Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

Klubovi, sastanci istomišljenika /

Pitanje - kaputi

Zanima me kakvo je vaše iskustvo sa kaputima kad su materijali u pitanju? Koji su kvalitetniji, koji duže traju, koji su topliji...? Ja trenutno gledam po našim radnjama i dobar deo kaputa je od poliestera. Sve mislim najbolje je vunu da tražim, pa izbegavam ove ostale, mada nisam ni primetila razliku nosivši od obe vrste. Mada veganski kaputi svakako moraju da se prave od veštačkih materijala, te možda grešim u vezi njih te nisu tako loši...
2022 09 23
Ja volim klasičan crni kaput, dug, na dugmiće i da se strukira. Prošle godine čini mi se, sam izlicitirala na Limundu za 2200din takav kaput od žene, kombinacija vuna-viskoza, stara juga proizvodnja. Kaput je bukvalno izgledao kao netaknut, tako da ti preporučujem tamo da pogledaš i nađeš neki vintage kaput ako voliš klasične modele 😄 u radnjama je sve katastrofa, ne samo materijali nego i modeli generalno. Ako hoćeš kvalitetniji, bez 100€ nema šanse
2022 09 24
Ja sam pre nekoliko godina kupila u Legendu vuneni kaput, on se pomerio nije, sjajan je! Inace, sto se kaputa tice, po meni je vuna-vuna ili da je barem u vecinskom sastavu.
2022 09 24
Vuna ukoliko želiš da te greje i da ti potraje. Mada sad retko gde može u prodavnicama da se nadje vuneni kaput a i kad nadješ košta baš. Od poliestera nosim samo po ovom vremenu, zimi slabo greju.
2022 09 24
Ne mozete da ne primetite razliku jer vuna je vuna, ja recimo nosim zimi jedan koji je kombinacija vune i viskoze i jedan koji je od vestackog materijala.Ovaj od vune je na izgled tanji ali neuporedivo topliji.Ako mozete da priustite s obzirom na cenu,gledajte da bude bar 50%vune ..
2022 09 24
Kaputi od vune su kvalitetniji,duze traju i neuporedivo su topliji od poliesterskih kaputa. Oni samo dok su novi lepo izgledaju,mislim na pol.k. a vec posle par meseci izgledaju ucebano,staro. Drugo,na nizoj temperaturi sa takvim kaputom mozete samo da se slikate,sta god obukli ispod njega,ne vredi. Kaputi od vune ostanu nepromenjeni godinama. Ja sam tri kaputa kupila u Nikolasu i prezadovoljna sam,oni siju vunene kapute. Jesu bili skupi ali vredi.Inace,po radnjama se masovno prodaje garderoba od poliestera. Pamuka,svile i vune skoro da ni nema u ponudi. Mislim da vecini to ni ne smeta jer se gleda samo trend i brend. Muku mucimo mi kojima je bitan sastav materijala jer je ponuda ocajna i u radnjama i na sajtovima,sve je poliester i svi modeli su isti...
2022 09 24
Nisam imala od poliestera ali vuna da.Meni su oni za prelazno vreme,tako da zimi nisam ni pomisljala da ga nosim svakodnevno,sem u prilikama kada idem na rucak ili veceru ili neki izlazak zimi.Inace imam jedna kaput koji sam kupila pre vise od 15 godina,nije ni mrdnuo,a model,je neprolazan..Dosta puta me pitaju gde sam ga kupila i ako kaput ima staz ozbiljan.Ali mogu da napravim paralelu sa vunenim dzemeprom pravim i dzemperom od akrila..cak sam imala i neke dukseve koji su kao bas namenjeni za zimu od nekih specijalnih materijala..Na kraju rezime,bar iz mog ugla.Vuna greje i to najbolje.
2022 09 24
> simona7: > Pamuka,svile i vune skoro da ni nema u ponudi. Mislim da vecini to ni ne smeta jer se gleda samo trend i brend. Muku mucimo mi kojima je bitan sastav materijala jer je ponuda ocajna i u radnjama i na sajtovima,sve je poliester i svi modeli su isti... Ti materijali su dosta poskupeli, fast fashion markama se ne isplate a mi koji gledamo sastav možemo da se pozdravimo od povoljnog. Zato Krpice, Limundo, takođe iz second hand-a neretko iznedri nešto valjano...
2022 09 24
Pronadjite neki kvalitetan vintage vuneni kaput, savrseni su oni koje je kod nas sila Mura, Slovenija, Nikolas takodje, i jos neki manji proizvodjaci. Tada su kaputi siveni od 100% vunenog materijala. Poliester ne greje, guzva se, izgleda izgnjeceno posle par meseci i takvi vestacki materijali i sluze za FF, da ih nosite godinu dana i bacite. Zbog toga FF industrija i koristi te vestacke materijale da bi proizvodi kratko trajali i bili zamenjeni novim posle godinu-dve. Samim tim se prodaja povecava, ali, i proizvodnja otpada. Ako trazite kvalitetan kaput koji greje i koji mozete nositi godinama uvek birajte vunu.
2022 09 25
Cena nema veze.Jedino da se javi neka clanica koja je poznavaoc MaxMare koja bi po etiketama mogla da proceni da li je original.Jer etikete se menjaju iz godine u godinu u kod vecine brendova.Ja nisam imala MaxMaru sa ovakvom etiketom nego drugacijom,original su stvari...ali nisam poznavaoc,kakve sve etikete tog brenda postoje.
2022 09 26
Verovatno, vidjala sam tu cenu i ovde za te kvalitetne vintage kapute, a i rekla bih po etiketi. Lepo izgleda :") Zamoli da ti slika etiketu sastava ako nisi sigurna
2022 09 26
> Irinacvetkovic: > Zanima me kakvo je vaše iskustvo sa kaputima kad su materijali u pitanju? > Koji su kvalitetniji, koji duže traju, koji su topliji...? > Ja trenutno gledam po našim radnjama i dobar deo kaputa je od poliestera. Sve mislim najbolje je vunu da tražim, pa izbegavam ove ostale, mada nisam ni primetila razliku nosivši od obe vrste. Mada veganski kaputi svakako moraju da se prave od veštačkih materijala, te možda grešim u vezi njih te nisu tako loši... Pogledaj na mom profilu ima par komada, u ekstra stanju, ne cebaju se, jedan je AMC kaput, ova druga dva su iz Italije, lako se odrzavaju.
2022 09 29