Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

O korisnicima sajta mojekrpice.rs /

Jedan prevarant manje!

Opa! Pa ovo je urnebesno! :D
2018 09 11
<3 <3 <3 <3 <3
2018 09 11
> Djulimun: > @d devojka. Bravo to je knjiga koju sam po preporuci kupila ovo leto, ali nisam još stigla da je pročitam. Druga knjiga koja vam može pomoći da se ne osećate depresivno u ovakvom društvu i jedan od najboljih knjiga koje sam pročitala ikad je od Viktora Frankla, Zašto se još niste ubili. Odlično štivo o smislu života, nimalo depresivno kao što možda naslov zvuči. > Nisam antivakser, generalno me nervira kada je nešto prisilno. Dakle, nije im dovoljno što im plaćam porez, nego sada su moji organi vlasništvo države? E pa neće moći. Plemenito je kada je dobrovoljno. Prisilu mrzim, i da živim kao samac verovatno bih pribegavala svakom vidu društvenog neposluha. > Iako je stanje ovde loše, nisam sigurna koliko je u suštini bolje i u zapadnim zemljama ako upadnete u zamku konzumerizma, kredita i rada od jutra do sutra...u tom pogledu moji idoli su Jose Mujica, bivši urugvajski predsednik, Viktor Frankl kao i niz minimalista koji me inspirišu o bitnim stvarima u životu. > Možete raditi na sebi, obrazovati svoju decu, brinuti o drugim ljudima i životnoj sredini i prirodi čak i u ovakvim uslovima. Ne dozvolite da vas obeshrabre negativne pojave ovog društva, klonite se energetskih vampira, ne opterećujte se negativnim primerima... duboko verujem da se svako dobro delo, lep gest vrati. "Budite promena koju želite da vidite u svetu". Upravo zato i kažem , što bi Miroljub rekao: DEBILANE. Svi živimo po nekim utvrđenim društvenim normama i sve se svodi na rad, rad, rad da bi zaradili novac, koji ćemo još brže potrošiti.Ja volim da čitanm Gurđijevog, otvara nove horizonte o ljudskoj svesti i nesvesti. Ko voli gnostiku i ezoteriju, neka prelista nešto njegovo , neće se prevariti. Jedino što će možda shvatiti da sve što zna, što su ga učili roditelji, tetke, ujaci i škola, nema ama baš nikakve veze sa suštinom ljudskog bića, samo sa sopstvenim egom.
2018 09 11
A ego je najveći neprijatelj istinskog duhovnog razvoja.
2018 09 11
> Marylin: Ali uspeo je Mitrovic da natera i obozavaoce i mrzitelje da komentarisu njegov projekat.. Zato što je ta sprdačina od rijalitija usko povezana sa propalim sistemom i apatičnošću ljudi. Umesto da se masa digne, da se nešto promeni izgleda da je lakše robovati u fabrici i gledati Zadrugu dok ti mozak ne istruli.
2018 09 11
Samim pisanjem o ovoj temi/osobi joj, na neki način, doprinosimo veoma željenom "publicitetu". Žiža mog, ličnog, interesovanja, je: - Dobro vino (ali ono bas bas dobro, nažalost, nemam često prilike da ga konzumiram) - Moja dva divna, predivna sina (namerno ih stavljam na drugo mesto, jer na prvom sam ja, jer ako sebi nisam dobra, kako ću njima biti?) - Gramofonske ploče i naravno gramofon (Led Zeppelin, Aretha Franklin, Mails Davis, Jon Coltrane, Deep purple) - Moto "ne čini ono što ne bih volela da meni čine. (Svodi se na sve u životu, ne bacaj smeće na ulicu, strastveni sam pušač, ne bacam opuske na ulicu, ako mogu nekome poznatom/nepoznatom da pomognem, hoću, bez oklevanja, i slično, što pokušavam i svoju decu da naučim, molim, izvini, hvala i izvoli, nije teško) -Moja trava, u mom dvorištu je najlepša i nemam potrebu da gledam gde je bolja i lepša. Mogla bih do prekosutra nabrajati, ali nema potrebe. TV mi uglavnom ne radi, radio sam prestala da slušam, gledam, zahvaljujući internetu, samo ono što me zanima, i kada bi većina tako radila, onda taj Željko ne bi imao toliko novaca da radi to što radi jer ne bi bilo naroda da mu to plati. Simple as that.
