Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

Klubovi, sastanci istomišljenika /

Da li neko od vas naručuje i u inostranstvu?

Moras da pritiskas Zalando jer se desava da kuriri samo ostave paket kod nekog koga vide u komsiluku. Neka pita tvoja rdobina komsije da nije neko dobio paket
2023 01 21
Kakav javasluk i tamo, a bas sam planirala da porucim nesto preko tetkine adrese :(
2023 01 21
Ne verujem da cete bilo sta uraditi.U inostranstvu se sve unapred placa,ostave kod komsija ili ispred vrata,kuriri se stalno menjaju,tako da tesko da cete dobiti bilo kakvu informaciju ili refundaciju. Tako je bar bilo u Nemackoj,dok sam zivela tamo.
2023 01 21
Nije tacno da ne moze nista da uradi, bitno je samo da ih pritisne. Ne moze kurir da ostavi kod bilo koga, jer da se to tako radi onda bi kuriri pokupili sve pakete i sta ih briga
2023 01 21
> veprolece: > Ne verujem da cete bilo sta uraditi.U inostranstvu se sve unapred placa,ostave kod komsija ili ispred vrata,kuriri se stalno menjaju,tako da tesko da cete dobiti bilo kakvu informaciju ili refundaciju. Tako je bar bilo u Nemackoj,dok sam zivela tamo. Mora se potpisati pri preuzimanju lično. Čak ni mama ne može da podigne paket, može samo lično osoba na koju je imenovan. Kurir koji je nosio paket je naveo da je primalac lično potpisao preuzimanje. Pretpostavljam da mogu tražiti dokaz o potpisu, i uporediti taj potpis sa potpisom osobe na čije ime je naručen i onda pokreniti tužbu protiv kurira. Tako bih bar uradila da je ovde, al pošto odavde ne mogu uraditi ništa, moram se osloniti na ostale
2023 01 22
Mislim da nista necete uraditi, ako pise da je dostavljeno i preuzeto. Samo ako paket nije stigao, mozete da reklamirate, ali ovako nazalost ne. To pise i na Zalando sajtu. Suprug i ja imamo firmu u sklopu Svajcarske poste, zato znam kako to ide. Ako ste na Zalandu narucili to mora da je stiglo, e sad postar kod sebe ima skener kojim skenira sve kada preuzme posiljku i kada dostavi. Ne znam kako je u Italiji, u Ch ostave ispred vrata paket, ili ko zivi u zgradi ostave u hodniku zgrade. Ako je tako i u Italiji , onda ga je postar mozda ostavio ispred i neko drugi uzeo. Kada vam stize sa Zalanda, nije poteban potpis pri preuzimanju paketa, jer oni ne salju preporuceno. Salju kao normalan paket.
2023 01 22
Na praćenju pošiljke piše da je potpisano od strane primatelja, što znači da je potpis potreban, u istoriji poziva, poziv od kurira ne postoji. Ta drugarica je naručivala mnogo puta sa Zalando sajta i svaki put ju je kurir pozvao pri dostavi, nikad joj nisu ostavili na pragu i otišli
2023 01 22
> UltraStore: > Na praćenju pošiljke piše da je potpisano od strane primatelja, što znači da je potpis potreban, u istoriji poziva, poziv od kurira ne postoji. Ta drugarica je naručivala mnogo puta sa Zalando sajta i svaki put ju je kurir pozvao pri dostavi, nikad joj nisu ostavili na pragu i otišli Ok, mozda je u Italiji tako, ovde kod mene nije. Puno srece vam zelim!
2023 01 22
Moze lako da se nadje na internetu, desavalo se vec ljudima i dobijali su novac nazad bez obzira na potpis. Kuriri umesto da odnesu na vrata, ostave u dvoristu, ispred, daju komsijama, potpise ko stigne. Vrlo lako prijateljica moze da zatrazi potpis na uvid, da se potpise i da se uporedi i vidi da to nije isti potpis
2023 01 22
Otišla sam direktno do svoje banke i pisala izjavu o događaju. Čekam mail sa odlukom da stigne i trebalo bi da mi se novac refundira u roku od 30 dana. Od Zalanda sam odustala jer me sprdaju. Pošalju mi formular I napišu da ga popunim, ja popunim I napišu "hvala što ste nam se obratili, popunite ovaj formular". Ja popunim opet isti formular, oni opet napišu "hvala što ste nam se obratili, popunite formular" i kad sam danas popunila šesti put, dobila sam odgovor "drago nam je da ste zadovoljni vašom porudžbinom"
2023 01 23
UltraStore moj predlog je da im pisete ispod neke objave ne fejsu ili ispod vise objava, isto i na instagramu, da objavite na trustpilot iskustvo sa brojem porudzbine (da izbegnete onaj reply gde pitaju za isti) obicno tada budu azurni
2023 01 23
> Esprit21: > UltraStore moj predlog je da im pisete ispod neke objave ne fejsu ili ispod vise objava, isto i na instagramu, da objavite na trustpilot iskustvo sa brojem porudzbine (da izbegnete onaj reply gde pitaju za isti) obicno tada budu azurni Svuda sam ispisala 1 star review gde sam mogla Samo mi nije palo na pamet za komentare
2023 01 23
> UltraStore: > > veprolece: > > Ne verujem da cete bilo sta uraditi.U inostranstvu se sve unapred placa,ostave kod komsija ili ispred vrata,kuriri se stalno menjaju,tako da tesko da cete dobiti bilo kakvu informaciju ili refundaciju. Tako je bar bilo u Nemackoj,dok sam zivela tamo. > Mora se potpisati pri preuzimanju lično. Čak ni mama ne može da podigne paket, može samo lično osoba na koju je imenovan. Kurir koji je nosio paket je naveo da je primalac lično potpisao preuzimanje. Pretpostavljam da mogu tražiti dokaz o potpisu, i uporediti taj potpis sa potpisom osobe na čije ime je naručen i onda pokreniti tužbu protiv kurira. Tako bih bar uradila da je ovde, al pošto odavde ne mogu uraditi ništa, moram se osloniti na ostale Nadam se da cete nesto uraditi,ali iz iskustva znam da mogu da ostave kome god,potpisu sami kuriri ili ne i niko se time ne bavi.Meni su dokumenta,poslata DHL-om,postarina je bila 100e,izgubljena i nikada nista nije uradjeno,nema kome se nisam obratila.
2023 01 24
Da javim clanicama koje su pratile temu. Zalando mi je danas poslao mail da ce mi refundirati kompletan iznos u roku od nedelju dana!
2023 01 26
> UltraStore: > Da javim clanicama koje su pratile temu. > Zalando mi je danas poslao mail da ce mi refundirati kompletan iznos u roku od nedelju dana! 👌👍
2023 02 08
1 2