Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

Saveti o upotrebi sajta /

Dužina gazišta- za prodavce

Vidim da devojke na sajtu baš ne znaju ovo da izmere. DAKLE- meri se ona strana gde noga gazi, unutrašnja dužina gazišta, uložak koji se nalazi u obući, ono gde gurnete stopalo, pa površina koju stopalo dodiruje. Ako i dalje ne razumete, gurnite nogu u cipelu malo, pa kad izvadite nađite gde je cipela topla, e TO merite... Metar ide do kraja, ne do pola. KADA SU U PITANJU ŠTIKLE ne merite dužinu gazišta avionskom linijom, nikome stopalo ne stoji pravo na štiklama, nego PRATITE GAZIŠTE, meri se sve što stopalo dodiruje, cela dužina. Ako imate krojački metar, mekan, koji se savija, samo ga pustite da legne uz gazište, onaj kruti savijete, gledajte da potpuno dodiruje cipelu, odnosno gazište svuda... Nadam se da je sada jasnije, i da ćete stavljati prave podatke. Da vam pomognem, jer sam našla svakakve opise- broj 37 nema šanse da ima gazište 22cm, broj 40 ne može da bude 23cm, broj 38 NEMA TEORIJE DA IMA DUŽINU GAZIŠTA 21cm Razumem da je nekada kalup veći ili manji, ali KAKO MOŽE veliki broj da ima dužinu gazišta manju nego najmanji broj, pobogu?!
2013 11 10
Pa, brate, pucam pare kao nezdrava zato što ne znaju da izmere [:besan] Ili taman nađem odgovarajuće gazište, sva srećna, ono piše neki svemirski broj...I ajd sad rizikuj kad sam se već opekla [:smejati]
2013 11 10
[:smejuljiti] bravo!!!!!!!!!!!!!!!
2013 11 10
da kalup je nekada veci ali to treba naglasiti ja kupila cipele na kojima u unutrasnjosti pise 39 na djonu 36 a one odgovaraju broju 37 gaziste 23,5 [:smejuljiti]
2013 11 10
Sve to može da se objasni, ili se napiše- Ja nosim taj-i-taj broj i velike su mi/male su mi/odgovaraju mi. Ovako napiše, broj 41, gazište 20cm, pa ko prvi pita, njemu odgovara [:smejati] Zapravo, brojevi nisu sigurni, ali zato mora da se zna da se izmeri gazište što je preciznije moguće jer je to jedini način kupovine obuće preko interneta
2013 11 10
naravno potpuno si u pravu [:osmeh] ja inace uvek pre kupovine trazim da prodavac izmeri gaziste
2013 11 10
I ja sam tražila 2 puta, potvrđeno je gazište od 22cm, rečeno da je broj 36, ali odgovara 35. Ja kupim, piše broj 37, i gazište koje tom broju i odgovara...23, 5 Mada su uske, pa može i neki veći 36, ali nema veze s 22cm... Povraćaj novca čekam već 5 dana. I tako... Sad nađoh još 2, 3 para koja mi se sviđaju, a svuda je ova ista priča- broj nema veze sa gazištem, i ja ne znam čemu da verujem [:plakati]
2013 11 10
pa da,to je samo ono da se proda a sto kupac nece biti zadovoljan to je manje bitno kod nekih clanica desilo se i meni jednom umesto salonke broj 38 dobijem broj 40 iako mi je receno da je gaziste 24,5 navodno merila je ,ali ajd nisam htela da dizem frku nisu neke pare u pitanju samo nikada vise necu kupovati kod te clanice [:osmeh]
2013 11 10
Sve je to tacno, ali npr. za cizme je tesko izmeriti gaziste
2013 11 10
[:smejati] Pa da, ako je iz nekog razloga otežano merenje gazišta, objasniš kakvu nogu ti imaš, koje gazište, broj nosiš i kako ti odgovaraju ili ne odgovaraju te čizme
2013 11 10
Još samo da dodam da sam primetila da neki brendovi po defaultu imaju manje kalupe od drugih, obično je to slučaj kod robnih marki koje nisu striktno proizvođači cipela - npr. Zara, H&M, Stradivarijus, Peacocks... Za njih sa sigurnošću znam da mi je 38 malo i uvek uzimam 39, a čula sam i od drugih devojaka da su primetile isto. Kada je to moguće, tj. u slučajevima kada znate kojeg je brenda cipela koju bi ste kupili, zgodno je da odete do neke njihove radnje u gradu i probate nešto njihovo čisto da vidite odgovara li kalup :)
2013 11 10
Meni dužina gazišta baš baš znači. Odgovara mi samo 22cm kod sandala, papuča sa platformom/štiklom i slično. 22,5cm mogu da nosim ako ima kaiševe preko koje mogu da pričvrstim da mi drže nogu, ali nikako otvoreni prsti jer imam jako usku nogu i isklizne cela ili ispada iz cipele [:smejuljiti] 23cm mogu da nosim čizme, zbog debljih čarapa i zato što mi stisnu nogu iznad zgloba, tako da ne mrda [:keziti] Ali dužina gazišta me nikada nije prevarila, ako se lepo izmeri, naravno [:keziti]
2013 11 10
Imam jedne cipele kojima je gazište 23cm, možda i malo veće, ali imaju debeli kaiš napred kojim mogu baš jako da pričvrstim nogu. Ipak, tih par mm lufta mi pravi užasne žuljeve iznad pete, pa moram da lepim onaj silikon ili hanzaplast ili da izmišljam neka čuda :D
2013 11 10
super tema! [:osmeh] svaka pohvala! ja imam problema da nađem sandale,papuče jer imam jako malo a široko stopalo i takođe mi puno znači dužina gazišta. ja sam jednom kupila cipele i ispalo je da su veće za 2cm a svako ko ima malo stopalo i mm bu bude veliki a kamoli 2cm! [:plakati]
2013 11 15
Baš tako...Ja sad skoro uzela sandale, kaže mi gazište 22cm...Ja obujem, izmerim- ono 23,5cm. javim joj, ona mi kaže da preterujem što želim da vratim jer mi sigurno nisu TOLIKO velike. Evo slike: [slika:33a934f0-4105-43a8-8749-a4190b5dbc5e]
2013 11 15
1 2 3 4