Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

mojekrpice.rs /

Pomoć na stranici /

Treba mi hitna pomoć

Naime saradjujem sa jednom clanicom jos od sredine septembra po principu posredne prodaje, ona kaze sta je prodala od stvari koje imam i kasnije joj ja to posaljem i ona mi uplati novac, do sada sam joj slala 5/6 puta a paketi su bili oko 15/20/11 000 dinara zavisi, medjutim a od poslednjeg paketa koji sam joj posalal a koji nije uplatila (12800) primecujem da joj se ton promenio, kada je zovem ili joj pisem kaze mi da je uznemiravam, dala mi je 100 izgovora od tada, te slava te dete, te selidba pa bolest itd itd, suma svakako nije mala, i nisam nazalost od onih koji mogu da zaborave ili oproste nekome 120€ jer mi znace, a pogotovo jer sam ja to sve sto sam joj poslala morala unapred da platim. Najbližima sam ispričala situaciju i rekli su mi da se pozdravim sa novcem i da sam uslovno rečeno ,,nasela" medjutim žena bi me do sada blokirala ili jednostavno otkačila i rekla da nema nameru da uplati, i da je to nameravala od samog pocetka zeznula bi me kad bi veca suma bila u pitanju, dečko mi je pravnik i rekao mi je da su mi u ovoj situaciji ruke vezane tako da ostaje mi samo da se nadam😅
2023 12 23
Pisite mi ako ste imale slicnu situaciju i sta je najbolje da uradim.
2023 12 23
Koliko vremena je proslo od kada ste joj poslali taj poslednji paket?
2023 12 23
Poslala sam joj 20 novembra
2023 12 23
I da naglasim da sam smo se tanije cule, slala mi je svoje slike slike deteta ne znam neko ko namerava da Vas prevari ne delu baš lične podatke i slike, ali ponovo mesec dana kuliranja a i kada se javi samo laze, odugovlaci ili kaze neki izgovor u fazonu nisu mi devojke jos dale medjutim jesu jer znam da radi po principu uplata pa slanje i sve pare dobije unapred pre slanja, itd od skoro je pocela da me upozorava da ce me prijaviti i to
2023 12 23
Tuzi, sve preko 5000 dinara podleze za tuzbe
2023 12 23
prijava za kradju, ili prosto zaboravi. imas osnova za prijavu.
2023 12 23
Moze da tuzi, ali sve se to placa, tuzba, advokat... Ne znam kakve su prepiske, da li moze da dokaze sta je sve od odece poslala, koja je vrednost, kakav dogovor su imale. Decko je pravnik pa ce bolje od nas da te posavetuje. Eventualno da pustite opomenu pred utuzenje. Mozda je to uplasi da ti uplati. Po meni ces izgubiti mnogo vise od tih 120e ako udjes u proces. I ako je dobijes, pitanje je izvrsenje, da li ces moci da naplatis i tih 120e i sve troskove sudjenja
2023 12 23
> ubavkam: > Moze da tuzi, ali sve se to placa, tuzba, advokat... Ne znam kakve su prepiske, da li moze da dokaze sta je sve od odece poslala, koja je vrednost, kakav dogovor su imale. > Decko je pravnik pa ce bolje od nas da te posavetuje. Eventualno da pustite opomenu pred utuzenje. Mozda je to uplasi da ti uplati. Po meni ces izgubiti mnogo vise od tih 120e ako udjes u proces. I ako je dobijes, pitanje je izvrsenje, da li ces moci da naplatis i tih 120e i sve troskove sudjenja Upravo tako, mnogo ću da se iscimam i istrosim vise, a ne pada mi napamet da je vredjam i da joj pretim, jer kao prvo je neumesno a kao drugo poente nema, mogu ja da budem izrevoltirana i besna do sutra ali iskreno nije mi žao što sam prevarena ja sam pokazala toleranciju, strpljenje i empatiju i sačekala da svi njeni ,,razlozi" prodju, samo mi je žao nje koja koristi dete, slavu i moje razumevanje kao izgovore i opravdanja, ne mogu da verujem da ljudi ne biraju više sredstva i načine pa makar to bile i njima najbliže i svete stvari. A kad je trebala da uzima proviziju na sve te stvari koje je prodavala nije se bunila.
2023 12 23
Eventualno joj pustite tu opomenu pred utuzenje, ako moze decko da ti sastavi. To te ne obavezuje na tuzbu. A moze da se uplasi i plati ti. Mislim da je oko 6000 din kod advokata, ali ako treba da platis i taj papir onda ti se ne isplati
2023 12 23
Placa se, ali ako pukne ta sto ju je prevarila, nadoknadjuje i advokata i sudske troskove clanici koju je prevarila. Ako ima sve potrebno oko toga da dug postoji, nema straha za tuzbu
2023 12 23
> DzoDzo: > Placa se, ali ako pukne ta sto ju je prevarila, nadoknadjuje i advokata i sudske troskove clanici koju je prevarila. > Ako ima sve potrebno oko toga da dug postoji, nema straha za tuzbu Tako je, a ako ta nema posao, ni nista na svoje ime, nema od cega da se naplati.
2023 12 23
Eto, ima dete na sebe :D Salu na stranu, ali gade mi se te koj se pozivaju na decu da bi izazvale sazaljenje, a onda izvrse prevaru i jos se prave mutave, pa pocnu da prete posle. Inace, sud ne amnestira te presude od strane "sirotih nezaposlenih", dodju i popisu im stvari na adresi gde su prijavljene, pa ili se snadji maco, ili nek ti plene stvari. Tako je jedan zavrsio zbog nevracanja pozajmljenih para nekom iz moje blize porodice(doduse, imali su priznanicu overenu kod notara posto je vrlo fina cifra bila u pitanju), mislio ne moze mu sud nista, a ono mu dosli izvrsitelji sa jos dodatne kine da se plati
2023 12 23
Upravo tako
2023 12 23
> Inace, sud ne amnestira te presude od strane "sirotih nezaposlenih", dodju i popisu im stvari na adresi gde su prijavljene, pa ili se snadji maco, ili nek ti plene stvari. Jedno je teorija, drugo praksa. Ne mozes uvek da plenis stvari, jer postoji prigovor treceg lica. Ako je trece lice kupilo namestaj i uredjaje i ima dokaze/racune. Sve je to kako ti se zalomi, taj dug ne zastareva cini mi se 10 godina, pa mozes da cekas i da dobije neko nasledstvo pa da se naplatis. Ako imas zivaca i novca da ulozis u proces samo napred. Ali najcesce ljudi odustanu.
2023 12 23
1 2