo se da ova torba kosta oko 5000 do 6000e (original naravno). > Moje pitanje, kome ponuditi, i gde prodati ovakvu stvar, posto nije svakidasnja, onda kako cenu formirati, ni to nemam predstavu 50% 60% od originalne cene? .. ![](http://upload.mojekrpice.rs/rs/images/message/32f9c57dbde1e982cd8e99a353fa11e9.jpg) Pozdrav. Ako je u odlicnom stanju mozete dobiti 60-70% trenutne cene. Za pristojno stanje 50% a ako postoje veci tragovi nosenja…cena ide dole…mada su te torbe neunistive. Vidim da su Vam vec dali predloge gde da prodate a ja samo ,iz licnog iskustva,mogu da kazem okacite je na net(moze i ovde) i oni koji jure dobru priliku,javice se. Cak ce Vam se javljati i preprodavci tako da cete moci da birate. Samo budite sigurni da je original.
2022 01 28
Hm, pokusacu sve opcije, mozda ste u pravu, okacicu i ovde .. 😄
2022 01 28
Često mi izlaze polovne.stvari.original i sistersblogsale_2 na instagramu prodaju i markiranu garderobu pa možeš da pogledaš
2022 02 04
Draga Tamarisol, Što se Chanel Classic Flap u generalu tiče, njihova cena na second-hand tržištu zavisi od više faktora. Pre svega od samog stanja tašne i očuvanosti, kao i kompletnosti seta koji dolazi sa tašnom (kutija, dustbag, kartica autentičnosti i sl). Cena takođe zavisi od boje, tipa kože, tipa hardware-a, veličine i perioda iz kog tašna datira. U tom slučaju crne i tašne neutralnih tonova često imaju veću cenu. Caviar koža često ima znatno veću cenu od lambskin i patent tipa kože. Takođe cena zavisi i od toga da li tašna ima jednu ili dve klapne, tj. da li je Single ili Doube Flap. Imajući u vidu da je Single Flap izbačen iz proizvodnje 2014. godine, cene pojedinih Single Flap tašni su bezobrazno visoke na second-hand tržištu. Takođe konstantno povećanje cena u industriji luksuzne garderobe i galanterije, naročito za vreme pandemije, isto utiče na cenu. Imajte u vidu da je u proteklih godinu dana cena Chanel Flap tašni povećana za 4-7%. Dok je u odnosu na cene pre pandemije cena Chanel tašni u generalu povećana za rekornih 60%. Tašna koju ste screenshot-ovali je po mojoj slobodnoj proceni Chanel 20C Medium Classic Flap Patent Red iz Chanel Cruise Collection 2020 godine. To lako možete proveriti po serijskom broju koji se nalazi unutar tašne. Ako serijski broj počinje sa 30XXXXXX / 31 XXXXXX u pitanju je tašna iz ovog perioda. Ovo će Vam biti od velikog značaja pri određivanju cene tašne. U slučaju da je tašna koju ste screenshot-ovali samo po boji ista kao vaša, a ima hardware u boji zlata... Dobro bi bilo proveriti njen serijiski broj. Ako Vaša tašna nosi broj u formatu 11XXXXXX, 10XXXXXX, 9XXXXXX (Classic Flap-ovi proizvedeni pre 2008)... uboli ste Chanel jackpot. Chanel je do 2008. godine stavljao 24k pozlatu na hardware svih Classic Flap tašni. Tako da nekorišćene i očuvani Classic Flap-ovi koji datiraju pre 2008. godine imaju hardware sa 24k pozlatom i mogu imati cenu od 9 - 20 hiljada dolara.
2022 02 09
Chanel ima tendenciju da u okviru svoje Cruise kolekcije izbaci i nekoliko modela koji su tipični samo za tu kolekciju. Osnosno nekoliko modela koji više nikada neće biti proizvedeni.. pa samim tim postaju retkost na second-hand tržištu i nedostupni u butik prodaji nakon što data kolekcija bude povučena. To takođe može biti preduslov za visoku cenu na second-hand tržištu. Samo dve modne kuće imaju znatno veću cenu vintage galanterije nego contemporary galanterije. A to su Hermes i Chanel. Dobra stvar je što na internetu ima veliki broj sajtova na kojima se možete informisati o poreklu svoje tašne, čak i ako niste ekspert u ovom polju. Takođe postoje i strani sajtovi na kojima možete izvršiti autentikaciju tašne putem slika i to uz minimalnu proviziju (između 10 i 25 dolara). Što se tiče adekvatnih mesta za prodaju Vaše tašne... lično bih Vam preporučila da izaberete neki od stranih sajtova. Iako je provizija veća (15-30%), često predmeti budu prodati za vrlo lepu cifru na stranom tržištu. Sbija nije baš idealno tržište za luksuznu galanteriju, zapravo je vrlo malo tržište za modne kuće konkretno. Verujem da ima pojedinaca koji bi tašnu kupili preko gore pomenute Instagram strane, ali mislim da ne biste mogli da postignete adekvatnu tržišnu cenu kao sa nekim od velikih pre-loved sajtova.
2022 02 09
Sajtovi koji rade autentikaciju (na osnovu fotografija) uz prviziju: Authenticate First Authenticate4u PROAuthnticators Handbag Clinic Zeko's Authentication Real Authentication Sajtovi koji vrše uslužnu prodaju uz proviziju: Fashionphile Rebag 1st Dibs StockX The RealReal Vestiaire Collective Sajtovi koji vrše direktnu prodaju uz proviziju: Depop Ebay Etsy *Iz nekog razloga ne mogu da ostavim linkove. Kontaktirajte me privatnom prukom ako želite da Vam ih pošaljem.
2022 02 09
1 2