Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Lepota, stil, zdravlje /

Ishrana, recepti, ekologija /

♡♡♡ Malo vedrije teme - MOJ OMILJENI BUĆKURIŠ ♡♡♡

Ne dobijem, valjda sam imuna, ne znam kada i kako sam pocela, ali ja otkako sam svesna sebe svesna sam i toga da obozavam da jedem ziv krompir. [:kezitise] Ne znam ni kako su me moji pustali, niko od njih ne jede, ali znaju da ja jedem, kao mala kad je mama ljustila ja dodjem i uzmem, a kasnije kada sam malo porasla ja sam sama uzimala, ako je svez jedem neljusten, ako nije oljustim i kao jabuku. [:kezitise]
2015 10 31
I one što su samo slane... jedem ih uz sve, umesto hleba [:smejatise]
2015 10 31
Heeej da li volite iznutrice? Ja npr. obožavam pileća srca i džigericu, a volim i kreste i jaja od petla [:smejuljitise] [:smejuljitise] [:smejuljitise] Odlučila sam večeras da vam smučim život [:smejatise] [:poljubac] Ovožavam i riblje iznutrice, mlečac i ikru [:osmeh]
2015 10 31
Od slanih kombinacija tost+pavlaka+sve sto imam trenutno od semenki i zacina..suncokret, susam,lan.. [:osmeh] A od slatkisa med+crna cokolada se istopi i pomesa. I to se jede uz sve i svasta [:smejuljitise] Ali smoki+jogurt mi je omiljena kombinacija [:stidljiv]
2015 10 31
Natasa, nemoj, samo nemoj. [:smejatise] Ja to sve prezirem, ne mogu da gledam to. Kad sam bila mala, pokusavali su da dzigericu zakamufliraju sa svim i svacim, ali uvek bih je prepoznala i pljunula i onda su odustali... [:kezitise]
2015 10 31
Jao čips i jogurt [:sokiran] zaboravila sam na to [:smejatise]
2015 10 31
Namaz od kikirikija i američke palačinke recimo, to mi je malo zanimljivija kombinacija, može i uz obične palačinke [:kezitise]
2015 10 31
Ivanaa, humus uglavnom nabavljam preko mog udruženja, begevege.rs :) Ali kad ga pravim, koristim sirove leblebije, malo susamove paste, limun po ukusu, biljno ulje. Leblebije se prvo natapaju u vodi preko noći. Posle se procede i skuvaju u slanoj vodi, ali moraš da paziš da se ne prekuvaju. Kada su gotove, dodaju se u blender sa šoljom vode u kojoj su se kuvale i izmiksuju se. Po ukusu možeđ dodati kari, alevu papriku, peršun... Neki od mojih omiljenih začina
2015 10 31
Je l' voli neko od vas da isprži salamu ili viršle? Meni su najžešći oni koji sve premaze i salate krkaju u pljeskavicu ili sendvič kad se jede napolju u brzoj hrani, da to sve na kraju iscuri napolje, više nego što se pojede [:kezitise]
2015 10 31
@Ivanaa ali to je sve lepoo [:smejuljitise]
2015 10 31
Ja volim borsc :) To je rusko jelo, corba od cvekle. Nabacas sve sto imas unutra :) Rendana cvekla, sargarepa, mirodjija, mleko, malo sirceta, suva rebarca, moze i krompir :) Takodje volim i piroge (naprave se od testa zatvorene skoljke u koje se prethodno stavi pire krompir sa fetom i onda se to lepo skupa. Potom se baci na tiganj na kojem je preprzen lukac i slaninica :) Mogu se na kraju premazati pavlakom. Inace volim sargarepu da jedem sa secerom, corbice sa pavlakom, sirovu supu - u kojoj su rezanci nedovoljno skuvani. Ima jos dosta toga, samo sto trenutno ne mogu da se setim [:smejuljitise]
2015 11 01
Fantasy super su ti ovi bućkuriši [:jezik] [:lepota]
2015 11 01
imam godinama unazad jednu jako cudnu naviku.uz jelo zalivam kafom... navjise volim od svega na svetu da jedem ni manje ni vise JAJA. prozdirem po 5 komada uz 3 parceta hleba i salatu i bude mi sasvim taman,i opet zalivam kafom. Natasa moram da kazem da sam visoka 156 i teska 46.kad jedem,jedem ko provaljena,pitaju me ima li mesta za to,a opet sam mrsavica [:lepota] [:lepota]
2015 11 01
Tako i ja isto što se tiče jaja, sendviča i tih tako jela što se jedu za doručak, toga mogu koliko hoćeš i u bilo koje doba, a da se ništa ne zalepi :D
2015 11 01
5 jaja :) OMG [:smejuljitise] Ja da toliko pojedem mislim da bih se odmah srusila :) Ja jedva pojedem 3 sa 1 kriskom hleba...ali zato.. rostilj satirem :) Decko i ja obozavamo da rostiljamo kod nas na vikendici. On je majstor za rostilj :) Koristi iskljucivo grane od sljive i meso bude preukusno. Rostilj, pomfrit, mladi domaci luk i pivo njami [:kezitise]
2015 11 01