Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

mojekrpice.rs /

Pomoć na stranici /

PREVARA NA SAJTU

Srecom, po tezini paketa kada je stigao sam videla da nisam dobila ono sto sam narucila, stoga sam ga odmah (po prvi put u zivotu) i vratila. Uspesno je bilo jer mi je kurir izasao u susret, a nakon toga sam otisla ovde na sajt i procitala ostatak komentara. Tehnicki nisam izgubila novac jer je taj neko unutra stavio papuce koje su lagane i po tome sam znala da to nisu mogle da budu patike (cija cena da napomenem nija bila neuobicjano mala da bih nesto posumnjala, stavise). Al to se desava jer svako polazi od sebe, prosto kada vam je to necuveno da uradite nekome, ne idete logikom da to neko drugi moze da uradi (iako bi trebalo), samo se o tome radi. Pogotovo kada je komunikacija sa nekim izuzetno srdacna i azurna- niko tada ne razmislja da ce mu biti smesteno. Situacije sa karticama nisam imala (ne volim ni na jedan sajt da ukucavam podatke za karticu makar bila i kupovina karata za pozoriste) a kamoli ovako nesto, medjutim ponavljam desava se i desavace se.
2024 02 28
Svaka online kupovina je “kupovina na sopstvenu odgovornost” i ja licno na slepo kupujem samo ukoliko mogu taj novac da “prezalim”. Svakako i da sam ga izgubila, samo bi moja odgovornost bila i Boze moj (ko mi kriv). Jednostavno u zivotu biram da verujem u dobrotu i postenje, ali kada se ovakva iskustva dese, vazno je da se podsetimo da ipak nekad treba obratiti paznju malo vise i biti na oprezu. (nemaju svi casne namere) Jer na stranu novca, osecate se malo izigrano, a to niste zalsuzili… i to je bas bezveze Eto toliko Veliki pozdrav drage zene budite pametnije od nas brzopletih i bilo bi lepo kada bi neko od kreatora ovog sajta malo vise obratio paznju na to da se postigne sto manji broj ovakvih situacija nekim novitetom. ❤️
2024 02 28
Ps: kada sam narucila predmet, taj profil je imao 2 objave odnosno dva oglasa (kao i jace cene). Nije delovao kao profil nekoga ko ce uraditi takvu psinu. A nazalost, ima mnogo vise od 4 zene jer je vecina stvari sa te stranice postavljena pod “prodato” sto znaci da nas ima vise..
2024 02 28
> Hana2411: > Gospodjica ne odgovara na pitanja, šalje link da date vaše podatke sa kartice tako ne da vam uplati i plati, već da vam skine novac sa vaše!!! Pazite se, strašnih prevara ima!!! Ja budala unela ali sam dobila poruku da je opasna stranica i da su potrebne veće mere zaštite , nadam se da nisu prošli podaci sa kartice ☹️
2024 02 28
> oliverra: > > Hana2411: > > Gospodjica ne odgovara na pitanja, šalje link da date vaše podatke sa kartice tako ne da vam uplati i plati, već da vam skine novac sa vaše!!! Pazite se, strašnih prevara ima!!! > Ja budala unela ali sam dobila poruku da je opasna stranica i da su potrebne veće mere zaštite , nadam se da nisu prošli podaci sa kartice ☹️ Zovite banku i stornirajte karticu ako ste ostavljali podatke. Morate vaditi novu
2024 02 28
> oliverra: > > Hana2411: > > Gospodjica ne odgovara na pitanja, šalje link da date vaše podatke sa kartice tako ne da vam uplati i plati, već da vam skine novac sa vaše!!! Pazite se, strašnih prevara ima!!! > Ja budala unela ali sam dobila poruku da je opasna stranica i da su potrebne veće mere zaštite , nadam se da nisu prošli podaci sa kartice ☹️ Neeee mooooguuuuuu 😂😂😂
2024 02 28
@HauteCouture20 Dobro je da ste vratili paket odmah 😅 Razumem celu priču oko "polazim od sebe", ja sam iskreno prestala tako da razmišljam nakon čitanja o raznoraznim prevarama ovde. Mada ne mogu da kažem da nisam I ja imala neke rizične kupovine, ali kao što kažete, razmislim da li mogu da prežalim taj novac ili ne. Pitala sam "kako ste prevarni" jer mi je iskreno bilo čudno za Vas, s obzirom da Vas viđam često na forumu pa sam pretpostavila da ste bar donekle upućeni u dešavanja, ali kapiram Vaše rezonovanje. Drago mi je da niste na gubitku ipak 😊
2024 02 28
> AppleRed: > Ne znam koliko bi pomogla traka sa upozorenjem na gornjem delu stranice da se ne uplaćuje novac preko lažnih aplikacija. > Za ovo drugo ne postoji lek. Po ceni se vidi da je too good to be true. To bi bilo dobro, ali izgleda to admine ne zanima. :(
2024 02 28
Ja stvarno ne mogu da svarim da neko nije skontao jos uvek u 2024 godini da se podaci kartice nikom ne daju i slikaju aman ... Jos kad mi kazu ne mogu da ti dam ziro racun to je poverljivo kralju pa ziro racun i broj kartice nije isto cak i toga ima imala sam skoro situaciju....gde ljudi zive u buretu..kako kupuju avionske karte..pozoriste..hotel...nemoguce mi je da su toliko pali sa Marsa evo ne znam sta bi rekla..
