Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

mojekrpice.rs /

Pomoć na stranici /

Banke i provizija

Nakon Post Expressa pocele i banke sa dodatnim haracem. Znate svi za ono pravilo da ako se uplacuje u banci gde korisnik ima racun, uplata ide bez provizije? Izleda da vise ne vazi, ili da ne vazi vise u svim bankama. Iscimala sam se da podignem pare sa kartice pa do banke gde clanica ima racun ne bi li joj leglo odmah, a meni bilo bez provizije i docekali me sa provizijom od 100 dinara. Prvo sam mislila da se nismo razumeli pa sam ponovila da uplacujem na racun korisnika Uni kredit banke, na sta su mi rekli da je to tako vec izvesno vreme. Moje pitanje je da li ste znali za ovo i od kada je to pocelo? Zadnji put kad sam uplacivala bas u toj banci bilo je bez provizije. Kakvo je stanje sa ostalim bankama? Da znam koje da izbegavam i ne gubim vreme na odlaske tamo. UniCredit - traze proviziju 100 dinara NLB Komercijalna - nema provizije Eurobanka - nema provizije OTP banka - nema provizije Intesa - nema provizije
2022 10 03
Za Unicred banku znam da bez obzira da li imate racun uzima proviziju. U Eurobanci ne uzima, prošle nedelje nije bar.
2022 10 03
Zadnji put kada sam uplacivala clanici koja ima racun u UniCredit nisu mi trazili proviziju. Danas kazu 100 dinara. Ma jeste, 100 vama, 300 Post Expressu i tako za svaki predmet, naplacas se postarina i provizija u vrednosti predmeta. Ako ovako nastave i jedni i drugi bukvalno se vise nece isplatiti online kupovina.
2022 10 03
U NLB Komercijalnoj nema provizije, provereno 🤗
2022 10 03
Harac...ja drugi naziv za ovo sto se desava sa bankama i .postama ...ne znam kako bih drugacije nazvala.. Saljem pakete CC kaze covek ...Svi saljete pakete ne saljete post expresom...pa rekoh jeftinije je duplo ako ne i vise ...kaze on meni eeee pa necete jos dugo slati sad cemo i mi da podignemo cenu ...reko dizi brate samo dizi nista novo ..iznenadila bi se da spustite cenu ...e tu sam ga oplela za sve pare za sve nas ..
2022 10 03
Ja sam odskora u UniCredit banci, ali nisam znala za to… Inace, ja kad uplacujem, obicno to cinim preko aplikacije banke, pa bude neka mala provizija, tj. tako je bilo do sada…
2022 10 03
Preko aplikacije OTP je provizija 29 din
2022 10 03
> ninanica: > Harac...ja drugi naziv za ovo sto se desava sa bankama i .postama ...ne znam kako bih drugacije nazvala.. > Saljem pakete CC kaze covek ...Svi saljete pakete ne saljete post expresom...pa rekoh jeftinije je duplo ako ne i vise ...kaze on meni eeee pa necete jos dugo slati sad cemo i mi da podignemo cenu ...reko dizi brate samo dizi nista novo ..iznenadila bi se da spustite cenu ...e tu sam ga oplela za sve pare za sve nas .. kakvi klosari klosarski, izazivaju mi nagon za nasiljem Inace vezano za temu, mislim da Erste isto nema proviziju. Ja uplacujem preko NetBankinga nikad nema provizije za drugi Erste racun, a za racune van banke je bas sitna provizija ako se placa online
2022 10 03
> ninanica: > Harac...ja drugi naziv za ovo sto se desava sa bankama i .postama ...ne znam kako bih drugacije nazvala.. > Saljem pakete CC kaze covek ...Svi saljete pakete ne saljete post expresom...pa rekoh jeftinije je duplo ako ne i vise ...kaze on meni eeee pa necete jos dugo slati sad cemo i mi da podignemo cenu ...reko dizi brate samo dizi nista novo ..iznenadila bi se da spustite cenu ...e tu sam ga oplela za sve pare za sve nas .. Znaci i to ce da podignu? Pa nista novo, dizali su PE koliko, 2 puta ili 3 do sada? Ne bi me cudilo da bude jedno 500 dinara. Ranije sam porucivala neke sapune i kozmetiku iz neke apoteke i shopa u Engleskoj, za porudzbine preko 20 funti bila je besplatna postarina i stizalo je za 2-5 dana, za porudzbine ispod 10 funti postarina je bila 2 funte, a izmedju 10 i 20 funti, postarina je bila funtu. Uporedite to sa cenama ovde, pa uporedite standard ovde i tamo. Nama su cene vece, a standard ni prici evropskom. Samo slusamo neka poredjenja oko cena, najcesce lazna, a niko da uporedi plate i kako neko sa 5 puta vecom platom moze da ima toliko nize cene i da mu se isplati. Takodje i kada porede cene prevoza, niko da spomene gradove koji nude besplatan javni prevoz, ili primere gde za 10ak evra mozes koristiti tri meseca sve moguce usluge (voz, autobus itd.)
2022 10 03
Stvar je u tome sto ja nemam tekuci racun, samo devizni i nemam mogucnost da placam na taj nacin. Mislim da je to samo ako imate tekuci i primate platu u toj banci, pa vam daju npr. do 5 racuna mesecno bez provizije, a ostalo je manja u zavisnosti od tipa racuna. I onda kad nesto kupujem pitam uvek u kojoj banci im je racun, pogledam gde mi je najbliza ekspozitura, izracunam koliko ce mi trebati da podignem pare i odem do tamo, nadjem termin kad mogu da odem jer zelim da prodavcu odmah legne + da prodjem bez te provizije, ali kako su poceli i to ce uskoro da se ukine.
2022 10 03
Danas sam uplatila na racun clanici koja ima racun u OTP banci,nisu mi naplatili proviziju.
2022 10 03
Isti slucaj, meni su rekli da je provizija oko 100 dinara u Uni credit, ja se bukvalno šlogirala, čekala sam inače red pola sata i više, na kraju sam otišla do menjačnice haha
2022 10 03
> Danijela234: > Isti slucaj, meni su rekli da je provizija oko 100 dinara u Uni credit, ja se bukvalno šlogirala, čekala sam inače red pola sata i više, na kraju sam otišla do menjačnice haha I ja sam se sokirala jer poslednji put kad sam uplacivala u toj banci nije bilo nikakve provizije. Zao mi izgubljenog vremena, da im je makar simbolicna provizija jer je u pitanju njihov klijent...
2022 10 03
U petak sam u Otp banci uplatila osobi koja isto ima racun u toj banci i nije mi nista naplaceno
2022 10 03
> ninanica: > Harac...ja drugi naziv za ovo sto se desava sa bankama i .postama ...ne znam kako bih drugacije nazvala.. > Saljem pakete CC kaze covek ...Svi saljete pakete ne saljete post expresom...pa rekoh jeftinije je duplo ako ne i vise ...kaze on meni eeee pa necete jos dugo slati sad cemo i mi da podignemo cenu ...reko dizi brate samo dizi nista novo ..iznenadila bi se da spustite cenu ...e tu sam ga oplela za sve pare za sve nas .. Ovo sam cula i u mojoj Posti. "I treba da se podigne pa da vidimo da li ce i dalje da salju". Od radnika iza saltera u razgovoru sa radnicom koja je radila.
2022 10 03
1 2