Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Lepota, stil, zdravlje /

Nega tela, lepota, kozmetika /

Marmelada za sunčanje- preporuka

Ćao devojke, da li imate neku preporuku za marmeladu za sunčanje koju mogu kupiti u Liliju ili Benu apoteci?
2022 07 06
Afrodita!! Meni najbolja 😊 > Nadaaa1110: > Ćao devojke, da li imate neku preporuku za marmeladu za sunčanje koju mogu kupiti u Liliju ili Benu apoteci?
2022 07 06
Trenutno je i na sniženju u “Lilly-ju”: ![](http://upload.mojekrpice.rs/rs/images/message/f49da1d967148195f4cd62000e11d289.jpg) 👌
2022 07 07
Afrodita, najbolja
2022 07 07
Uzela sam njihovu marmelafu express, jedino je ona još ostala, nadam se da je dobra kao ta što ste mi preporučile 😊 Da li stavljate spf ispod marmelade i da li smem da je stavljam odmah prvi dan na moru na bledu kožu ili malo kasnije?
2022 07 07
Carroten i Biobaza, najbolje provereno
2022 07 07
> Nadaaa1110: > Uzela sam njihovu marmelafu express, jedino je ona još ostala, nadam se da je dobra kao ta što ste mi preporučile 😊 > Da li stavljate spf ispod marmelade i da li smem da je stavljam odmah prvi dan na moru na bledu kožu ili malo kasnije? Verovatno ste mladi i trenutno Vas jedino zanima divan preplanuo ten ali će Vam zbog marmelade koža kasnije 'uzvratiti udarac' bez ikakve sumnje...onaj izraz 'koža pamti' je živa istina, ima oko mene milion primera. Nemojte na sunce bez ozbiljnog zaštitnog faktora (tipa 50) bar u prvim danima izlaganja suncu, a samo marmeladu ja ne bih nikad...sumnjam da ćete poslušati ali, eto, dobronameran savet pa ...
2022 07 07
@Supergaga...Nisam nikada koristila tu marmeladu,prvi put i cujem za nju,.zbog cega mislite da je ne treba koristiti?
2022 07 07
Hvala na savetu, svakako brinem o svojoj koži ali nisam zagovornik one teorije da čim vidiš sunce staviš kačet, šešir, maramu, faktor 50 itd. Dakle, svakako da se mažem faktorom i na taj način štitim svoju kožu ali takodje poznato je da bez sunčanja nema tena, tako da ne znam da li bi toliko štetno bilo ukoliko par puta stavim marmeladu ( ispod faktora) > supergaga: > > Nadaaa1110: > > Uzela sam njihovu marmelafu express, jedino je ona još ostala, nadam se da je dobra kao ta što ste mi preporučile 😊 > > Da li stavljate spf ispod marmelade i da li smem da je stavljam odmah prvi dan na moru na bledu kožu ili malo kasnije? > Verovatno ste mladi i trenutno Vas jedino zanima divan preplanuo ten ali će Vam zbog marmelade koža kasnije 'uzvratiti udarac' bez ikakve sumnje...onaj izraz 'koža pamti' je živa istina, ima oko mene milion primera. Nemojte na sunce bez ozbiljnog zaštitnog faktora (tipa 50) bar u prvim danima izlaganja suncu, a samo marmeladu ja ne bih nikad...sumnjam da ćete poslušati ali, eto, dobronameran savet pa ...
2022 07 07
Marmelada se maze kada se pocrni, nikako od odmah da je mazete ako Vam je svetao ten. Nikakav efekat nećete postići
2022 07 08
ja obavezno prvo izgorim i onda dobijam super ten,nemam nijednu soluciju da necu izgoreti prvih dana i to u vodi
2022 07 08
> jelena2606: > @Supergaga...Nisam nikada koristila tu marmeladu,prvi put i cujem za nju,.zbog cega mislite da je ne treba koristiti? Nisam je ni ja koristila iz prostog razloga što uopšte nema zaštitni faktor...nemoguće je zaštititi kožu na taj način, ali ok...ko želi 'farbu' po svaku cenu. ..
2022 07 08
@Nada..Evo jednog"recepta",koji ja koristim,ne toliko da bih pocrnela koliko da bih zastitila kozu,a usput se dobija i odlican ten.Ranije sam pila beta karoten 15 dana pre nego se izlozim suncu..a sada jedna jos bolja varijanta pravim sok u sokovniku od sargarepe.Normalno ubaciim i jos neko voce..Mozete samo da pojedete sragarepu...I pored faktora 30 koji koristim dobijam lepsu boju i brze.Takodje mi ten duze ostaj taman. Inace do svoje 20. godine nisam koristila nikakvu spf zastitu.Nikada nisam gorela,niti se ljustila.Medjutim sunce se "promenilo",pa sam te godine izgorela kao da mi je neko stavio nos na ringlu.Postojale su sanse da mi po sred lica ostane fleka. Ima na instagramu zena koja pravi prirodne preparate 'Smilje i bosilje",imala je i na tv svoju emisiju..ima mleko za suncanje,tipa ove marmelade,po sastavu.Hvale ga dosta,a moze da bude i samo mleko za telo.Ja se godinama vec lomim,da ga kupim,jer posle tog mog gorenja strah me je da stavim bilo sta sto bi pojacalo dejstvo sunca na kozu.Mislim da kosta 1500 din
2022 07 08
> supergaga: > > jelena2606: > > @Supergaga...Nisam nikada koristila tu marmeladu,prvi put i cujem za nju,.zbog cega mislite da je ne treba koristiti? > Nisam je ni ja koristila iz prostog razloga što uopšte nema zaštitni faktor...nemoguće je zaštititi kožu na taj način, ali ok...ko želi 'farbu' po svaku cenu. .. Da ,ja imam paranoju zbog loseg iskustva,pa ne koristim.Mada mozda bi i moglo ujutru od 8-10 to za crnjenje,pa ostatak dana faktor,pa opet od 17 h marmelada..Mozda u toj kombinaciji moze da dodje do dobrog tena a da se koza sacuva.
2022 07 08