Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

Saveti o upotrebi sajta /

Preporuceno: Da ili Ne?

Drage curice, Vidim da na nekim profilima pise saljem preporuceno na rizik kupca. Mozete li mi reci o cemu se radi? Zar je moguce da preporucene posiljke ne stizu? Primam dosta poruka gde devojke traze da im posaljem preporuceno, a ja sam do sada slala samo post expressom, pa ne znam sta da radim. Savet? Hvala :)
2013 07 28
ja uglavnom saljem preporuceno nikad nisam imala nikakvih problema uvek je i svima stizalo i meni i drugima neznam stvarno ako dobro napises sve i lepo upakujes
2013 07 28
Ako ide preporuceno onda mora prvo da ti uplati novac na racun ja bar tako mislim da kad ide preporuceno nemoze da ti plati pouzecem. Stvarno nisam sigurna ali mislim da je tako. [:jezik]
2013 07 28
Slazem se,samo lepo upakujes i citko napises adresu,i nema problema,bar kod mene do sada nije bilo. Jeftinija je postarina. [:osmeh]
2013 07 28
Da, uplate kod mene idu post netom pre slanja preporuceno.
2013 07 28
tako je, unapred mora kupac da ti uplati jer posiljalac placa postarinu kod mene je npr to 'na rizik kupca' jer sam imala situaciju da mi se vratila posiljka sva iscepana i unakazena koverta, samo su moji podaci se videli, prednji deo koverte unisten sreca da su moje podatke mogli da vide, da nisu ne bi mi ni vratili naravno poslata stvar takodje iscepana i unakazena i nikom nista
2013 07 28
Evo ovako: - preporuceno je jeftinije slati, oko 60din. manji, oko 100din. veci paketi -za onog koji kupuje najbolje je da ti uplati postnetom ili na racun plus tih 60 ili 100 dinara, jos bolje na racun i to bas u tvojoj banci jer tako ne uzimaju proviziju (postnetom se naplacuje i provizija na sumu koja se uplacuje) -ako lepo napises NA LICU KOVERTE 'Prima' taj i taj, a NA NALICJU ' Salje' i pa tvoje podatke, onda ne moras da brines (ja za svaki slucaj napisem i brojeve telefona) -znaci, tacna adresa, pazis na lice i nalicje, tacni podaci, ko prima, ko salje podvuceno sa dve crte [:smejuljiti] - problem moze u nekim postama da bude preporuceno slanje sa otkupom, ono kad primalac placa pouzecem, ne znam zasto [:osmeh] -i za razliku od postexpress-a preporuceno nekad putuje dva dana [:smejuljiti] -da, neke poste nece da prime vece pakete kao preporucenu posiljku, valjda dacika postar ne dobije kilu [:smejuljiti]
2013 07 28
Ja saljem preporuceno, ali na rizik kupca [:osmeh] Nisam imala nikakvih problema,ali znam da se desava da se pisma "zagube" i nikom nista. Mojoj drugarici se dva puta desilo... A placanje ide pre slanja,kao i postarina (70 din).
2013 07 28
da, nisam upratila do koje velicine tj tezine paketa je dozvoljeno slati bukvalno, kako je teta na salteru raspolozena, tako mi nekad prihvati, nekad odbiju da prime posiljku. i to mi se desavalo [:smejuljiti]
2013 07 28
Postoji sad i opcija 'pracenje preporucene posiljke'.. Placa se dodatnih 22dinara na postarinu, dobijes kod i putem neta pratis status posiljke kao za postexpress.. Fina jedna stvar [:lepota]
2013 07 28
a do koje tezine i velicine paketa moze tako da se salje? meni do sada primise samo sto stane u koverat
2013 07 28
Meni se dogodilo nekoliko puta da je preporucena posiljka kasnila nekoliko dana, ali je ipak stigla do kupca. [:osmeh]
2013 07 28
Ja do sada nisam imala nikakvih problema,saljem uglavnom majice,ali sam slala i neke lakse torbice,sve je stizalo vec naredni dan,jedino ako je manje mesto,pa posta radi odredjenim danima,e onda je stizalo za najvise 3 dana. Kupim onu ojacanu kovertu,ona je oko 29 ili 34din,postarina me izadje 66din plus neka doplatna marka od 10din.
2013 07 28
Ja iskreno nevolim da radim sa postom ali ukoliko neko hoce da im posaljem preko poste posaljem [:besan] kod nas u Vrbasu su katastofa. Ja sam slala punjac od laptopa i upakovala jer uvek tako saljem i pametnica na salteru mi kaze otvori paket [:besan] ja kazem otvorite vi jer mi uvek traze da upakujem a vi jedini da mora da bude odpakovan, ne ti otvori kaze ona meni i da mi makaze, ja otvarala paket i isecem kabel i dodje mi da je izvucem iz onog otvora i kazem joj i sta sad a ona neznam ja vi ste otvarali nisam ja [:isfrustriran] . Sledeci put donesite da ovde zapakujete. E trebala sam televizor da joj odnesem pa da zajedno pakijemo [:smejuljiti] [:smejuljiti] [:smejuljiti] [:smejuljiti] [:smejuljiti] [:smejuljiti] [:smejati]
2013 07 28
Ja sam samo jednom imala problem sa preporucenim, a to je bilo kada su mi kupci dali svoje ime i prezime iako znaju da zive u iznajmljenom stanu i u toj zgradi ne postoji njihovo prezime i nigde nisu naznacili prezime ljude u cijem stanu zive... jedino je to njihova odgovornost, posta je kao i svaka druga!
2013 07 28
1 2