Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Lepota, stil, zdravlje /

Nega tela, lepota, kozmetika /

Borna kiselina za lice- Akne

Da li je neko koristio? I da li generalno ima predlog sta jos koristiti a da je mozda “nesvakidasnje” za lecenje komedonih akni? (I na licu i na telu)
2022 02 22
Ne znam koliko je borna ucinkovita za takva stanja poput akni , ja je koristim za ispiranje ociju , kad su mi crvena i peku me .. to mi je poput fizioloskog .. Ali na primer sam cula da je sumpor dobar za bubuljice i akne ,isusuje ih ..
2022 02 22
Koristila sam bornu kiselinu i za oci, a i za lice (potkozne upaljene akne), i to tako sto natopim, ali bukvalno natopim tupfer i drzim ga kao oblogu na problematicnom delu lica satima. Najbolje nocu da stavis kad legnes pred spavanje. Neces ekstremno brzo videti poboljsanje, ali meni je bilo bolje od toga. Cinkova pasta takodje (ima ih u liliju, nisu skupe), i naravno neprevazidjen flogocid 🙂 Nadam se da sam malo pomogla.
2022 02 22
Najbolje da se posavetujes sa dobrim dermatologom. Ja sam se vise od 10 godina mucila sa aknama. Nema sta nisam probala. Izlecila sam se Roakutanom (tablete koja sam pila uz nadzor dermatologa) za 6 meseci. Dve godine je proslo nikad se nisu vratile a pritom ne koristim nikakvu specijalnu kozmetiku. Ne znam koliko je ozbiljan tvoj problem ali svakako je bolje da se posavetujes sa dermatologom jer ne odgovara svakom ista terapija. :-)
2022 02 23
Hvala Vam devojke! Isla sam i ja kod dermatologa i koristila i sonu i efeklar duo i benzoil peroksid… klindamicin, eritromicin Ma sve Al nije mi problem dovoljno velik za roakutan, zato se i ne upustih u to.. Al procackacu jos malo na ovu temu 😌
2022 02 23
Probajte salicilnu kiselinu i neki dobar retinol. Niacinamid od The Ordinary je npr. odličan takođe…
2022 02 25
Ja sam pila Roakutan, i hvala Bogu lice mi se potpuno ocistilo.. Pored njega sam mazala i Airol kremu uvece (ona mi je mnooogo pomogla), a preko dana efaclar duo, ponekad cicaplast b5. 😊
2022 02 26