Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

O korisnicima sajta mojekrpice.rs /

Prodaja zlata, pitanje

Dobar dan.. imam jedno pitanje.. Koja je fora da prodaju zlatan nakit, recimo prsten, za 2000, ako mogu da odnesu u zlataru i da prodaju za tri puta vise minimum? Nemam nista protiv, svako prodaje svoje stvari kako zeli, samo mi to malo nije jasno…Kakva je tu logika ako moze neko da mi kaze? Kad vidim tako nesto, prvo pomsilim da uopste nije zlato, ali se setim da je jedna clanica izbacila nekada post gde je rekla da je cini mi se kupila prsten sa dijamantima za neki smesan novac, i kada je odnela u zlataru on 5x skuplji.
2023 10 15
To se i ja pitam, kasno sam videla oglas za ova dva zlatna prstena, vec ih je neka devojka uzela. Ja sam kupila taj prsten sa dijamantima i smaragdima :) Fora je sto u zlatari otkupljuju samo zlato, njih ne zanimaju brilijanti, rubini i slicno. Ovaj prsten sto sam ja kupila mogla bih u zlatari da prodam samo kao zlato od 2 grama (kada izvade kamenje). Znaci dobila bih oko 7-8000 din. A da zelim da kupim takav u zlatari platila bih ga oko 50000 din.
2023 10 15
> ubavkam: > To se i ja pitam, kasno sam videla oglas za ova dva zlatna prstena, vec ih je neka devojka uzela. > > Ja sam kupila taj prsten sa dijamantima i smaragdima :) Fora je sto u zlatari otkupljuju samo zlato, njih ne zanimaju brilijanti, rubini i slicno. Ovaj prsten sto sam ja kupila mogla bih u zlatari da prodam samo kao zlato od 2 grama (kada izvade kamenje). Znaci dobila bih oko 7-8000 din. A da zelim da kupim takav u zlatari platila bih ga oko 50000 din. To mi je ostalo u glavi 😃😃 Ja videla medju prvima, imali su 4 pregleda, ali nisam htela da porucim. Onaj jedan je bio cist, bez cirkona, zato mi nije bilo jasno, u zlatari bi minimum uzela 6,7000, lupam jer ne znam kolika mu je gramaza, ali sigurno da vise od 2000. 🙄
2023 10 15
Oko zlata vodite racuna ako kupujete preko sajtova mnogo je kradenih znam po malo o tim stvarima pa samo dobronameran savet. Logicno da nece otici u zlataru i prodati prsten koji je npr kraden i trazen jer mora ostaviti svoje podatke ovde to niko ne trazi
2023 10 15