Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

O korisnicima sajta mojekrpice.rs /

Hitno!!!! Organizovane prevare!!!!

Admini,oglasite se!!! Budite jasni i glasni, zaštitite nas!!!!
2022 02 03
> safariduha: > Evo i mene, mislim da je najveca odgovornost po pitanju poverljivosti u usluge sajta na ADMIN, ali ne za kaznjavanje, nego za prevenciju. Tu mislim na postrozavanje uslova za otvaranje naloga i uzimanje potpunijih podataka kod registracija, kako bi imali tacne podatke i odgovorno lice u slucaju prevare. Ti podaci bi bili poverljivi i nedostupni dok se ne desi neka ovakva situacija, u kom slucaju se isti mogu prezentovati sudu, tuzilastvu, policiji, advokatu...a ne ovako sve suplje i prazno. > Ne znam kako admin savetuje da se podnese zajednicka tuzba kad nemamo prave podatke o prevarantu, tuzba bez toga ne moze, krivicna prijava moze...ili mozda oni imaju podatke...neka se oglase... Prvo, ne moze svako da uzima podatke o kojima pricate, to je regulisano zakonom. Zamislite kada biste svuda i svima ostavljali svoje podatke? Znate li kakve bi tu mogucnosti za zloupotrebu i prevararu bile? Licni podaci su vrlo osetljiva kategorija koja ne da ne treba, nego ne sme da se deli kao da delite bombone. Sve i kada bi uzimali podatke, to bi moralo da se regulise i da se ima dozvola za uzimanje istih, ali i tu su ograniceni sta smeju da traze i kako da postupaju sa tim. Meni je jasno da ste vi ogorceni sto ste prevareni, ali to ne znaci da neko sme da krsi zakon zbog toga. Postoje drugi mehanizmi za zastitu i od strane administracije, a i od strane samih korisnika. Sto se tice otkrivanja ko je prevarant, ja sam vec napisala da se to lako otkrije, ali za to je potrebno da vi prevareni podnesete tuzbu, jer bez te tuzbe sve ostaje na prici i temi na forumu. Niko od nadleznih nece reagovati samo na osnovu vasih tema na forumu, morate podneti tuzbu i objasniti sta se desilo, ostalo je na njima, a pocinilac se lako moze naci i ko je i odakle je.
2022 02 04
> ZeljkaRaskovic: > > Esprit21: > > Zeljka, mozete uciniti dosta. Dovoljno je da se svi vi prevareni udruzite i podnesete zajednicku tuzbu. Lako ce oni naci ko stoji iza tog profila i ostalih. > Apsolutno se slažem sa Vama! A što se tiče mog komentara,mislila sam da mi,članice, ne možemo da preveniramo prevaru,ne možemo uvek da prepoznamo zle namere nekog člana.Zato i apelujem na admine koji moraju da odigraju glavnu ulogu,tj.filter zonu! Naravno, slazem se da ne moze svaka prevara da se odmah uoci, ali neke su toliko ocigledne da mi nekad nije bilo jasno citajuci teme kako su clanice uspele biti prevarene i kako im se nikad ne upali ona crvena lampica da nesto nije u redu. Neki primer neka bude noviji profil, bez utisaka (ako nista, onda makar alarm da se ne uplacuje unapred i da se sacekaju utisci) ili sa malo utisaka (proveriti ih, proveriti profile koji su dali utiske, videti po broju kad su kreirani i kome su davali utiske itd.) sto je ovde bio slucaj, da su lazni profili davali utiske tom profilu, a niko nije ni kliknuo da proveri te koji daju utiske pa bi video valjda nesto sumnjivo. Kako to da dobija pozitivne od novih profila i svi imaju samo jedna utisak i to bas tom clanu. Tu se radja sumnja zar ne? I tu je trebalo odustati ili makar pratiti hoce li clanica dobiti utisak od nekog aktivnog proverenog clana. Zasto se profili proveravaju tek nakon sto se pare uplate i prevara desi? Zasto se ne bude analitican pre svega ovoga? Kako god, samo podnesite tuzbu i prevarant ce biti pronadjen (Ili vise njih) u kratkom roku.
2022 02 04
