Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Lepota, stil, zdravlje /

Ishrana, recepti, ekologija /

Ima li među devojkama vegeterijanaca?

Treba mi neki recept dobrog jela sa sojom....nešto je retko spremam, ali bih volela češće da je upotreljavam. Inače, već 5god sam vegeterijanac. [:osmeh]
2013 12 18
Ja sam bila 3 god, pa prestala. :) Ako se setim necega, napisem ti! :)
2013 12 18
pohovani sojini odresci [:lepota]
2013 12 18
Sovice, daj neki recept, ima na sajtu negde? [:lepota] Hvala, Valentina [:lepota]
2013 12 18
Sojine odreske obariti u slanoj vodi,oko 10 min.dok ne odmeknu.Procediti i dooobro iscediti.Svaki odrezak premazati senfom zatim pohovati.Prvo u jaje pa u prezle.Ja uvek pravim dupli poh,jaje prezla,jaje prezla.Prziti u vrelom ulju dok ne porumene.Prilog pire od krompira i zelena salata [:lepota]
2013 12 18
Ja sam bila dok sam zivela Bgu.Ne znam da li ovde ima neki vegeterijanski fast food ali u Tempu znam da imas virslice od soje,tofu,mleko....Moj savet ti je da ne kupujes klasican sojin jogurt jer je stvarno odvratan.
2013 12 18
Mozes umesto prezle, pohovati sa susamom! To je MNOGO fino! Kada sam to pravila, uvek sam pravila i salatu: 10 kuvanih jaja 10 kuvanih krompira 1 majonez 1 pavlaka Stavis 1/3 jaja i dobro pritisnes kasikom u jedan sloj, pa 1.3 krompira opet utapkas, pa 1.3 pavalke lepo razmzes (kao da mazes na sendvic) pa 1.3 majoneza i sve to ponovis jos dva puta, znaci bukvalno pravis salatu u slojevima, ne izmesas sve kao u obicnim salatama... Uvek sam te dve kombinacije pravila zajedno, i mnogoooo su fine. :)
2013 12 18
Ova kolicina krompira i jaja je da se najedu 4oro ljudi, znaci manje ako pravis samo za sebe. :)
2013 12 18
Njaaaaaaaaaaaaam, njaaaaaaaaaaaaaaaam , zvuči preukusno sve ovo :3 Hvala, cure. Sviđa mi se, bacam se na spremanje [:lepota] pošla mi vodica :D Jelena, hvala, nisam znala :) . A za jogurt se slažem o.O
2013 12 18
I ja sam vege.Ostala sam ziva zahvaljujuci prvo presnoj hrani, a onda vegetarijanstvu.Sad mixujem i ovo i ono.Ne mogu bez corbica i toplog jela, ali jako puno jedem presno. Kad spremate soju,obavezno upotrebite soja sos.Mazete na snicle, sipate kao zacin u jela sa sojom, jer soja je zdrava,ali se ne vari bas lako.Sa sosom varenje je bolje.Tako rade svi u Kini itd.gde je vise jedu. Napravite mleveni sos od sitne soje koja je zamena za mleveno meso.Isto kao kad pravite sa mlev.mesom.Neka posluzi za prelivanje preko spageta.OBAVEZNO stavite morski orascic i soja sos u njega.Prijatno!
2014 02 25
Nisam vege ali sigurna sam da cu pre ili kasnije biti, kako zbog etike ka zivotinjama tako i zbog "negovanja" baznosti organizma. Takodje, s obzirom da se bavim powerliftingom (slicno podizanju utega),zelim biti zivi samo-eksperiment i dokaz da mozes biti snazan i bez upotrebe mesa u hrani. A sada, jedno laicko pitanje.... gde ima da se kupi soja sos? Da li je skup?
2014 05 10
...
2016 04 12
<3
2016 06 10
Ja sam vegetarijanac vec 2 godine i ni malo mi ne fali meso, planiram zauvek i da ostanem pri tom,jer sve šta je proizišlo iz tog je pozitivno.: - mirnije spavam i srećnija sam u duši,etika mi je čista - finansijski je isplativije - ne moram razmišljati šta se skriva u komadu mrcine koju unosim u organizam. Zdravije i isplativije po nas same, etičnije po životinje, miroljubivije celokupno ka planeti,vegetaciji,životinjama i čovečanstvu.
2016 08 01
" U komadu mrcine..." "Etičnije za životinje..." malo pre ih nazva mrcinama :@ ...................................................... dalje nemam komentara..................................
2016 08 14
1 2