Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Lepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

Zene koje imaju iskustva sa kontracepcijama moze pomoc?

ma mozes ti spiralu da stavis ali si mnogo mlada ne preporucuju to tako mladim osobama. ne znam zasto svi pljujete pilule? nije svima isto od njih .kao sto nam i porodicna anamneza svima nije ista tako ne moze svima od njih biti lose
2014 01 08
Strasno, taj Yazz je tad kad sam pocinjala da ih pijem vazio za najbolje tabelete tog tipa a i cena im je bila dobra [:tuzan] Zaboravih da kazem i da sam imala strasnih problema sa raspolozenjem, plakala sam i hosterisala za svaku sitnicu, sve zbog hormonskog disbalasna koji sam imala po prestanku njhivog konzumiranja [:vrtoglav]
2014 01 08
Pilule su zakon. Ja sam ih uzimala 2,5 god bez prestanka. Logest. Sjajno su se pokazale.Nisam imala nikakvih problema,ni sa kilazom,ni sa menjanjem raspolozenje,ni sa maljama,bubuljicama i sl.Sve je bilo normalno,redovna mi je bila menstruacija,dobijala sam je tacno u dan i trajala do 5 dan bez ikakvih tegoba.Ujedno sam bila i zasticena prilikom odnosa. Yazz su jace pilule u odnosu na Logest i ne prijaju bas svima. Ako si toliko nesigurna posavetuj se sa ginekologom i vidi koje ce ti preporuciti. Prvih mesec dana dok ih pijes moras bez obzira na to koristiti i kondom,a posle toga ne. Piju se vezano 21 dan,pa onda pauza,pa ispocetka. Kostaju oko 500 din i mogu se izdati na recept pa su jeftinije.
2014 01 08
ja sam odma od prve pilule imala odnos ne zasticen tako mi je i ginekolog rekao da mogu odma i da sam zasticena i tako je i bilo, nisam cekala ni nedelju dana...
2014 01 08
HelloKitty potpuno se slazem sa tobom i zato ne preporucujem tablete.A ipak cenim svako misljenje jer svako drugacije reaguje na drugaciji nacin...
2014 01 08
A kako se krecu cene pilula,cisto da znam? Ja u zivotu nisam koristila nikakvu kontracepciju osim kondoma,kada sam prvi put spavala sa mojim suprugom(tad sam jos uvek bila nevina) koristili smo ga svega par puta i kako smo prestali da ga koristimo tada prvi put zatrudnim hehehe A sad pojma nemam sta cu...
2014 01 08
Mislim da su Yazz oko 900din..
2014 01 08
moje su 560
2014 01 08
Ja sad pijem Mercilon, on je 430din, a Yasmin je bogami oko 1000din, ako ne i vise :/
2014 01 08
Ja sam pila Diane 35 pre 2 godine i odlicno su se pokazale. na zalost, jedno vreme su bile u deficitu pa sam presla na Yasmin koje su isto dobre ali su preskupe, 890 dinara kostaju. Sada opet pijem Diane 35 i super mi je, nisam ostajala trudna a moj dragi ima povecanu plodnost. [:lepota] One su 455 dinara ovde u Palanci. :) I ja takodje preporucujem pilule, nema nikakvog cimanja niti bilo cega, samo da se piju svaki dan u isto vreme i da se pazi da se sledece pakovanje pocne kad treba.
2014 01 08
Pa cene su razumljive... Sad otprilike znam sta treba da pitam ginekologa. Hvala vam puno na pomoci :) Ako postoji jos nesto na sta trebalo da obratim paznju kazite :)
2014 01 08
Draga moja ja imam cerkicu i vec dve godine redovno koristim pilulice..prvo sam koristila diane 35 ali na savet doktorice sam prekinula sa njima i presla sam na legravan..nisam se nista ugojila..i nisam imala nekih nus pojava od njih..cena uz recept je 50 din..:-)
2014 01 08
najbitnije da uzimas na vreme bez propusta meni je npr alarm na telefonu svaki dan namesten da me potseti za svaki slucaj...mada kad popijes vec kutiju dve naviknes se na tu obavezu, naravno imala sam i ja propusta nekad zaboravim da ponesem pilule sa sobom i slicno ali ima kako se nadoknadjuje, naravno ako si zaboravila sam jednu kad vec 2 zaboravis bolje koristi dodatnu zastitu,.. ja sma mlada, ne bas jako jako ali nisam ni radjala tako da mislim da ec tebi dati nesto sasvim suprotno od mojih ali sve cene su ti tu negde, mislim da mesecno izdje jeftinije od kondoma :D
2014 01 08
A sto jednostavno ne bi pratila plodne dane i kad se zavrse tad imati odnos :))) Mislim da je to najbezbolnije resenje [:lepota] [:lepota]
2014 01 08
Tacckka ja nikad ne znam kada su mi plodni dani,ciklusi su mi bili ne redovni tj.variraju od 28-30dana... Tek sad nemam pojma posto jos uvek nisam dobila prvu menstruaciju od porodjaja,a porodila sam se pre 4 meseca :)
2014 01 08