2024 03 01
Niti kupuju online niti idu negde. Kakvo te pozoriste spopalo 😂
2024 03 01
Prvi put koristim ovaj sajt i javila mi se juce jedna devojka u vezi salonki koje sam stavila za prodaju, trazila da posaljem dodatne fotografije i slicno... Zatim mi je poslala link, ja sam na pocetku postavljala par pitanja zbog cega je takav nacin transakcije, kako to funkcionise i jer prosto ne znam, predlagala sam da se koristimo standardnim nacinom, a to je da ona meni posalje podatke, ja njoj paket, uplata, sve regularno. Ona je govorila da treba da upisem podatke i da ce novac stici, kurir doci sledeceg dana i preuzeti paket. Jeste mi bilo sumnjivo, ali sam ipak usla na link upisala podatke sa svoje Dinacard kartice i bilo je neuspesno, zatim sa suprugove Visacard, takodje bez uspeha i predlozila sam joj da povuce novac jer ja paket ne mogu tako da posaljem. Ona je rekla da probam drugu karticu, nakon cega sam ja rekla da nemam drugu i insistirala da povuce novac, rekla je da jeste. Evo danas za haljinu, stigao link, ja bez razmisljanja, udjem kucam podatke, nece. Probao suprug s posla, skinulo mu je novac... Prevara naravno... otici ce u banku, uzece novu karticu. Mene zanima da li se zloupotrebljavaju podaci koji su bili upisani (npr sa moje kartice) ali nisu uspeli da "prodju"? Prvoj korisnici sam preko poruke na forumu upisala svoje ime i prezime, ziro racun i adresu (jer kao sto sam rekla, htela sam da mi prvo uplati novac zatim posaljem paket preko poste, jer tako radim na FB-u u grupama za prodaju u kojima sam clanica) zanima me da li se i to moze zloupotrebiti? I poslednje pitanje, na koje vec pretpostavljam odgovor, ali ne skodi da pitam, da li se novac koji su skinuli sa kartice moze povratiti? Hvala na unapred na odgovorima.
2024 03 07
Ova žena mi poručila čizme, imala sam i druge kupce, čuvala joj, donela ih iz Italije, poslala joj preko Beks kurira, dva puta odbila paket, ja da platim poštarinu, a bio je paket kada prihvati paket da i meni plati preko kurira. Izmišlja priče, cule se da joj šaljem preko pošte, zatim se predomislila i odustala od kupovine. Strašno stvarno... Cccc ![](http://upload.mojekrpice.rs/rs/images/message/fc768e95da0f5d0bede2d7ab2ee02cd4.jpg)
2024 03 09
> Angie11: > Prvi put koristim ovaj sajt i javila mi se juce jedna devojka u vezi salonki koje sam stavila za prodaju, trazila da posaljem dodatne fotografije i slicno... Zatim mi je poslala link, ja sam na pocetku postavljala par pitanja zbog cega je takav nacin transakcije, kako to funkcionise i jer prosto ne znam, predlagala sam da se koristimo standardnim nacinom, a to je da ona meni posalje podatke, ja njoj paket, uplata, sve regularno. Ona je govorila da treba da upisem podatke i da ce novac stici, kurir doci sledeceg dana i preuzeti paket. Jeste mi bilo sumnjivo, ali sam ipak usla na link upisala podatke sa svoje Dinacard kartice i bilo je neuspesno, zatim sa suprugove Visacard, takodje bez uspeha i predlozila sam joj da povuce novac jer ja paket ne mogu tako da posaljem. Ona je rekla da probam drugu karticu, nakon cega sam ja rekla da nemam drugu i insistirala da povuce novac, rekla je da jeste. > Evo danas za haljinu, stigao link, ja bez razmisljanja, udjem kucam podatke, nece. Probao suprug s posla, skinulo mu je novac... Prevara naravno... otici ce u banku, uzece novu karticu. Mene zanima da li se zloupotrebljavaju podaci koji su bili upisani (npr sa moje kartice) ali nisu uspeli da "prodju"? Prvoj korisnici sam preko poruke na forumu upisala svoje ime i prezime, ziro racun i adresu (jer kao sto sam rekla, htela sam da mi prvo uplati novac zatim posaljem paket preko poste, jer tako radim na FB-u u grupama za prodaju u kojima sam clanica) zanima me da li se i to moze zloupotrebiti? > I poslednje pitanje, na koje vec pretpostavljam odgovor, ali ne skodi da pitam, da li se novac koji su skinuli sa kartice moze povratiti? > Hvala na unapred na odgovorima. Vokmen kupi. Gurni kasetu da te podseca da ne zaboravis da dises.
2024 03 09
![](http://upload.mojekrpice.rs/rs/images/message/ce4f5372341a4498055f81c8c9311dae.jpg) Molim admine za pomoć i blokiranje ove članice, kojoj sam poslala.haljinu, a ona meni nije uplatila novac, i sada me naravno ignoriše.
2024 03 16
1 2