Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

mojekrpice.rs /

Ideje /

Masne fleke na jakni, pomoc?!

Ja sam novi kauč lepo sredila uljem za elektronsku cigaretu, bila je baš velika fleka. Besomučno sam mebl natopila čistim Fairy-jem pa onda iz tri puta sa mokrom, čistom, oceđenom magičnom krpom trljala. Istrljam pa pustim da se osuši, pa istrljam i tako dok fleke više nije bilo. Ali apsolutno se slažem da je hemijsko tata mata za to, da nisam ovako uspela, zvala bih profesionalce da mi dubinski očiste.
2022 11 25
> Esprit21: > Sad sam pitala mamu i rekla mi je da talk skida i masinsko, ali da mora odmah da se stavi i to dosta, da se utapka i ostavi da talk izvuce. Nije sigurna za efekat nakon pranja, kaze da mozda mora neki razredjivac, ali se ne bi igrala sa novom jaknom pa je najbolje da se odnese na hemijsko da oni kazu da li je moguce i kako skinuti Pa da benzin,nitro Zato kazem najbolje je henijsko.nisu to iste fleke topa jestivo ulje,boranija,pasulj, postoji mogucnost da se skine sa gore nabrojanim ali je rizik,a posle tesko da ce i na hemijskom da skinu ,kada je vec "tretiranSem ako nema neki bas za tipske fleke
2022 11 25
Naftu sam skidala bebi puderom i sve ostale masne fleke, sa debelog pamucnog duksa sam natapkavala puder iznova, zbog vrste materijala i debljine, a sa tankih tkanina koje nisu pamučne sam skidala brze fleke, jer pamuk prima i boje i masnoću upija više nego ostali materijali. Za naftu na deblju stvar sam znala da operem posle talka, pa da ponovim proces i uspevalo je, talk je savršen za izvlačenje masnoća, kao sto se vosak sa tkanine skida toplotom, a uz to se prisloni papir da upije, npr topla pegla na papir prislonjen na tkaninu sa flekom
2022 11 25
Odneti na hemijsko ciscene i resen problem.
2022 11 27
Evo da se javim, uspesno sam skinula fleke bebi puderom. Nije pomogao ni sapun ni prasak ni kapsule ni neko sredstvo za fleke iz Nemacke 🙂 bile su kao neke fleke od masinskog ulja jer je tako smrdelo a i vozac je tu kesu izvukao pozadi iz kombija, sigurno mu se nesto prosulo. Cekam ga sada u toku nedelje da ga kritikujem. Hvala puno svima na savetima, spasila sam jaknu ali nikad ne bih pomislila da stavim puder. 🙂
2022 11 27
I meni je neverovatno,posebno sto ste vec tretirali fleku sa necim,niste odmah posuli dok je bilo ulje...Imam jednu fleku od jstivog ulja tretirana svim i svacim,sada cu bas da probam sa puderom. A usput ako neko moze da mi objasni,ako sve moguce hemije ne skinu fleku,a skine puder i to bebi,jbt sta je u tom puderu?Kapiram da isusuje i izvlaci masnoce ali opet...
2022 11 28
U radnji za hemijsko bi celu jaknu prali, mozda bi uzgubila sjaj, a talk masnocu 100% skida, plus- ciljano se stavlja.. Deluje tako sto prosto prikuplja masnocu u sebe. Šta god da ima u sebi masnocu, skinuce taj masni deo, tj prikupiti ga. Masne fleke nikad nisam uspela dobro da skinem drugim sredstvima, iskreno, Vanish mi je izvikan, kao i puno ostalog. Masnoća je ostala, tako da nema veze sto je tretirano drugim sredstvima, nije se sastav promenio
2022 11 28
Sutra cu da kupim bebi puder bas me zanima,da li ce da skine masnu fleku sa belog dzempera.Znaci samo natapkam i to je to?
2022 11 28
Super ako je nas savet pomogao, i ja se kunem u bebi puder kad su masne fleke u pitanju. Sto se Vanisha tice isto sam ga uzimala dok nisam provalila da onaj DM sapun od 84 dinara, neuporedivo jeftiniji radi isti posao.
2022 11 28
> jelena2606: > Sutra cu da kupim bebi puder bas me zanima,da li ce da skine masnu fleku sa belog dzempera.Znaci samo natapkam i to je to? Koliko je fleka stara? Stavis dovoljno pudera, utapksas ga bas na fleku i stavis jos preko, onda odlozis negde da odstoji najbolje par sati, a moze i duze u zavisnosti od fleke. Ja sam tako radila, namazala pre pranja sapun za fleke dodatno, stavila u masinu i kad se osusi bude kao novo. U radnji za hemijsko su mi unistili kožne patike. Donela sam im patike kao nove, glatka i jednaka koža, samo sam htela da to malo osveze, i da ociste fleke od farmerki koj su pustile boju. Fleke od farmerki nisu ocistili, a koža na patikama je nakon njihovog tretmana izgledala uzasno
2022 11 28
1 2