Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

O korisnicima sajta mojekrpice.rs /

Jedan prevarant manje!

Drago mi je da postoje istomišljenici :) Da rijaliti postoje u celom svetu, ali mislim da ne baš na nacionalnoj frekvenciji i u dnevnim terminima. Osim toga pogledajte medije npr Blic koji važi da je neki nivo iznad Kurira, Informera... dakle svuda se promovišu "no name" osobe, ili bolje reći "no value" osobe tipa ovih zadrugara, Cecine dece i sl. Naslovi cu click bait tipa "šokantno, nećete verovati, foto+video"...Vesti se ponavljaju na portalima, dakle sve je to orkestrirano u svrhu kolektivne lobotomije. Istovremeno se uvode zakoni kao što je Loki pomenula, pa čak i zakon o donorstvu (ne pecam se na foru humanosti, humano je kada vas niko ne prisiljava, dakle jedina smo država u Evropi koja je vlasnik organa svojih građana), sela su sve pustija, škole se gase, ljudi odlaze napolje ili migriraju ka većim gradovima NS, BG, koji to više infrastrukturno ne mogu da podnesu, džaba grozne zgradurine sa stanovima veličine kutija, ako nemate parking, nemate drvo i zaglavljeni ste po ceo na u špicu... jedini sadržaj postaju tržni centri koji niču kao pečurke. Konkretno u NS Promenada koja se gradi u sred centra, pored Spensa i Merkatora umesto ako je već trebala da se gradi, mogla je na nekoj periferiji. Dakle, nikakvih sadržaja u gradu i kad posle mesec dana motanja kablova zaradi se plata, onda idete u TC da je trošite. No, da ne ulazim u temu konzumerizma koja je globalni fenomen, od koga se i sama otrežnjujem. (Da li mi je ikada trebalo toliko stvari?) Pre koji mesec je bio protest u Rumuniji, na koji su ljudi masovno izašli protiv usvajanja ne znam kog zakona, uglavnom nosili su transparent "Nismo mi Srbi" (da se ne bunimo). .
2018 09 10
Mislim da je situacija slična i u ex YU, znam za Hrvatsku... i problem je što prosto nemate za koga da glasate. Oprostite na dugačkom postu, imala bih štošta da pišem... Lično, mislim da makar možemo da utičemo na svoju mikrosredinu, osim podučavanja svoje dece, direktno/indirektno možete uticati na komšiluk, poznanike, prijatelje. Od banalnosti da zasadite cveće na terasu, drvo ispred kuće i sl. Da donirate stvari, reciklirate koliko je moguće u našim uslovima, podučavate decu, vodite ih u prirodu umesto u TC, ne dozvoljavate bahatim osobama da prave prekršaje u saobraćaju, prijavljujete ih da ih nosi pauk kad se parkiraju na zelenu površinu i gomila drugih primera.. Ps. Izvinjavam se na zarezima i greškana, brzo sam kucala
2018 09 10
..Sto se zakona tice,tto je nesto sasvim drugo,ovde vlada sveopste bezakonje.i to mnogo gore od emitovanja rijalitija.Ja.rijaliti posmatram kao posledicu ,a ne kao uzrok jako loseg stanja....Sto se medijiske manipulacije tice,pa Hitler ju je izmislio ,a ovim nasima dobro ide prepisivanje iste...
2018 09 10
Mislim da je Oldus Haksli, pod uticajem LSD—ija, napisao sasvim korektnu knjigu koja opisuje svaki segment današnjeg društva. Knjiga se zove Vrli Novi Svet. Svi smo samo učesnici jednog velikog svetskog rijalitija, programirani po debilanama od malena : završi školu, zaposli se, radi kao konj da većoj ribi strpaš novac u džep, dok on tebi daje mrvice, potroši te mrvice kod istih tih krupnih riba, nađi partnera, pravi potomstvo i misli pozitivno, bićeš srećan kao Lujza Hej. I treba da bude bezakonje. Svake godine novi peti oktobar, da rade tuševi i suzavci. Samo smo mi previše lenji za takve akcije ili su nas ubedili da nam je mnogo lepo. Čast izuzecima koji su imali lagodan život. Mi takozvani ,,3 posla za 500 evra'' bismo morali malo da se pokrenemo.
