Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Drugo /

Razgovori /

Pomoc oko trudnickog

Ne znam da li je ova tema predvidjena za ovo pitanje,ali da probamo. Zanima me da li neko zna,provereno. Dakle u radnom sam odnosu vec 3 godine,zelim promenu posla,skoro sam imala spontani pobacaj i trenutni posao jako lose utice na moju psihu,vec duze vreme. Dakle,moram da dam otkazni rok od 15 dana,imam vec planove za drugi posao,ali sad me zanima,sta se desava sa trudnickim ako dam otkaz i ne budem prijavljena npr mesec dana,a ostanem opet trudna za 3 meseca? Kako drzava,sisitem racunaju taj jedan mesec? Da li bih mogla imati problema zbog toga? Hvala puno svima na pomoci 😊
2022 11 18
Kada je u pitanju trudničko bolovanje, taj mesec u kojem niste imali posao, racuna se kao da ste prijavljeni za minimalac. Uzima se prosek prethodnih 12 meseci. Ako ste na primer, imali zaradu od 50.000 dinara 11 meseci, ali jedan mesec niste radili a u tom mesecu minimalna zarada je bila npr. 36.000 dinara, onda izadje otprilike tako: 11* 50.000 + 36.000 / 12 = 48. 833. Kada je u pitanju porodiljsko odsustvo, mesec u kojem niste bili prijavljeni, uzima se kao 0 prilikom obracuna. Nadam se da sam pomogla. Sve najbolje 😊
2022 11 28
Upravo tako...a na porodiljskom nije vise prosek 12 plata 100% vec 65% zarade.
2022 11 29