Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

mojekrpice.rs /

Pomoć na stranici /

Ne razumem..., a vi?

Neke clanice traze bas veliki popust, a onda narucuju pouzecem. Gde postarinu plate 500-600 dinara. Zar nije logicnije da onda i tu ustede, uplate unapred i plate 200 dinara postarinu? Razumem kada zena ima malo dete i slicno. Ali sada kada su menjacnice na svakom koraku, moze se lako uplatiti, zar ne? Nekako mi bude cudno koliko se cenkaju da ubiju cenu sto vise, a onda kazu salji pouzecem.
2023 08 19
Ima tu primesa sebicnosti… gode sebi… Da one najbolje prodju, u svakom smislu, da se sto manje iscimaju…
2023 08 19
Nisam protiv cenkanja, mogu sa spustim cenu, a i kad kupujem ponekad ponudim nešto manje. ALI PRISTOJNO MANJE. Eventualno pitam za korekciju cene i najčešće ako spuste cenu to bude izuzetno simbolično (npr sa 3500 na 3200din). Međutim, ljuti me što u poslednje vreme često dobijam ponude gde članice prepolove cenu u oglasu, da ne pominjem što je još sa njima komunikacija najšturija i najneprijatnija. Skoro mi pisao neko za farmerke od 1300din da hoće da ih kupi za 600din i može odmah da dođe da preuzme. Ultimatumi... A čisto sumnjam da su svi u lošoj finansijskoj situaciji ili im to nešto znači - štaviše, neki od njih na profilima imaju oglase vrednosti 5-20k po predmetu. Ako ću da izađem u susret nekome neka bar bude sa opravdanim razlogom. :(
2023 08 19
Nisam ni ja protiv cenkanja, i sama pitam za popust. Nije mi glupo ni da ponudim nekome manju cenu od one koju trazi pa cak i upola, kao i da meni ponude. Neshvatljivo je da trazis popust, a da ti nije zao da te pare das posti. Sto rece gore clanica sebicnost, necu da dam tebi te pare, ali cu baciti na postarinu. O tome sam htela da diskutujemo.
2023 08 19
> ubavkam: > Neke clanice traze bas veliki popust, a onda narucuju pouzecem. Gde postarinu plate 500-600 dinara. Zar nije logicnije da onda i tu ustede, uplate unapred i plate 200 dinara postarinu? > Razumem kada zena ima malo dete i slicno. Ali sada kada su menjacnice na svakom koraku, moze se lako uplatiti, zar ne? > Nekako mi bude cudno koliko se cenkaju da ubiju cenu sto vise, a onda kazu salji pouzecem. Čist bezobrazluk i nepoštovanje prodavca u većini slučajeva. Dešava se da je neko u selu i stvarno mu je zgodnije pouzećem, jer nema gde u blizini da uplati, ali uglavnom to nije slučaj. A za popuste je ok izaći u susret donekle, ali kad traže za 500 nešto što oni prodaju za 1000 nema smisla uopšte. Ili im je ok da plate u Zari 10000 neki poliester, a za Cavalli im je puno 4000... 🙄
2023 08 19
Konkretno prodavala sam nesto za 9200, clanica pita jel moze za 7500. Kazem joj moze za 8000, to je poslednja cena. Smatram da sam za taj predmet dovoljno spustila. Ona opet pita jel moze za 7500 i da saljem pouzecem. Njoj bi zbog visokog otkupa postarina izasla oko 600, to je onda ukupno 8100. A ne moze meni da uplati 8000 i postarinu jos 200.
2023 08 19
Uvek spustim cenu ko pita (iako smatram da su mi stvari povoljne), ali dešavalo se da me pitaju za popust, ja prepolovim postojeću cenu i onda ih nema, odustali od kupovine. Mislim, okej, imaju pravo da odustanu, ali čemu onda to cenkanje unedogled? Ili pitaju za sniženje, a onda ide pitanje - A što je tako jeftino, da nije oštećeno? Ljudi su čudo... 🤣
2023 08 19
Da, bas sam na to mislila, bilo bi lepo da onako, sa malo altruizma pomisle- pa dobro, ako cu vec potrositi te pare, daj da bude neka win-win situacija sto se kaze… Da ne ojadim ni prodavca… Sto kazete, na svakom uglu su menjacnice, ja ih ispred zgrade imam tri… Da ne pominjem m- banking, gde u par koraka preko aplikacije mozete da izvrsite uplatu, a pritom je i provizija manja… > ubavkam: > Nisam ni ja protiv cenkanja, i sama pitam za popust. Nije mi glupo ni da ponudim nekome manju cenu od one koju trazi pa cak i upola, kao i da meni ponude. > Neshvatljivo je da trazis popust, a da ti nije zao da te pare das posti. Sto rece gore clanica sebicnost, necu da dam tebi te pare, ali cu baciti na postarinu. O tome sam htela da diskutujemo.
2023 08 19
