Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

O korisnicima sajta mojekrpice.rs /

Koliko garderobe posedujete u svojim ormarima?

Pozdrav lepotice! 🙋🏼‍♀️🌸🌸 Pre neki dan sam reorganizovala svoje ormare ne bih li uspela nekako sve da upakujem unutra, ali avaj, džaba. I dalje nemam mesta za neke stvari. Šta je po Vama maksimum odredjenih odevnih predmeta koje jedna devojka/žena može da ima u svom/jim ormaru/ormarima. Npr. koliko pari farmerki, pantalona, majici, haljina, suknji... Računam i torbe i obuću. Koliko vi imate bilo čega od navedenog od prilike? I što je najgore skoro svakog dana vidim ponovo nešto novo što mi se svidja i kupim ga, jer mi "treba" i nemam nešto takvo u garderoberu i kao prestaću, ali nikako. 🤦🏼‍♀️ Da li još neka od Vas ima ovaj problem? Ili sam samo ja ovde prsla sa krpicama? 😬😅💛
2022 04 09
Ja ne znam tacno koliko cega imam ali imam toliko da vise nemam gde da slozim stvar pa mi nove sede po kesama po sobi... Toliko sam se istrosila poslednja dva meseca da mislim da ovo polako prelazi u bolest🥲😫... Konstantno nesto kupujem. Da ne preterujem ali svaki drugi dan meni stize posta. Ovde na krpicama uvek nadjem nesto povoljno i lepo. Najvise volim haljine pa sam od januara kupila mozda 15... Definitivno moram da prikocim.
2022 04 09
Sramota me da pricam o tome ,:) Orman glavni ne mogu da zatvorim.Toliko okacenih stvari.Kao virus sam se prosisirila i u detetov orman,a muz je sebi uspeo da obezbedi dve police :') u celom stanu.Orman gde drzim obucu je uglavnom samo moj ima 4 police,a odvojeno drzim onu obucu koja stoji u kutijama..I na sve to u kesama u ostavi stvari koje ne nosim i koje su za prodaju.Mada ni ovo u ormanima ne stignem da nosim...Stacu,kada nadjem lepo i povoljno.Pa kako ne kupiti? ;)
2022 04 09
Imam previše stvari, i nemam pojma gde ću s njima. I onih koje nosim, i onih koje ne nosim. Uspela sam donekle da objasnim sebi da nisam stonoga, i da stvari koje nisam obukla godinu dana sigurno neću obući opet, tako da su manje-više sve završile ovde. Bez obzira na to koliko stvari imam, uvek imam predmete koji su mi omiljeni, i u stanju sam samo njih da nosim. Imam svoju omiljenu veliku torbu, u kojoj obavezno nosim pola stana i omiljene gležnjače, koje bih i leti nosila da mogu. Takođe i pantalone. S obzirom na to da su sve ostale stvari pale u njihovu senku, jedino što mi preostaje jeste da ih kupim u svim bojama. 🤣🤍🤍
2022 04 09
Previše hahahaha!😂 Brojčano stanje ne znam i ako bih zašla u to verovatno bih se dobrovoljno prijavila u Lazu, ali okvirna slika...pun americki ormar u stanu i pun garderober i po u porodičnoj kući u drugom gradu. Mnogo stvari sam razdelila prošle godine svojim drugaricama (odnosile su stvari u kesama, ne kao ono uzela jednu majicu 🤣) ali i dalje nema gde igla da padne. Mislim da za žene maksimum prosto ne postoji, ali ja lično u poslednje vreme mislim da je okretanje minimalizmu bolja ideja za mene jer sam ukapirala da više ne znam šta posedujem i da pola stvari nikada nisam obukla jer zaboravim da postoje. Na ovakav način nemam preglednost ni funkcionalnost tako da sve što mi nije neophodno mora da ide, a novo koliko god mi "treba", trenutno više nema gde da živi kod mene. Skoro sam razmisljala čak i o materijalnoj vrednosti sadržaja i nakon sabrane 3 stvari skontala da je bolje da prestanem i da prosto racionalnije razmisljam ubuduće. Inače slaba tačka su mi sakoi i košulje, tu sam van kontrole i imam posebne dve viseće sekcije samo za to😂
2022 04 09
Ja čak ni nemam ormar 😂 Imam dva čiviluka iz ikee i dominantno nosim suknje i haljine pa mi sve to, uz jakne i kapute, stoji na ofingerima. Komoda sa fiokama za veš, majice i farmerke i dve manje police za trenerke i ostalo što nosim po kući. Obuća mi stoji ispod čiviluka. Neko sam ko voli modu i smatram da nemam dovoljno stvari i želela bih još da bih mogla da ispunjavam sebi želje jer me to oblačenje čini srećnom, ali trenutno nemam prostora za još stvari. Sve što mi, iz bilo kog razloga ne odgovara, stavljam na prodaju i od tog trenutka pakujem u kofer i taj kofer stoji u uglu sobe i čeka da neko kupi nešto iz njega :D
2022 04 09
Imam prepun američki plakar. I opet nekako kad god otvorim ormar pomislim kako nemam šta da obučem. Ne znam da li je puno ili malo, ali imam oko 30ak pari obuće. Obično mi je samo jedan par udoban i onda samo to nosim dok se ne raspadne pa patim što više nema nigde da se kupi isto takvo. Tašni imam oko 15ak, ali me mrzi da prebacujem stvari iz jedne u drugu pa furam jednu istu čak i ako se ne slaže uz kombinaciju.
