Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

Klubovi, sastanci istomišljenika /

Da li neko od vas naručuje i u inostranstvu?

Naručila sam nešto kod neke rodbine. Kad sam posle par dana ušla da proverim praćenje pošiljke, da vidim kad stiže da im javim, pisalo je da je dostavljeno još pre dva dana, lično uručeno i sa potpisom primaoca. Njih nije niko zvao, a kamo li da su dobili neki paket. U pitanju je Italija i dostavu je do Italije vršio DHL koji je paket prosledio pošti da dostavi. Pošta ne odgovara na poruke, a sajt sa kog sam naručila je samo reagovao sa "paket je dostavljen"
2023 01 20
Ima DHL deo na sajtu za kontakt/zalbe
2023 01 20
> Esprit21: > Ima DHL deo na sajtu za kontakt/zalbe Nije DHL dostavljao, DHL je predao njihovoj pošti paket i oni su dostavljali. Broj pošiljke je poštin broj. Pošta ne odgovara, a costumer support sa sajta mi samo potvrđuje da je paket podignut i potpisan lično od strane primaoca. Primaoca niko nije ni pozvao, a kamo li uručio paket lično.
2023 01 20
Ako je DHL-u predat paket oni su odgovorni za njegovo urucenje bez obzira ko im je partner sluzba za dostavu. Kada sam narucivala sa Esprita da mi stigne u Hrvatsku urucio mi je Overseas jer su oni njihov partner za krajnju dostavu korisniku a za urucenje je odgovoran DHL bez obzira ko im je partner za dostavu do krajnjeg korisnika
2023 01 20
Ili je bio Amazon, ne mogu da se setim koji sajt jer sam uzimala sa vise, vise puta. Znam samo da oni salju preko "velikih" imena, a do krajnjeg korisnika urucuje firma partner, ali su svejedno oni odgovorni za urucenje
2023 01 20
E sad sam poslala mailove svima, I jednom kuriru i drugom i sajtu 😂 Ali sta dalje? Proizvoda koji sam naručila nema na sajtu, ne mogu mi poslati novi. Ako je kurir ukrao ili uručio paket pogrešnoj osobi, samo mogu da se nadam refundiranju troškova, koji mi opet neće biti refundirani u celosti, već ću biti u minusu za kurs valute jer je plaćeno u evrima. I to, ako mi uopšte sajt refundira troškove. Da li je dužan sajt da refundira troškove ili kurir?
2023 01 20
Ako je njihova greska onda dobijas kompletan refund svih troskova. Proveri da nije slucajno paket na carini, mislim ne znam odakle si narucila i da li uopste ide na carinsku kontrolu, ako je unutar EU onda ne ide, onda jeste pogresno uruceno ko zna kome. Ako ipak ide na carinu onda je moguce da su oznacili kao uruceno, ali je u proceduri carine i urucenja. Meni se to desilo skoro kada sam narucila graficku kartu sa Amazona i kurirska sluzba je oznacila kao uruceno, tj. pisalo je na pracenju da je uruceno onog dana kada je paket stigao u zemlju, a u stvari je usao u proceduru za carinjenje pa sam ga dobila kasnije. Moguce da je i kod tebe to slucaj
2023 01 20
Korisnička služba sajta je rekla da je uručeno. Na praćenu pošiljke piše "this shipment was delivered on 17.01.2023. And signed by X. X." Iz Nemačke za Italiju, nema carine.
2023 01 20
Onda su urucili nekom drugom, mora da se zove kurirska sluzba da oni provere sa kurirom gde je odneo i kome urucio
2023 01 20
> Esprit21: > Onda su urucili nekom drugom, mora da se zove kurirska sluzba da oni provere sa kurirom gde je odneo i kome urucio Do sad mi nisu odgovorili iz pošte, njima sam prvima pisala. Ranije sam ostavila mail i ovima direktno, da vidimo da li će oni odgovoriti. Od sajta mi je stigao mail sa nekim formularom koji treba da popunim i da naznačim da ništa nije stiglo
2023 01 20
Da, i onda ce oni da pokrenu istragu da vide gde je zavrsilo
2023 01 20
> UltraStore: > > Esprit21: > > Onda su urucili nekom drugom, mora da se zove kurirska sluzba da oni provere sa kurirom gde je odneo i kome urucio > Do sad mi nisu odgovorili iz pošte, njima sam prvima pisala. Ranije sam ostavila mail i ovima direktno, da vidimo da li će oni odgovoriti. Od sajta mi je stigao mail sa nekim formularom koji treba da popunim i da naznačim da ništa nije stiglo A zašto ne kontaktira kurirsku službu osoba na čije ime je poslat paket. Pretpostavljam da ste naručili na ime druge osobe i ta osoba je navodno podigla paket. Ovako preko mejlova se teško rešava nešto.
2023 01 21
Na žalost nije stigla u petak zbog obaveza, a u četvrtak u 9 uveče smo primetili problem. Dobila sam odgovor sa zvaničnog maila kurirske službe "ne radim više za kurirsku službu". Toliko o njima
2023 01 21
Koji sajt je u pitanju i koje kurirske sluzbe? Procedura bi trebalo da ide ovako, vi prijavite problem sajtu sa kog ste porucili i onda oni pokrenu istragu
2023 01 21
> Esprit21: > Koji sajt je u pitanju i koje kurirske sluzbe? Procedura bi trebalo da ide ovako, vi prijavite problem sajtu sa kog ste porucili i onda oni pokrenu istragu Zalando i sda express Costumer support zalanda mi je samo rekao da njima stoji da je paket preuzet i da im je žao što nisam ja ta koja je dobila paket
2023 01 21
1 2