Dobar dan svim članicama prevarenim od Ane Jelić, tj. Nikoline Belomarković iz Beograda. Priključujem se i ja prevarenima i oštećenima u smislu zajedničkog rešavanja problema. Nisam videla da postoji tema, pa sam otvorila novu, gde sam objasnila šta mi se dogodilo. https://mojekrpice.rs/forum/t/581360/prevarant-nikolina-belomarkovic
2022 02 07
Moramo se organizovati i povezati i pokušati...
2022 02 11
I mene je prevarila. Da li je neko zainteresovan za zajedničku tužbu?
2022 07 07
> ZeljkaRaskovic: > Admini,oglasite se!!! Budite jasni i glasni, zaštitite nas!!!! Pozdrav, ako mozete da mi pomognete. Doticna miciM91 nekativna vec 8.dan dogovoreno sve. Uplatila sam joj novac na racun, ona meni poslala svoje podatke za uplatu ja njoj svoje za slanje pre vise od nedelju dana. Slikala uplatnicu poslala joj uz pitanje kada ce poslati paket. Medjutim ni traga ni glasa. Da li je imao jos neko problem sa devojkom i sta mi je ciniti? Hvala svima unapred.
2023 02 24
> safariduha: > > ZeljkaRaskovic: > > Drage članice, > > Otvaram ovu temu,jer prevare postaju sve masovnije! Smatram neophodnim da se nekako udružimo,solidarišemo i saslušamo tim povodom. > > Pre nedelju dana sam započela saradnju sa novom članicom Anajelickupo,uplatila joj novac za parfem.Nakon dva dana od uplate mi šalje parfem,koji mi je stigao u ponedeljak. Parfem jeste stigao, ali ne onaj koji sam poručila.Obratim se članici ( inače Ana Jelić iz Subotice),što sms,što porukom na sajtu.Ona se izvinjava i kaže da ćemo to rešiti.Tog dana,u ponedeljak,joj vraćam pogrešan parfem i obratim joj se rečenicom da me obavesti kad pošalje Narciso...i od tog trenutka kreće " tišina". Pojavljuje se na sajtu,ali mi ne odgovara ni na jednu poruku( bilo ih je više).Od utorka primetim da je "korisnik blokiran",kao i da je gotovo sve predmete izbrisala.Obratila sam se adminu,od koga saznajem da su još tri članice u sličnoj priči sa dotičnom osobom.Uz "blagoslov" admina pozivam oštećene članice da zajedno oformimo tužbu ,pa da dobijemo dalje instrukcije za pokušaj rešavanja ovog problema.... > > Ako se ovakve stvari učeste,sigurna sam da se nećemo osećati bezbedno u novim saradnjama,tj.ćutanjem i žmurenjem ćemo dati apsolutnu podršku umobolnim idejama koje samo mogu da donesu štetu... > > Ova prevara je nekako "čudna", konfuzna i spetljana,ako tako mogu da kažem,kao da dotična osoba nije znala kako da izvede manevar krađe,prevare.Stekla sam utisak kao da se u jednom trenutku obrnulo u njoj da to uradi... > > Oštećene članice,javite se,ali i svi vi koji smatrate da je ovo zadatak koji treba rešavati. > > https❓/mojekrpice.rs/minapavlovic-17310 > > https❓/mojekrpice.rs/jacaikaja-64228 > > https❓/mojekrpice.rs/love321-37412 > > Ovo su oštećene članice > i ja... ![](http://upload.mojekrpice.rs/rs/images/message/166f98f762cb801d71351d6157fbf3bf.jpg) Doticna Ana Jelic je sad MiciM91 nazalost ja sam nasamarena. Devojke oprez.
2023 03 01
![](http://upload.mojekrpice.rs/rs/images/message/f752ce7be42ef972fe6a48ca6f98036a.jpg) pokusaj prevare trazi sve podatke da bi se ukucale kartice !
2024 03 21
Ja sam neki dan kupila ,,original parfem,, dva puta pitala da li je original pošto je i cena bila visoka,dobijam potvrdu da jeste i prihvatam i cenu i kupujem ga.Stize mi parfem,pa nije čak ni kopija,ništa od bilo kakvog mirisa.Jednostavno sam zanemela, ne verujem..kako nekoga nije sramota ,to nikad neću razumeti.I zbog takvih teško da ću ikada više kupiti .Parfem je u kontejneru.
pre 22 dana, 17:44
https://mojekrpice.rs/items/zene/10444248/miss-dior-parfem-50ml-snizeno-7500-din
pre 22 dana, 17:51
1 2 3