Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

O korisnicima sajta mojekrpice.rs /

Rezervacija ili laz ?

Nikada nisam pisala na ovu temu ni na ovom forumu ali mislim da je vreme. Zao mi je sto moram ovako da se izjasnim ali ne znam da li i druge devojke imaju problema sa ovim laznim obecanjima od kupaca ? Spustila sam cenu za jos 500 dinara i rezervisala, da bih na kraju ostala bez prodaje zbog laznog obecanja.. stvarno mislim da nije lepo.. moze se poslati poruka da ste odustali i javiti da moze neko drugi da preuzme kupovinu… ![](http://upload.mojekrpice.rs/rs/images/message/a4c47d90f7e4017fb0b839d6fc5c4143.jpg)
2022 12 01
Eh, ja upravo zbog ovakvih situacija rezervazije više ne radim. Ko prvi ostavi podatke njegovo je. Razumem da ima poštenih članica, ali zbog ovakvih, ja više ne mogu da rizikujem. 😊
2022 12 01
Neminovno je, ako prodajete na ovakvim sajtovima, da naučite da prepoznate i procenite, na osnovu komunikacije i situacije da li je to pravi kupac. Konkretno, iz ove jedne poruke i činjenice da je najskuplji predmet koji prodajete 2000 dinara, a ona odlaže kupovinu 20 dana i plus najbitniji detaj je da kupuje '1000% bez brige'. (Na osnovu ovoga bih još pre 21 dan bila sigurna da 100% neće kupiti predmet.)
2022 12 01
Upravo tako, slazem se sa stavom clanice REASHOP. I meni se desavalo koliko puta i na drugim sajtovima rezervisu i vise se nikada i ne jave. Cak ovde na ovom sajtu jednom prilikom, clanica rezervisala na nedelju dana, nije se javljala i posle mesec dana se javila i uzela narucene predmete. Meni vise bode oci kad je u opisu profila napisano da moze snizenje cene, pitati za popust, itd i onda kad se i pita da li je moguca korekcija cene bukvalno "vredjas me tim pitanjem" 🙄
2022 12 01
Ja sam poslednji put rezervisala stvar pre mozda dve godine, devojka je trazila kaput i pristala sam. Kad sam joj se javila taj dan ona mi rekla imam preceg posla od tvog kaputa i krenula da se svadja hahahahahah Ludilo, od tada nikad nikom, bolje i da stoji nego da se neko dokon zabavlja.
2022 12 01
Nazalost ovo je ucestala pojava ovde. Vise puta sam kupovala prethodno rezervisan predmet. Moj je savet je ili da ne radite rezervazije uopste ili tri dana maksimum, ne duze od toga.
2022 12 01
Hvala devojke na odgovorima. Mnogo mi je lakse sto znam da je ucestalo ali zao mi je na svim neizvrsenim prodajama svima vama🥲 rezervacije su na ovom sajtu vise beg iz razgovora jer ne znaju kako da kazu da nisu vise zainteresovane 😁
2022 12 01
Kad sajt bude imao oštrija pravila u vezi ocenjivanja onda će se unormaliti članice. Treba da bude kao na KP. Jednom data ocena ne može da se obriše/promeni ili samo admin može da je obriše/promeni. Kakva je to glupost uvališ nekom staru krpu i onda se ti rasrpavljaš sa njim da bi se izborio za svoje pare i od negativne ništa jer se članica "pokajala" ili"nije dobro videla". Bajke za malu decu. Pokušala si da prevariš, zaslužuješ negativnu i ćao. Kakvo brisanje. Kao i ovo za rezervaciju. Rezervišeš predmet, ne kupiš ga ide negativna. Veruj te mi da bi bilo manje prevara i zavlačenja.
