Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Lepota, stil, zdravlje /

Ishrana, recepti, ekologija /

♡♡♡ Malo vedrije teme - MOJ OMILJENI BUĆKURIŠ ♡♡♡

Šta mislite o našem današnjem rođendanskom sigurno-ne-bućkurišu? [:smejatise] Ovo je definitivno redak pravi nedeljni ručak [:osmeh] [slika:1db6f0f6-21c0-453b-a332-b21fc88f5855] U pitanju je čokoladna torta, princes krofne, roštilj i piletina. Fale na slici supa i krompirići [:kezitise] Da li imate neka određena jela koja se spremaju u vašoj porodici određenim danima? [:osmeh] Npr.dok sam živela u Banatu, to se uvek nedeljom jela supa, paradajz sos, bareni krompir i piletina, i ja sam to volela da zovem SSK-supa, sos, krompir [:smejatise] Naravno obožavam ovo da jedem i mogla bih kad god. Kao i pasulj petkom [:osmeh]
2015 11 01
ehhh,takav rucak meni treba,mmmm cokoladni [:plakati] [:plakati] [:plakati] [:plakati] evo moja svekrva ima vec godinama unazad tu njenu tradiciju da nedeljom sprema belu corbu,sarmu,belo meso ili sniclle,fasirane snicle,,pire,salata pod obavezno i sos naravno...iii cek sta jos... i da,podvarak i mirna je sa ruckom do srede...u sredu se vec sprema...a kolace da ne zaboravim ili je medeno srce,lenja pita i kifle...znaci ustane u pola osam,popije kafu,doruckuje,i sva ta jela zavrsi do pola 3,3...ja nebih imala zivaca za tako nesto [:znojav] [:znojav] [:znojav] kod mene se zna,gulas od mesavine svinjskog i juneceg mesa,onako fino zacinjen sa makaronama...napravim za puk vojske,i zderi do se ne useres [:smejuljitise] [:smejuljitise] [:smejuljitise] i sve pravim kao za puk vojske.zivela u velikoj porodici pa navikla [:stidljiv] [:stidljiv]
2015 11 02
Pa uvek se tako i radilo, ko nema vremena da stalno kuva, a i jeftinije izađe, nasprema se nedeljom pa podgrevaj.. A vidiš ja za mog momka ako se udam, to će biti haos sa spremanjem jela, on to ništa ne jede..samo mu daj meso i hleb, nekad tanjir supe i krompirice, kuvano niiišta, povrće samo krompir i to je to. Ne voli kad se meso podgreje, sve mora biti sveže ispečeno..a o testu da ne govorim, to bolje pekaru da otvorim i palačinkarnicu, manje će me koštati muke i para [:kezitise] kad nema mesa, pravi uštipke, krofne, kiflice ili peci palačinke..tako da, jadna ja [:smejatise]
2015 11 02
JovanaP92, pažljivo sa jajima, 5 na dan je i više nego previše. Nabacićeš sebi velik holesterol samo tako bez obzira na tvoju sadašnju težinu. Ne bih da zvučim kao nečija mama, ali sam stvarno podrobno čitala o tome :/
2015 11 02
ajoj ma sta ti je,hvala na savetu [:poljubac] .mogla bih zaista da ih jedem svaki dan,ali iskreno nekad mi je mrsko da ih spremam pa jedem sta mi prvo padne pod ruku a da ne moram da seckam. eee kad se bude ozenio znace da ce morati ipak malo i da ekonomise pa mesa nece jesti non stop,promenice se...iskreno i ja volim kad je onako tek isprzeno,tad mi je najsladje.ali prasence tek skinuto sa raznja...mmmmm....krece mi voda na usta [:smejuljitise] [:smejuljitise] e da,i ja sam malo teska na kuvanim jelima,supu volim da pojedem,ali boraniju,grasak,pasulj jedem kad bas moram.ono barem jednom nedeljno nesto od toga. meni je uvk bilo zadovoljstvo spremati ustipke,listice,krofne ali nemam vremena kad da spremiim,pa onda to radim retko kad.kad spremm,pozovem i moje i njegove da dodju.onda mozes misliti koliko uzivam u pravljenju toga... [:lepota] [:lepota]
2015 11 02
inace,naucila sam kad sam bila osnovna skola jer me je to interesovalo da spremam..i sad pravim bolje od moje keve...
2015 11 02
I ja mislim da će morati da se promeni, ali s obzirom da mi meso ne kupujemo nikad, sve baba šalje sa sela, naspremaću se ja šnicli i ostalog [:smejatise] kod nas je takva procedura, novi bračni par, nova svinja hahahaha pa svako ima svoje meso [:kezitise] tako da mi te osnovne namirnice, kao što su meso, krompir, jaja, luk, donosimo sa sela, znaš ko je i kako je to gajio, pa se opustiš i krkaš [:kezitise]
2015 11 02
eh,to sa sela je ubedljivo najbolje.sto ti kazes znas ko je odgajio...ma prava milina jesti [:lepota] [:lepota]
2015 11 02
extra [:lepota] [:lepota] kozije mleko,nema nista zdravije.odgajana sam na njemu
2015 11 02
sto se jaja tice, ja jedva pojedem dva pecena i to ako jedem samo njih i hleb (i majonez, naravno). a ako imam slaninice, onda jedno. u omletu sa salamom ili virslama, takodje, napravim od dva pa to podelimo ja i moje dve cerke, bas ne jedemo puno jaja. dok moja svekrva na primer moze po 5-6 jaja da pojede! stvarno ne znam gde joj stane... inace mi kuvamo svaki dan, kod nas se retko i za veceru jede kuvano od rucka, a kamoli sutradan, uglavnom samo sveze skuvano za rucak i to je to. sutra, preksutra moze samo deda da pojede.
2015 11 14
1 2 3