Anja, vi ste me najbolje razumeli 😁 Ovo sto se tice popusta i nudjenja svojih cena mi ni malo ne smeta, ne vredjam se. Ali ovaj sebicluk ne mogu :(
2023 08 19
Pa da, to je problem… A resenje… Ili da im se lepo skrene paznja, pa neka i odustanu, ili ako je prodavcu iz bilo kog razloga bas stalo da sto pre proda, onda onaj moto- musterija je uvek u pravu… Ne znam sta drugo da kazem… Kako god, Vama zelim da vise nemate tih situacija 😉🤞🤞 > ubavkam: > Anja, vi ste me najbolje razumeli 😁 > Ovo sto se tice popusta i nudjenja svojih cena mi ni malo ne smeta, ne vredjam se. Ali ovaj sebicluk ne mogu :(
2023 08 19
Imala sam predmet koji je koštao 1.600 din (ja sam ga kupila za 2.300) I dobila upit da li može za 600 din?! Kad sam napisala da mi to ne odgovara, dobila sam odgovor: "E, baš da vidim kad ćeš da ga prodaš!" Taj fenomen da se naljutiš što nisam prihvatila tvoje (preterano) spuštanje cene mi je tek ludilooooo..
2023 08 19
😂😂😂 > Milica88Radonj: > Imala sam predmet koji je koštao 1.600 din (ja sam ga kupila za 2.300) I dobila upit da li može za 600 din?! > Kad sam napisala da mi to ne odgovara, dobila sam odgovor: "E, baš da vidim kad ćeš da ga prodaš!" > Taj fenomen da se naljutiš što nisam prihvatila tvoje (preterano) spuštanje cene mi je tek ludilooooo..
2023 08 19
Da se ne lazemo, cene na sajtu au previsoke. Trazila sam patike 5 dana na sajtu, to je strahota, za polovnu obucu 4, 5, 6009 je van svake pamezi, sasvim je nebitno koji je brend u pitanju, jer, realni, to je obuca, najbrze se osteti i posle jednog nosenja se vidi da je noseno, da ne pricam sto dosta zena hoda vrljavo, pa budu iskrivljene pomalo. Na kraju sam odlucula na Ananasu da kupim nove sa popustom po istoj ceni. Odem u textile house kupim bruka stvari za par stotina din, koje ovde kostaju boze me sacuvaj. Ovo vise podseca na fashion&friends, a ne na sajt polovne robe. Izvinite sto sam malo off topic, ali ovde ispod 1000 tesko vise da moze da se nadje ista. Uzas.
2023 08 19
> Debela_devojka: > Da se ne lazemo, cene na sajtu au previsoke. Trazila sam patike 5 dana na sajtu, to je strahota, za polovnu obucu 4, 5, 6009 je van svake pamezi, sasvim je nebitno koji je brend u pitanju, jer, realni, to je obuca, najbrze se osteti i posle jednog nosenja se vidi da je noseno, da ne pricam sto dosta zena hoda vrljavo, pa budu iskrivljene pomalo. Na kraju sam odlucula na Ananasu da kupim nove sa popustom po istoj ceni. Odem u textile house kupim bruka stvari za par stotina din, koje ovde kostaju boze me sacuvaj. Ovo vise podseca na fashion&friends, a ne na sajt polovne robe. Izvinite sto sam malo off topic, ali ovde ispod 1000 tesko vise da moze da se nadje ista. Uzas. Mislim da zaista zavisi od dosta faktora, npr. moja jednom nošena obuća je nošena na 300 metara do kafića i nazad kući, ako primetim da me steže kod prstiju apsolutno nije za nošenje. Imam problem sa nekim nervom tačno kod tog dela gde se povezuju prsti sa stopalom, ne znam naziv, i kad mi je previše uska obuća to mi pravi problem do te mere da ne mogu da hodam od bola. Mislim da je druga priča "jednom nošena 15 sati planinarenja", mada takođe verujem da dosta njih stavi to jednom nošeno iako je realno nošeno više. Uglavnom spustim cenu od kupovne za nekoliko hiljada i mislim da je to ok u ovom slučaju, naravno svi imamo različite kriterijume.
2023 08 19
> ubavkam: > Konkretno prodavala sam nesto za 9200, clanica pita jel moze za 7500. Kazem joj moze za 8000, to je poslednja cena. Smatram da sam za taj predmet dovoljno spustila. > Ona opet pita jel moze za 7500 i da saljem pouzecem. Njoj bi zbog visokog otkupa postarina izasla oko 600, to je onda ukupno 8100. > A ne moze meni da uplati 8000 i postarinu jos 200. Kakva glupost 🤦‍♀️ Da je tražila 7500 i uplata unapred CC, pa i da razumem. A i to cenkanje za 500 dinara kad već kupuješ nešto od nekoliko hiljada, bukvalno nikakva razlika. Da je stvarno takva frka ne bi gledala predmet od 9000 nego npr 900. A vezano za "pouzećem", uopšte mi nisu jasni ljudi koji nemaju m-banking generalno. Nema šanse da bih išla po poštama i menjačnicama da uplaćujem, čisto gubljenje vremena.
2023 08 19
1 2