Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Lepota, stil, zdravlje /

Ishrana, recepti, ekologija /

dzem od banana

DŽEM OD BANANA - 5 banana 3 limuna 1 dcl grožđica 1 dcl ruma 500 gr želirnog šećera Tegle i poklopce dobro oprati i staviti ih u hladnu rernu zajedno sa poklopcima, pa rernu uključiti na 100 stepeni i ostaviti ih da se lagano zagrijavaju sve dok ne pripremite džem. Grožđice staviti u zdjelu i preliti rumom. Limune iscijediti, a banane oguliti i isjeći na kriške pa ih preliti sa sokom od limuna da ne potamne. Ispasirati ih viljuškom koliko može, neka ostane i poneki komadić. Masa će biti kašasta i gusta. Dodati želirni šećer, promiješati i ostaviti da stoji 10-tak minuta. Prebaciti smjesu u lonac, dodati grožđice sa rumom te prokuhati na jačoj vatri neprestano miješajući, a kad prokuha smanjiti temperaturu i kuhati najviše 10-tak minuta uz stalno miješanje. Pripremiti vlažnu krpu, na koju izvadite tegle iz rerne, pa ih napunite odmah vrućim džemom 1 cm ispod ruba i zatvorite čvrsto poklopce. Tegle zatim okrenite naopako da stoje oko 5 minuta kako bi se stvorio vakum, onda ih vratite u uspravan položaj i ostavite da se normalno ohlade. sad sam nasla recept..prvi put cujem za ovo..neko pravio?
2013 10 04
Ja nisam ali deluje predivno,banana mi je omiljena vocka! [:lepota]
2013 10 04
Ijuuuu, nikad čula [:sokiran] To mora da se pravi [:lepota] [:poljubac]
2013 10 04
Ovo zvuci tako ukusno [:osmeh]
2013 10 04
Nisam nikad ali zvuči super! [:lepota]
2013 10 04
[:lepota] [:lepota] [:poljubac]
2013 10 04