Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

mojekrpice.rs /

Ideje /

Kako ste naučile da šijete?

Ako ste samouke, saveti bi mi dobrodošli. Jedna žena će mi pomalo pokazivati ali zbog previše obaveza trenutno, ne mogu bas upisati neki kurs, nažalost.
2022 02 15
Ako neko zna gde je moguće pohađati dobar kurs u Bg-u može da mi piše u poruci, molila bih. 🌸
2022 02 15
Ja sam kupila ,masinu i pocela da sijem. Prvo sam samo radila ivice ,npr stolnjake da porubim i tako nesto jednostavnije stvari , i kako sam ucila, onda sam malo teze .Posle sam naucila da sasijem majice,bluze, suknje i haljine, naravno nekih laksih krojeva. Pantalone i tako nesto komplikovano nisam pokusavala
2022 02 15
Ja sam u decembru kupila masinu i prvi put sela za nju, meni je youtube jedini ucitelj. Za sad sam krpila muzu radne pantalone i sasila majicu na bratele, ima puno besplatnih krojeva na pinterestu. Njih sam proucavala mesec dana dok nisam shvatila kako se prave, a bili su mi otprilike nuklearna fizika. Sad cu pokusati da sasijem neku jednostavnu haljinu i prepravim kosulje koje ne nosim u neke topice, videcu kako ce ispasti, jer se sa majicom nisam proslavila 🤣🤣🤣 uglavnom ako si samouka, nemoj biti prestroga prema sebi, vezbom do savrsenstva, posebno ako to radis iz zadovoljstva i uspeh nece izostati. Samo napred 🙂💪
2022 02 16
Hvalaaa ❤️ Mene malo brine što sam previše optimistična 😂 Imam želju da sijem, prvenstveno odeću za pse, imam dosta ljubimaca i volim da ih "modiram" 😅 a želim i da napravim liniju odeće za pse. Mašinu nabavila, materijale preprepredivne kupila, proučila šta i kako, nabavila snitove, samo da počnem 😅
2022 02 16
Samo praksa i volja, ništa drugo. Nadji krojeve ako hoćeš nešto komplikovanije, pre su bile Burde sa aktuelnim modelima, iskrojis i spojis. Jednostavne modele bez rukava i ukrajanja tura, može i laik da sašije, a i rastegljivi materijali su dobri, ne možeš mnogo da omašiš, samo moraš da pratiš uputstva za debljinu materijala i rastegljivost. Ja sam ćerki kad je bila mala šila suknje na preklop i A kroja, kao i top majice na bretele, a nisam ni imala neku praksu takoreći. U kompletu je super izgledalo, mislili su da znam da šijem, a ja se igrala 😅
2022 02 16
Samo napred, meni je kocnica bila sto sam se bojala da secem materijal da ga ne upropastim, dok nisam naisla na savet, to je samo materijal, secite, gresite ali tako se uci i jeste tome i sluzi,opusteno, polako i hrabro, jos je lepse kad imate ideju i cilj, svaka cast 🙂
2022 02 16
Hvala vam puno. Volje imam, ideje imam, prakse nemam ali sam toliko zagrejana da je to strašno. 😅 I dok sam klinka bila imala sam želju da naučim da sijem ali nije potrajala, sada se opet javila pa se nadam da će to sve biti kako sam zamislila. Bukvalno sam kupila materijal za gotovo 100e, x dezena, ma svašta bukvalno. Imam toliko lude ideje pa bi bio greh da ostanu samo na idejama 😅🤷
2022 02 16
Ja sam učila u Lenart-u, čini mi se da se zovu Studio Lenart na netu.. proguglajte... Išla sam na nekoliko njihovih kurseva, preporučujem! :") Nisam skoro bila kod njih, ali kada sam išla postojala su tri nivoa šivenja, ako se ne varam - jedan nivo traje oko mesec i jače... Prijavljujete se za svaki nivo posebno ili imate opciju ubrzanog pa se ide češće i onda to obuhvata sva tri nivoa. Cena je tada bila 12 000 din u dve rate i dobijali smo diplomu koja je registrovana, nije neki bezvezni papir. To je kao neka vrsta prekvalifikacije... E sad negativa strana mog iskustva je bila sledeća... Taj prvi nivo je za veliku većinu sasvim dovoljan da naučite da šijete neke svakodnevne komade i ako se niste opredelili za ubrzani gde odmah završavate sva tri nivoa - morate da čekate da oforme grupu za napredni. To se teško dešava jer ne bude dovoljno ljudi ili za vas ne bude mesta... Druga stvar, koju ja nisam imala u vidu jeste da morate unapred naći povoljnu radnju u kojoj ćete nabavljati materijale. Svake nedelje recimo da šijete novi komad i pošto sam bila idiot, kupovala sam u Bombaju na bulveru materijal koji bi me izašao 5000 din nedeljno + dugmići, zipovi i sve druge sitnice. E sad, na stranu to što nisam bila informisana i izračunala na vreme sve troškove, smatram da su im kursevi fenomenalni.
2022 02 18
I ja sam pohađala Lenart✌️😁 ja sam na njihov početni kurs išla prošle godine,kad je Korona uminula. Tada je koštao 13.000. ja sam išla subotama 10-14h, 2 meseca (8 časova=subota). A bio je i kurs radnim danom, mislim istim tempom ili kraće, kako kraće ne sećam se. Ti detalji svakako pišu na njihovom sajtu. Imaju i ažurnu FB stranicu. A krenula sam preko preporuke. Na početnom kursu se uče osnove širenja,i šiju se suknja,pantalone (kroj iz burde) i majica. I to baš tim redosledom, zbog težine. Mada su meni teže pantalone od majice. Što se tiče tih materijala, to se odmah na početku kursa može regulisati tj pitati. Inače smo dobile predobre preporuke gde kupovati konce, rajsferšluse, materijale i sve drugo što treba. U Bombaju se nikako ne kupuju materijali. Imate italijansku metražu u Starom Merkatoru i istu tu u Zemunu. Najbolji, najveći izbor i vrlo povoljni, ja sam se čak malo cenkala. A ima materijala i na kg i delova/ostataka, u onim kutijama, pa se malo pomučite i nađete ☺️ Mašine možete i preko njih, ima neki popust, a ja sam imala sreću te je prošlog juna lidl dao Pfaff mašinu za 14.000. i sjajna je. Što se tiče samog kursa, prezadovoljna nisam. Po meni, 3 stvari je mnogo raditi, pogotovo kažem, jer su pantalone teške. i neki koraci zahtevaju 2,3 puta da se objasne i vide... Tako da, pantalone mene konkretno ne zanimaju. Suknje ne nosim ni sama, ali sam se zainteresovala posle kursa i majica mi je no1! Mada, ja planiram srednji kurs😁
2022 02 18
Ja sam iz Kraljeva i nemam vremena za kurseve van grada jer imam privatni posao. Plus zavrsavam faks. Pokazaće mi jedna žena nešto osnovno, pomalo gledam na netu, valjda ću se snaći. 😅
2022 02 18