Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

mojekrpice.rs /

Pomoć na stranici /

Da li je ovo nova prevara?

Pozdrav, zanima me Vase misljenje za sledecu situaciju: Legla mi je uplata za stvari koje je kupac porucio, medjutim kao svrha uplate pise POZAJMICA. Obicno kupci napisu kao svrhu uplate stvarcicu koju su kupili pa me ova "pozajmica" buni. Da ne bude posle da mi stizu pisma da vracam dug I pozajmice🙄😅
2023 08 13
Ja mislim da nemate razloga za brigu, to polje “svrha uplate “, po mom misljenju, u praksi se popunjava vise onako, “pro forme “, ja mislim da sam ja tu vise puta pisala samo “uplata “😁 A osoba koja Vam je uplatila, verovatno je mislila kao- npr. da novac koji uplacuje salje recimo prijatelju, clanu porodice itd., kao neku vrstu pomoci; jer mozda nema iskustva i nije znala sta drugo da napise… I na kraju, sve i da ta osoba jeste pokusala nesto sumnjivo, ko bi i na koji nacin mogao nesto da Vam potrazuje?!🤔 To je moje misljenje, a ako neko misli drugacije ili se bolje razume, neka pise…
2023 08 13
Sta sam sve pisala boze me sacuvaj Napisem 5 sliva nepovezanih tipa gzhzt I tamo gde je primalac napisem samo inicijale. Ja ni ne gledam sta pise u svrha uplate kad meni uplacuju
2023 08 13
Ma, dajte tu moze bilo sta da se napise bukvalno Druga stvar, parnica i placanje advokata za tuzbu su mnoho skuplji od vecine robe na MK, tako da ne verujem da se to nekome isplati Mozda krije od muza da kupuje, pa je rekla da je pozajmila drugarici 😂
2023 08 13
Slazem se sa ovim za parnicu i advokata… > Debela_devojka: > Ma, dajte tu moze bilo sta da se napise bukvalno > Druga stvar, parnica i placanje advokata za tuzbu su mnoho skuplji od vecine robe na MK, tako da ne verujem da se to nekome isplati > Mozda krije od muza da kupuje, pa je rekla da je pozajmila drugarici 😂
2023 08 13
Čak i da jeste pokušaj prevare, mislim da ne može da prodje. Postoji pisan trag da je članica poručila nešto sa Krpica gde je ostavila i svoje podatke, tako da i u najgorem slučaju se može dokazati da nije nikakva pozajmica u pitanju. Zaista ne znam zašto bi neko to napisao, ja npr. uvek pišem "MojeKrpice".
2023 08 13
Mozda ima u aplikaciji ponudjene reči i fraze za svrhu uplate, pa je to izabrala. U svakom slučaju, mogla je i nju da pita. Ja cak i pogresna imena pisem ako nisam zapamtila ime, mrzi me da ulazim opet na sajt, pa i to nalupetaram Opusti se. A s obzirom na to da prodajes povoljne stvarcice, verujem da niko nece za par stotina dinara na taj nacin da te zezne.
2023 08 13
Kad me pitaju koja je svrha uglavnom kazem uplata po nalogu gradjana
2023 08 13
Pogledajte sifru placanja. Treba da bude 189 ili 289 (zavisi da li je uplata izvrsena on line ili u banci/posti). Sam tekst je nebitan ali sifra placanja nije
2023 08 14
Moguce je da je uplatila sa kartice svoje firme ,a da bi opavdala uplatu ,pise se 'pozajmica',drugi razlog ne vidim ..
2023 08 14
> Mihaelo: > Moguce je da je uplatila sa kartice svoje firme ,a da bi opavdala uplatu ,pise se 'pozajmica',drugi razlog ne vidim .. To je i meni palo na pamet. Kada imate firmu možeteda joj pozajmte novac kao osnivač ili vlasnik. Drugi sluča jje kada nekom lično šaljete novac, recimo u inostranstvo, bankarski savet je da stoji pozajmica ili pomoć. Možda je ta osoba naprosto pitala službenika za šalterom šta da stavi kao svrhu a ovaj rekao ili rekla da bude pozajmica jer je tako najjednostavnije. U slučaju firme dobro je da firma taj novac vrati, ali u privatnim transakcijama, ne znam. Sasvim sigurno nije uobičajeno, ali deluje bezazleno.
2023 08 16
Bilo bi sjajno pitati doticnu za razlog, da vidimo ko je pogodio... :)
2023 08 17