2018 09 11
Ali ako ne slušamo radio, ne gledamo vesti, ni tv, ne pratimo šta nam se dešava u državi i čime nam mažu oči, onda i sami žmurimo pred očiglednim problemima u kojima je ova zemlja. Ja gledam tv i čitam vesti, jer me zanima: invalidska penzija moje majke i kada će steći pravona istu, koliko će sutra koštati hleb, mleko i cigarete, ko će da sruši sledeći objekat u gradu, zašto sam za prvo dete dobila samo 300e, zašto ću čekati mesecima da mi dete upadne u vrtić itd, itd.. život nažalost nisu ljubičice i, bele rade. Nekome, ustvari jeste, blago tim ljudima, ali nekima sve i svašta zavisi od toga koju glupost će sledeću napraviti svevišnji..
2018 09 11
@prase, @Sara Meni je ova tema baš postala inspirativna, može se pročitati nešto lepo i korisno i videti da i dalje kod nas postoje pozitivni ljudi. Možda smo doduše ovakav razgovor mogli započeti na drugoj temi, pošto me dotična osoba sa F dijagnozom ne zanima, osim što sam temu postavila u edukativne svrhe da naivne osobe koje prate rijalitije vide kakve su kvalifikacije šljama koji ulaze i na šta troše svoj novac i vreme, a ni ona ni Mitrović od mene neće u životu videti ni dinar, niti ću im popravljati statistiku na piplmetru.
2018 09 11
> Marylin: Svakako se ne potresam zbog rijalitija sve jedno mi je sto postoji,i ko gleda i ko ne gleda,sta ja imam s tim Meni nije svejedno, znaš zašto? Ovde je narod odustao od sebe, ne želi sebi bolje, draže im je da budu hipnotisana gomila koja čuči pored televizora, nego da podignu revoluciju kao što bi Francuzi npr. uradili. I šta onda imamo? Imamo bežaniju medicinskog kadra, zdravstvo na nuli, posla nigde, cene sve veće, ali Zadruga se prati. Shvataš o čemu pričam?
2018 09 11
Upravo. Slažem se (više ili manje) sa svim što je napisano. Treba se apsolutno interesovati za događanja u zemlji, no, po meni, apsolutno me zabole ćoše od Albanije za tamo neku. Ona, da ima obraza, ne bi se izvukla iz mišje rupe, a pošto ga nema, džaba sve. Jer, kao što već rekoste, bitno je da se priča, da li je pozitivno ili negativno, nije važno. Uostalom, posmatram stariji komšiluk, svoju sveKrivu, samo se priča o rijalitijima, turskim/španskim i ostalim serijama, i Vučiću. Ne može niko da mi kaze da nemaju izbor, imaju ga itekako, hvala Bogu, imaju i dobre penzije, aman ljudi, idite na Kalis, igrajte šah, ne znam, nešto, ali gledati to sve što se servira na tv-u, čisto je ispiranje mozga. Ja to neću za sebe i ne želim to svojoj deci. Idite napolje, igrajte se, pocepajte koleno, neka ti neko ukrade loptu, izbori se za sebe, kaži hvala sto ti je neko pomogao, baš te briga sto tamo neko je uradio kontrolni iz matematike bolje od tebe, ti ucis za sebe ne zbog društva i sl. I smatram (ja lično) kada bi se većina tim sličnim stvarima rukovodila da bi nam generalno bilo bolje. Ali, to je neka druga tema.
2018 09 11
Hleba i igara
2018 09 11
Upravo to, hleba i igara.... Mislim da ne smemo zariti glavu u pesak što se tiče stanja u društvu. Uz opasnost da zvučim dosadno, ovo su moji principi koje širim dalje: - ne gledajte rijaliti, zvezdice, Grand show... Stop Happy i Pink televiziji - ne nabijajmo ih preglede na piplmetru. Ako gledate TV odaberite neki dokumentarac, naučićete nešto novo, daćete primer vašoj deci. Zamena 15 min TV-a dnevno za čitanje na kraju godine rezultovaće brojem od nekoliko pročitanih knjiga. Ili npr. možete učiniti nove reči stranog ili svog jezika i obogatiti fond značajno. - upoznajte vašu decu sa kvalitetnom muzikom, a ne ovim mutiranim glasovima buba jalama, kijama (namerno malim slovima), koji su u trendingu na YT. Ne bogatite ovakve marginalne likove. Divim se mladim osobama kao što su 2cellos npr. - ne kupujte šund novine i magazine, dajete na značaju društvenim spodobama. Odaberite Politikin zabavnik, neku knjigu. Kad pročitate prosledite dalje. - kad vidite komšije/rođake/prijatelje/poznanike kako komentarišu pomenutu subkulturu promenite temu i suptilno im dajte do znanja da je to ravno genocidu sopstvenih moždanih ćelija i na koji način mogu bolje iskoristiti svoje vreme, energiju, novac. - kad god možete u domenu svojih mogućnosti osujetite bahate i bezobrazne osobe, pri tome nemojte sebe puniti negativnom energijom. Ponekad pomislim kako bahato parkirane osobe zaista zaslužuju da im se kola ogrebu ključem, pa bi smanjili doživljaj sledeći put. Da uvek ću propustiti pešaka, ali ne i osobu koja priča na telefon. U redu ću propustiti trudnicu, ustaću starijima, ali ću i prokomentarisati osobe glasno koje to ne urade, možda će jednom promilu doći do mozga. A ako se nesvesno o nekoga ogrešite, ispravite svoju grešku. - itd, itd... mogla bih do sutra nabrajati. - i u ovakvom društvu uvek se može naći nešto lepo i učiniti nešto lepo. Sve je stvar ličnog izbora.
