Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

mojekrpice.rs /

Pomoć na stranici /

Pitanje CC paket

Kako poslati CC paket? U pošti stalno imaju nekakve izgovore, te nemaju nekakve nalepnice i nabrajaju neke gluposti. Od kad se pojavio CC paket nijednom nisam mogla tako da pošaljem, bukvalno kao da ne daju
2022 12 10
Jednostavno naglasite da saljete kao obican (tj CC) paket. Uzimaju drugaciji formular od PX formulara, koji stampaju. Potrebno je da paket bude u jednobojnoj kesi, ili najcesce u kutiji. Istina je da im nekad zafali formulara, ali meni su neretko stampali i na obicnom belom papiru.
2022 12 10
Dimenzije paketa ne smeju biti manje od 9x14,paket mora biti jednobojan da se ne vidi naziv ili logo neke firme (mozes ga obloziti pek papirom,obicnom kesom u boji,ukrasnom..) i zasticen (zalepis selotejlom bar krajeve paketa i sredinu)... Ja saljem pakete na dosta mesta,nekad muz posalje u gradu i naleti na neke zahtevne i uglavnom su to ta neka pravila koje obicno traze da ispostujes.. Da se ne bi cimala,uradi tako i sigurno neces imati problema. E da,jednom je neka gospodja trazila da se zaveze kanapom,sto je bio vrhunac pa muz vise ne ide tamo 😬 Zahtevaj na salteru da bude poslat kao obican paket,to je tvoje pravo i oni te brojeve mogu nabaviti u toku dana kad god zafali.
2022 12 10
Ja uvek saljem i primam kao CC paket.Kod mene ne traze kutiju.I nikad da mi nisu primili.Ako nestane papira obicno stampaju na PX ili obicnom belom papiru
2022 12 10
E da,i meni cak cesto stampajuu na px,samo precrtaju to px i napisu cc..
2022 12 10
Meni su poceli da prave probleme u Posti oko pakovanja. Dva puta vec nisu hteli da prihvate. Kaze radnik u Posti mora biti upakovano kao novogodisnji paket, perfektno, da vodim racuna o dimenzijama. Obavezno u kutiji da se spakuje, a sto nemam kutije niti imam gde da uzmem, njega to ne interesuje. Mislim da cu polako odustati od ovoga, bez obzira sto se ovim bavim iz hobija i razonode....
2022 12 10
> Ejndzi: > Dimenzije paketa ne smeju biti manje od 9x14,paket mora biti jednobojan da se ne vidi naziv ili logo neke firme (mozes ga obloziti pek papirom,obicnom kesom u boji,ukrasnom..) i zasticen (zalepis selotejlom bar krajeve paketa i sredinu)... Juce jedna cura htela da posalje tako kutiju oblozenu obicnom kesom i nisu hteli da prihvate kao CC paket, jedino kao Post Expres ako zeli da posalje. Pocela je radnica da objasnjava uslove i zahteve pakovanja i slanja ali nisam mogla da slusam jer su do pre 2 dana sve prihvatali kako god da je spakovano, zalepljeno bez problema su sve prihvatali. Sad vise ne...
2022 12 10
Ja zivim u maloj opstini, meni nikad nisu pravili problem. Slala sam stvari i u kutiji i u kesama, nista nisu spomenuli. Mislim da zavisi od radnika. Jedino jednom sam slala jednu zaista malu stvar, pa je stavila u kesu postexpresa, jer nije bilo mesta za nalepnicu😁
2022 12 10
I ja isto zivim u maloj opstini,i ne prave problem oko cc paketa,samo naglase da je bolji PX salje se isti dan,dok CC se sada salje tek sledeceg dana,i sada su ga oduzili dosta,evo od utorka cekam paket jos uvek ga nema.
2022 12 10
Meni u posti nisu pravili bas nikakav problem, posiljka je bila upakovana isto kao kad saljem PE… Doduse, samo jednom sam slala kao CC paket, pa se nadam da ce tako i ostati, da nece praviti probleme…🙏🙏🙏
2022 12 10
Ja zivim u Beogradu ali opet mi prihvataju i nisam imala problema,mislim sto kaze clanica da zavisi od radnika..I nekad nemaju te cc brojeve odmah pa zato odbijaju,to sam citala ovde.. Najbolje pronaci pravila na njihovom zvanicnom sajtu i kada ne prihvataju iz ne znam kog razloga..samo pokazes to i drugacije se postave. Znam da je neka clanica pisala posti pa ih je dobila u mejlu,nije losa ideja.. Cimanje jeste, ali opet je velika razlika u ceni pa se nekako snalazim. Nekad zalepim obicnim papirom samo logo,naziv firme i prihvate mi iako nije jednobojno.. nekad uzmem paket od velike plazme pa oblozim celu selotejpom u boji i prihvate,ali sve to radim kad imam vremena i zivaca da se iscimam do druge poste za slucaj ako prvi ne prihvate..
2022 12 10
Hvala svima.Meni uvek pametuju nesto iako upakujem kako treba, stalno imaju neke fore 😂 Tj. ne desava se samo meni nego sam vise puta bila svedok da i drugima to rade u mojoj posti.. Sledeci put ima da navalim dok mi ne dozvole da posaljem CC
2022 12 10
Kako gde i kako kod koga se prođe, neko prihvata kesu, neko ne, neko ne prihvata kutiju jer je meka (spakovala sam bila u kutiju Neskvika i obložila pak papirom i nisu hteli da prihvate), jurim tvrde kutije po dragstoru, pa tada mi ke*ali da ivice kutije nisu obložene širokim selotejpom nego samo po sredini u krst, dakle da se upucaš... Čini mi se da su sve prihvatali u početku ali im vrv CC uzima deo prometa od PX pa su rešili da idu u sitna crevca.
2022 12 10
Ja imam jednu postu iz koje saljem sve cc, ali evo poslala sam zeni haljinicu neku jos nije stigla ima vise od 7 dana, medjutim mala je posta u pitanju i rece mi kurir ispred da imaju toliko broj cc paketa da krecu nekad i po par dana kasnije, bez obzira sto je naznacen rok 5 dana, jer im je magacin prenatrpan i stvarno u toj postici su stalno nenormalne guzve. Jeste da se retko desi da kasni paket, ali eto desilo mi s ejednom i evo sad drugi put. Bas se napravio haos zbog tog poskupljenja. Mozda bi brze stizalo kad ne bi sve prihvatali kao cc, ali oni sve hoce da uzmu kako god spakujes, zato tamo i idem
2022 12 10
Ja sam slala cc pakete u kesama u tri različite pošte i nisam imala problema.
2022 12 10
1 2