2022 04 09
Već me je sramota koliko sam natrpala garderobe a nikada nemam nista da obucem... Kod mene nema granice...isto je sa obucom, tašnama, kozmetikom...
2022 04 09
Dobar savet koji je meni pomogao da usporim sa bespotrebnom kupovinom jeste pravljenje spiska odeće. Postoje čak i aplikacije za to, da možete čak i slike da dodate. Tako kad god pogledate šta sve imate u nekoj kategoriji, svatite da imate šta da obučete i lakše vam je da iznosite stvari za koje biste inače zaboravile da postoje. Super je i za pravljenje kombinacija, samo pogledate listu pre svakog izlaska, manje ćete vremena da trošite na planiranje.
2022 04 09
Ista dijagnoza....jedan garderober letnje,jedan zimske,dve tri dzambo vakum kese, itd Mislim da su u pitanju frustracije iz mladih dana kad su se nosile dve majice dva duksa cele skolske godine, pa sad rokaj do besvesti.
2022 04 09
@Jazzbarbie, to zvuci bas zanimljivo :) Ja imam 3-4 para farmerki, 2 duksa, dvadesetak majica na kratke rukave i bretele. Dve teksas i jednu pamucnu suknju, jedne kozne i jedne pamucne helanke. To mi sve staje u 2 sire police, ali zato u velikom ormaru visecem... tu samo sto zdrakula nema :') Haljina na pretek, sto obicnih sto svecanih, dugackih suknja, kosuljica, svecanijih crop topova, dzempera, aviona kamiona... koliko god se trudim da ga ispraznim ja ga nekako opet napunim. Plakar u hodniku s jaknama zuji poluprazan, nisam nesto fan imam jednu teksas jaknu, jednu rokericu, jedan kisni mantil, bundicu i kaput. Dosta
2022 04 09
> oneblackcat: > Ja ne znam tacno koliko cega imam ali imam toliko da vise nemam gde da slozim stvar pa mi nove sede po kesama po sobi... Toliko sam se istrosila poslednja dva meseca da mislim da ovo polako prelazi u bolest🥲😫... Konstantno nesto kupujem. Da ne preterujem ali svaki drugi dan meni stize posta. Ovde na krpicama uvek nadjem nesto povoljno i lepo. Najvise volim haljine pa sam od januara kupila mozda 15... Definitivno moram da prikocim. Ista situacija i kod mene, nekada mi se desi da konstantno nailazim na ekstra stvari i zavrsim u toku dana sa celom ogromnom kesom punom novih stvari, nekada mi se to desava svaki ili svaki drugi dan. 🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️😓 Zadnja 2 meseca kupujem kao nenormalna, stalno nailazim na nešto što mi se svidja, a nemam slično. Što kažeš, eno meni oprano sve stoji ispod stola u džakovima dok ne napravim mesta. 🤦🏼‍♀️🍭🤦🏼‍♀️ Pre godinu dana otkad sam otprilike počela da budem aktivna ovde sam totalno pomahnitala, postar me je budio svakog jutra. XD Došla sam ovde sa polupraznim ormarom, prošle godine u junu kupila još jedan i evo oba su puna suta, a mesta nema. Jaooo živote! 😬
2022 04 09
> jelena2606: > Sramota me da pricam o tome ,:) Orman glavni ne mogu da zatvorim.Toliko okacenih stvari.Kao virus sam se prosisirila i u detetov orman,a muz je sebi uspeo da obezbedi dve police :') u celom stanu.Orman gde drzim obucu je uglavnom samo moj ima 4 police,a odvojeno drzim onu obucu koja stoji u kutijama..I na sve to u kesama u ostavi stvari koje ne nosim i koje su za prodaju.Mada ni ovo u ormanima ne stignem da nosim...Stacu,kada nadjem lepo i povoljno.Pa kako ne kupiti? ;) Nemoj da te bude, ovde smo svoj na svome! 🤣🤣🤣 Hahahahahahahha jao pa ti si hit! 😂😂😂 Baš tako kao što kažeš, nadjem lepo i povoljno, kako da ga ne kupim bre? A u isto vreme mi je i lepo i grize me savest. 😬😅 Što se tiče odeće koja je za prodaju, takodje mi stoji odvojeno u komodama.. Jao Bože šta smo ti mi žene, ludilo mozga