2018 09 11
S tim u vezi, toplo preporučujem magazin Vodič za život, izlazi 4 puta godišnje, pročitati Idiota (ponovo), pročitati Frojda (psihologija svakodnevnog života - bar dva puta, jer prvi put ne shvataš ono što si pročitao/la), dobro vino, vođenje ljubavi, dobre cipele, ako izađeš iz kuće u bilo kojoj odeći, visoko glavu, decu vaspitati kao što su i tebe (hvala, molim, izvini I izvoli) i hope for the best. I a toliko lepih stvari, npr. izlazak sunca na zemunskom keju, skroz gore na gardosu, brda oko i ispod Ljubovije, ravnica u Sremu (govorim iz iskustva), pogled sa istočnih kapija Beograda (alal im baklava), nemam vremena da se bavim nekim drugim stvarima, jer, toliko ih lepih ima samo za one koji žele da ih nađu i gledaju, a to svakako nisu 95% ovih sa tv-a. I dok su klinci tako vaspitani, kukolj će izaći iz žita.... Možda, nadam se.
2018 09 11
Još jedna stvar je veoma bitna:ljudikpji su u egzistencialnoj krizi, u depresiji zbog gubitka deteta ( imam konkretan primer u komšiluku), u depresiji, jer nemaju svoju kuću/stan i u sličnim teško rešivim problemima, pribegavaju, što Đuli reče, življenju tuđih života. Neko ko nikada nije ostao na ulici ili morao da preživi sa 300 din 7 dana, ne možeda razume psihološki profil ljudi sa tako velikim životnim problemima i koliko je njima značajan beg iz stvarnosti. Kad sam imala najveću egzistencijalnu frku, gledala sam 100 serija dnevno. Nema drva u kući, pokrijem se do očiju sa tri jorgana i buljim u tv. Hvala Bogu, pa sam ja imala mogućnosti i podršku da takve periode izguran, ne ponovili se, ali ima ljudi koji su u beznađu i takvim ljudima treba konkretna i opipljiva pomoć, a ne kritika. Kada bismo svi išli ka tome da nahranimo gladne, obučemo gole i psihički pomognemo depresivnim osobama,manje bi ljudi bili nesrećni , samim tim.manje podložni medijskim manipulacijama
2018 09 11
@ Sara Nisam naišla na pomenuti magazin, hvala na preporuci. Podržavam sve pomenute stvari i mogu reći bravo i za njih i za vaspitanje dece, i sama se nadam najboljem. Smatram da trebamo ukazati i boriti se protiv negativnih pojava baš zbog budućnosti dece, volela bih da mi dete ide u školu okruženo drugarima čiji ih roditelji uče pravim vrednostima u životu, a ne da podižu kredit da bi kupili novi Iphone ili Nike patike jer eto njihovi idoli sa TVa, društvenih mreža imaju takve stvari i sl. Kosa mi se diže na glavi kad vidim decu od 10ak godina oko 22h kako lutaju ulicom. Ne smatram se superiornijom osobom od drugih, ne poredim se sa drugima niti ističem svoja dostignuća, poreklo i sl, ali znam da cenim i podržavam prave vrednosti i osobine. @ Esperansa.... Da bravo Marylin. Komentar Vam neće objaviti, kao što nisu ni meni. A odgovor i jeste u tome, hleba i igara, da ne kažem masovne hipnoze. Nije tema otišla u pogrešnom smeru, kroz ovog prevaranta možete sagledati na neki način clo društvo i zašto uopšte obitavaju takve osobe - spodobe.
2018 09 11
1 2 3 4 5 6 7