Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

mojekrpice.rs /

Ideje /

Pokazimo savest!

Da li verujete u "dobro se dobrim vraca"? Pred nama je zima, vecina nas je u toplim domovima okupirana svojim problemima, nemamo kada da primetimo sugradjane (namerno necu reci beskucnike jer zvuci kao da nisu u pitanju ljudi nego "tamo neki, koji nemaju veze s nama") Svi vidimo kakva su vremena, medju tim ljudima ima divne gospode koja nece da prosi, a smrzava se i gladni su. Da li mozemo da poklonimo staru toplu jaknu, upakujemo je u lepu kesu i ako nemamo vremena negde da odnesemo odlozimo pored kontejnera? Ja sam sa sajta sada porucila 3 vrlo jeftine, a tople jakne koje ce nekom pomoci da pregura noc. Mozemo li ako nemamo sami da damo ove zime da otkupimo od clanica po jednu takvu stvar i odlozimo lepo upakovano pored nekog mesta, gde ce uzeti onaj kome treba? Zapamtite, dobro se dobrim uvek vratilo! ❤️
2023 12 21
Добра идеја. Постоје и мали пакетићи for homelessness који би требало да садрже рукавице , шал а затим и нове ствари: крему, ментол бомбоне због грла, лабело, фластер, четкица и паста, чарапе, марамице. Када би били неки ваучери али само за храну то би било корисно. Ништа што садржи алкохол не би требали давати.
2023 12 21
Da da, moja mama je danas odnela u crkvu (gde imaju posebno mesto za to) hranu koja je ostala od slave, a ja se spremam da odnesem nesto tople garderobe… Hvala sto ste otvorili temu ✨✨✨✨✨
2023 12 21
> Anja0404: > Da da, moja mama je danas odnela u crkvu (gde imaju posebno mesto za to) hranu koja je ostala od slave, a ja se spremam da odnesem nesto tople garderobe… > Hvala sto ste otvorili temu ✨✨✨✨✨ Divno 💕 cesto zaglavljeni u sopstvenim problemima zaboravimo na ljude koji nemaju osnovne uslove za zivot, lepo je podsetiti se da UVEK mozemo pomoci nekom da mu zima bar ne bude toliko hladna ni stomak prazan, pogotovo u ovakvim vremenima.
2023 12 21
Upravo tako ❤️ > maki021: > > Anja0404: > > Da da, moja mama je danas odnela u crkvu (gde imaju posebno mesto za to) hranu koja je ostala od slave, a ja se spremam da odnesem nesto tople garderobe… > > Hvala sto ste otvorili temu ✨✨✨✨✨ > Divno 💕 cesto zaglavljeni u sopstvenim problemima zaboravimo na ljude koji nemaju osnovne uslove za zivot, lepo je podsetiti se da UVEK mozemo pomoci nekom da mu zima bar ne bude toliko hladna ni stomak prazan, pogotovo u ovakvim vremenima.
2023 12 22
Mi ovde imamo kod jedne eko cesme humanitarne kuke. Tu okacimo hranu, odecu, sta god da nam je visak, za one koji nemaju. Takodje, ovde crveni krst perfektno funkcionise, sada su spremali paketice za ugrozenu decicu, neretko objave da nekom treba pomoc i dosta ljudi se javi da pomogne potrepstinama. Bukvalno kada sam videla ovde kako rade, zapitam se koja bagra radi po Bgu u CK kada nisu tako efektivni, i pored mnogo vecih donacija za ugrozene.
2023 12 22