2022 04 09
> .pahuljica.: > Imam previše stvari, i nemam pojma gde ću s njima. I onih koje nosim, i onih koje ne nosim. Uspela sam donekle da objasnim sebi da nisam stonoga, i da stvari koje nisam obukla godinu dana sigurno neću obući opet, tako da su manje-više sve završile ovde. Bez obzira na to koliko stvari imam, uvek imam predmete koji su mi omiljeni, i u stanju sam samo njih da nosim. Imam svoju omiljenu veliku torbu, u kojoj obavezno nosim pola stana i omiljene gležnjače, koje bih i leti nosila da mogu. Takođe i pantalone. S obzirom na to da su sve ostale stvari pale u njihovu senku, jedino što mi preostaje jeste da ih kupim u svim bojama. 🤣🤍🤍 Takodje, koliko god odeće da imam uvek imam ono nešto najdraže, najudobnije što najčešće i nosim. 😊 Samo što ja ne bih mogla da se odreknem svoje odeće, čak ni one koju još nisam obukla jer "nekada, negde ću to obući". Ali stvarno, zašto bih se obukla tip-top i otišla tipa po paradajz na pijacu. Nekako hoću da kada obučem to nešto dobije svu pažnju koju zaslužuje. 😀😁😁 A što se tiče toga šta sa stvarima koje ne nosimo, mislila sam u početku da doniram u crveni krst, ali sam onda od više ljudi čula da to ne ide onima kojima je potrebno i da većina završi u second hand radnjama. 😑🙄🙄
2022 04 09
> Kfashionista: > Previše hahahaha!😂 Brojčano stanje ne znam i ako bih zašla u to verovatno bih se dobrovoljno prijavila u Lazu, ali okvirna slika...pun americki ormar u stanu i pun garderober i po u porodičnoj kući u drugom gradu. Mnogo stvari sam razdelila prošle godine svojim drugaricama (odnosile su stvari u kesama, ne kao ono uzela jednu majicu 🤣) ali i dalje nema gde igla da padne. > Mislim da za žene maksimum prosto ne postoji, ali ja lično u poslednje vreme mislim da je okretanje minimalizmu bolja ideja za mene jer sam ukapirala da više ne znam šta posedujem i da pola stvari nikada nisam obukla jer zaboravim da postoje. > Na ovakav način nemam preglednost ni funkcionalnost tako da sve što mi nije neophodno mora da ide, a novo koliko god mi "treba", trenutno više nema gde da živi kod mene. Skoro sam razmisljala čak i o materijalnoj vrednosti sadržaja i nakon sabrane 3 stvari skontala da je bolje da prestanem i da prosto racionalnije razmisljam ubuduće. > Inače slaba tačka su mi sakoi i košulje, tu sam van kontrole i imam posebne dve viseće sekcije samo za to😂 Baš tako, maksimum ne postoji, ali smatram da bi trebala da postoji neka normalna granica koje kod mene i tebe očigledno nema. 😬😅😂 I ja isto, ovde dva ormara, kući na selu ni ne računam, tamo imam tek ceo bunker stvari. 🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️ Minimalizam je ekstra, ali nisam taj tip, pa ja odlepim čim vidim neku kul krpicu, ja sam ti maksimalist. 😬 Ali takodje me užasno nervira to što da bih našla nešto moram da okrenem ceo ormar naopačke i premeštam kilograme i kilograme garderobe dok ne išcupam to što tražim. Nije mi pregledno, imam odeću iza pa odeću ispred. 😪😪😪 ps meni su slaba tačka haljine, torbe i cipele, to ne smem ni da iznesem ovde koliko imam. 😅🌸🌸
2022 04 09
1 2 3