2022 12 01
> Neroxy: > Kad sajt bude imao oštrija pravila u vezi ocenjivanja onda će se unormaliti članice. Treba da bude kao na KP. Jednom data ocena ne može da se obriše/promeni ili samo admin može da je obriše/promeni. Kakva je to glupost uvališ nekom staru krpu i onda se ti rasrpavljaš sa njim da bi se izborio za svoje pare i od negativne ništa jer se članica "pokajala" ili"nije dobro videla". Bajke za malu decu. Pokušala si da prevariš, zaslužuješ negativnu i ćao. Kakvo brisanje. Kao i ovo za rezervaciju. Rezervišeš predmet, ne kupiš ga ide negativna. Veruj te mi da bi bilo manje prevara i zavlačenja. Ni na jednom sajtu ne mozete da ostavite negativnu ukoliko vam se vrati novac.
2022 12 01
To je opšte poznato da reservisu i traže popust, uzmu broj računa za uplatu ili ostave broj telefona za lično preuzimanje (dobiju popust) i nestanu. Rezervisu i na mesec dana, pa shvate da im ne odgovara veličina, za mesec dana mozes da se ugojis dosta 😄
2022 12 01
Ja rezervisem samo clanicama sa kojima sam vec imala saradnju.Imala sam silne ispale za rezervacije zato ne rezervisem osim eventualno na tri dana. Za rezervaciju pitam eventualno 2,3 clanice od kojih cesto kupujem. Sto rece vec neko masa njih napise moguca rezervacija, razmena,korekcija cena i slicno pa kad pitas uvrede se bokte ko oci da im vadis. I kod mene na profilu pise da sam spremna da korigujem cenu i uvek to i uradim.Ako neko ne radi razmene, ne koriguje cene i ne radi rezervacije,ne razumem zasto napise da radi i uz to jos ono cuveno: Sve sto vas zanima pitajte. A kad pitas olade te i jos se uvrede. Tacno vise izbegavam da pitam i za dodatne mere a za korekciju cena sam prestala odavno Taj fles imam.od pre jedno 4,5 godine kada sam pitala clanicu kojoj na profilu pise da je svaki dogovor oko cena moguc da li bi dala popust na haljinu koja je tada bila oko hiljadu i nesto dinara.Zena odgovorila da moze popust 10 din.Ja kontajuci da je greska i da je htela da napise 100!din, odgovorim da je ok i da mi posaalje podatke da joj uplatim tipa 1700 din jer je popust 100 a cena je bila 1800. Na to dobijem takvu salvu poruka,da ne mogu ja da odredjujem popust od 100 ako je ona rekla 10 din,da sam bahata,ko sam ja da uplacujem koliko ja hocu,kakav je to bezobrazluk,da ona ne poklanja,nego prodaje... Ko je ludji,ja sto sam sam se izvinjavala u 5 poruka da se nismo razumele jer mi je bilo sumanuto da neko daje popust od 10 din na cenu od hiljadu i nesto ili ona koja je ponudila popust od 10 (citaj deset) celih dinara prosudite sami 😂
2022 12 01
Ismejah se, ali koja drskost, za ne poverovati.
2022 12 01
> jelena2606: > > Neroxy: > > Kad sajt bude imao oštrija pravila u vezi ocenjivanja onda će se unormaliti članice. Treba da bude kao na KP. Jednom data ocena ne može da se obriše/promeni ili samo admin može da je obriše/promeni. Kakva je to glupost uvališ nekom staru krpu i onda se ti rasrpavljaš sa njim da bi se izborio za svoje pare i od negativne ništa jer se članica "pokajala" ili"nije dobro videla". Bajke za malu decu. Pokušala si da prevariš, zaslužuješ negativnu i ćao. Kakvo brisanje. Kao i ovo za rezervaciju. Rezervišeš predmet, ne kupiš ga ide negativna. Veruj te mi da bi bilo manje prevara i zavlačenja. > Ni na jednom sajtu ne mozete da ostavite negativnu ukoliko vam se vrati novac. Na KP jednom ostavljena ocena se ne briše, kao što sam navela samo za taj sajt. Dobijete i upozorenje pre konačne odluke. Znači jednim negativna uvek negativna. Nema promene. Pa i kad vrati novac ocene je tu da ljudi vide da si pokušao nekog da prevariš. Tako i treba da bude jer su retke situacije da je neko slučajno prevario.
