Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

mojekrpice.rs /

Ideje /

Farbanje haljine

Htela bih ovu haljinu ofarbati u neon zutu ili zelenu? Da li neko zna kako i da li uopste moze? ![](http://upload.mojekrpice.rs/rs/images/message/582418cbacd6d701da8f2eff624129de.jpg)
pre 11 dana, 06:09
Mozda bi moglo sa sprejom za tekstil. Samo precizno treba prelepiti delove koji ne treba da se ofarbaju. Boje u kesici sa kojima se farba bi ofarbale lepo,ali mislim da ne vredi pokusavati jer bi vam trebala jako velika serpa da ne bude puno pregiba i mozda bi se od temperature ostetila haljina. I ako ima vidljivih konaca na korpama, konac obicno ispadne tamnije nijanse. Sve se moze, ali je rizicno, posle je jako tesko ispraviti ako negde ispadne tamnije. Jedino ako bas zelite pa ima i markera za tekstil, to bi trajalo jako dugo. I trebalo bi probati prvo na slicnom materijalu. Akrilne boje ukrute materijal, pa po meni nisu za velike povrsine. Ali sve zavisi.
pre 10 dana, 10:58
> jelena_varga: > Mozda bi moglo sa sprejom za tekstil. > Samo precizno treba prelepiti delove koji ne treba da se ofarbaju. > Boje u kesici sa kojima se farba bi ofarbale lepo,ali mislim da ne vredi pokusavati jer bi vam trebala jako velika serpa da ne bude puno pregiba i mozda bi se od temperature ostetila haljina. I ako ima vidljivih konaca na korpama, konac obicno ispadne tamnije nijanse. Sve se moze, ali je rizicno, posle je jako tesko ispraviti ako negde ispadne tamnije. > Jedino ako bas zelite pa ima i markera za tekstil, to bi trajalo jako dugo. I trebalo bi probati prvo na slicnom materijalu. > Akrilne boje ukrute materijal, pa po meni nisu za velike povrsine. Ali sve zavisi. Jeca umetnica 🥰 obozavam tvoj ceger/torbu, ne volim tasne ali tvoju obozavam toliko prakticna i uz sve mi se slaze 🥰 ideja je odlicna tako da cu se baciti u posao sa bojenjem stvarcica imam par komada u klasicnoj beloj htela bi da dam malo zivota starim stvarima pa cu probati sprej za tekstil javljam rezultate cim ugrabim vreme 🙂 hvala ti draga na info. Pozdrav ❤️❤️❤️
pre 9 dana, 20:47
Hvala puno na komplimentu, bas mi je drago. ❤️ Sa ovim bojama je jako zanimljivo eksperimentisati, i mozda najpovoljnije, nekad je bilo u farbarama da se uzme, sada mislim da ima i u kineskim radnjama. Ali na velike stvari ne bi rizikovala. Jedino pre sivenja. Samo nemojte neku dragu serpu koristiti nego neku koja ce sluziti samo za to :") ![](http://upload.mojekrpice.rs/rs/images/message/efb67321baa9921fa38f7246a9d33ae2.jpg)
pre 9 dana, 11:29