2022 12 01
> Neroxy: > > jelena2606: > > > Neroxy: > > > Kad sajt bude imao oštrija pravila u vezi ocenjivanja onda će se unormaliti članice. Treba da bude kao na KP. Jednom data ocena ne može da se obriše/promeni ili samo admin može da je obriše/promeni. Kakva je to glupost uvališ nekom staru krpu i onda se ti rasrpavljaš sa njim da bi se izborio za svoje pare i od negativne ništa jer se članica "pokajala" ili"nije dobro videla". Bajke za malu decu. Pokušala si da prevariš, zaslužuješ negativnu i ćao. Kakvo brisanje. Kao i ovo za rezervaciju. Rezervišeš predmet, ne kupiš ga ide negativna. Veruj te mi da bi bilo manje prevara i zavlačenja. > > Ni na jednom sajtu ne mozete da ostavite negativnu ukoliko vam se vrati novac. > Na KP jednom ostavljena ocena se ne briše, kao što sam navela samo za taj sajt. Dobijete i upozorenje pre konačne odluke. Znači jednim negativna uvek negativna. Nema promene. Pa i kad vrati novac ocene je tu da ljudi vide da si pokušao nekog da prevariš. Tako i treba da bude jer su retke situacije da je neko slučajno prevario. Po ovoj logici vracanje novca gubi smisao. Zasto bih iko pristao da vrati novac ako ce mu ostati negativna ocena. Slazem se da kod predmeta gde se vidi da je uvaljeno (nije rasiven sav ili neka sitna fleka ) treba da stoji neutralna ocena sa obrazlozenjem, zato je po meni bolje je da neutralne ocene budu zasebno.
2022 12 02
> masha91: > > Neroxy: > > > jelena2606: > > > > Neroxy: > > > > Kad sajt bude imao oštrija pravila u vezi ocenjivanja onda će se unormaliti članice. Treba da bude kao na KP. Jednom data ocena ne može da se obriše/promeni ili samo admin može da je obriše/promeni. Kakva je to glupost uvališ nekom staru krpu i onda se ti rasrpavljaš sa njim da bi se izborio za svoje pare i od negativne ništa jer se članica "pokajala" ili"nije dobro videla". Bajke za malu decu. Pokušala si da prevariš, zaslužuješ negativnu i ćao. Kakvo brisanje. Kao i ovo za rezervaciju. Rezervišeš predmet, ne kupiš ga ide negativna. Veruj te mi da bi bilo manje prevara i zavlačenja. > > > Ni na jednom sajtu ne mozete da ostavite negativnu ukoliko vam se vrati novac. > > Na KP jednom ostavljena ocena se ne briše, kao što sam navela samo za taj sajt. Dobijete i upozorenje pre konačne odluke. Znači jednim negativna uvek negativna. Nema promene. Pa i kad vrati novac ocene je tu da ljudi vide da si pokušao nekog da prevariš. Tako i treba da bude jer su retke situacije da je neko slučajno prevario. > Po ovoj logici vracanje novca gubi smisao. Zasto bih iko pristao da vrati novac ako ce mu ostati negativna ocena. Slazem se da kod predmeta gde se vidi da je uvaljeno (nije rasiven sav ili neka sitna fleka ) treba da stoji neutralna ocena sa obrazlozenjem, zato je po meni bolje je da neutralne ocene budu zasebno. Pa zato što vam je svima besmisleno da se ne vidi ko uvaljuje robu koja nije ni za smeće, a kamoli da se nosi zato je i stanje na sajtu ovako. Naravno da prvo treba pokušati rešiti problem, a ne da ja nekog molim za moje novce, a on mi uvalio krš robu.
2022 12 02
1 2 3