2018 09 10
Inače, što se doniranja organa tiče, situacija je kao sa vakcinama. U polovini država EU nisu obavezene, jer je svest o istim na mnogo višem nivou, pa samim tim retko ko i donosi odlluku da dete ne vakciniše. U svetu isto tako ljudi odavno sami odlučuju da se opredele za doniranje organa, što kod nas nije slučaj. Lično znam dečka koji čeka bubreg 10 godina i propada od dijalize, ali bubreg nikada iz EU da stigne, a kod nas nema dovoljno sonora. Taj zakon mi je potpuno ok. Ili promeniti zakon da, ukoliko neko ne želi da bude donor, nema pravo ni na donirani organ , ako mu zatreba. Ni on , ni njegova deca, ako su maloletna. Mislim da je to fer i pošteno. Zašto bi neko dobio organ osobe koja je doživela moždanu smrt, ako, u slučaju svoje moždane smrti, nije spreman da se odrekne svojih organa zarad tuđeg života
2018 09 10
> jelena2606: > ..Sto se zakona tice,tto je nesto sasvim drugo,ovde vlada sveopste bezakonje.i to mnogo gore od emitovanja rijalitija.Ja.rijaliti posmatram kao posledicu ,a ne kao uzrok jako loseg stanja....Sto se medijiske manipulacije tice,pa Hitler ju je izmislio ,a ovim nasima dobro ide prepisivanje iste... Pa da, to je to. Jedino što rijaliti ne smatram posledicom, bilo je i ranije rijalitija pa nije baš ovako bilo. Sad je klasično sredstvo. Ma kako god da obrnemo dolazimo do istog-ukoliko vam IQ prevazilazi mogućnosti Dare Bubamare a nemate način da pobegnete iz ove žabokrečine prilično ste fucked up....
2018 09 10
Debela mi nemamo svest niocemu(cast izuzetcima koji su u manjini).Kada bih krenula da pisem ono sto ja smatram primitivizmom bezakonjem,nepravdom.i svemu onome sto svakodnevno vidjam po nasoj"carsiji"...verovatno ne bih veceras ni spavala od nervoze ,:)
2018 09 10
Mene, uglavnom, nerviraju razne pojave u prevozu, sve ostalo manje—više mogu da podnesem, ali gradski prevoz vrlo teško, gotovo svaki drugi dan se posvađam, a ponekad pribegnem i fizičkom kontaktu, u gspu. Što sa putnicima, što sa bus plusovcima. Posebnu vrstu netrpeljivosti osećam prema penzosima koji se vraćaju sa pijace u 4 popodne, komotno okupiraju bus, da ljudi sa realnim obavezama nisu u mogućnosti normalno da se prevezu od tačke A do tačke B
2018 09 10
Mene, uglavnom, nerviraju razne pojave u prevozu, sve ostalo manje—više mogu da podnesem, ali gradski prevoz vrlo teško, gotovo svaki drugi dan se posvađam, a ponekad pribegnem i fizičkom kontaktu, u gspu. Što sa putnicima, što sa bus plusovcima. Posebnu vrstu netrpeljivosti osećam prema penzosima koji se vraćaju sa pijace u 4 popodne, komotno okupiraju bus, da ljudi sa realnim obavezama nisu u mogućnosti normalno da se prevezu od tačke A do tačke B
2018 09 10
@Debela "Pribegnem i fizickom kontaktu" :') :') :') :') Zamisljam :') :')
2018 09 10
Aman ,ljudi , mislim da se ova tema ne obraca gledaocima zadruga i slicnih gluposti , ni avaxima ( verujte ,takvima se ne treba niti vredi obracati ) ... Jedina bitna stvar je ovde da je tu , u toj zadruGi , izronila jedna 'nasa' i da bi ,mozda , zarad svih onih prevarenih devojaka , trebalo iskoristiti priliku da joj se natrlja onaj gadni nos . Posle mozemo da nastavimo da se hvalimo sta gledamo i sta ne gledamo ( evo ,smejte se meni , ja kad sam ovde gledam samo Slagalicu :-P ) . <3 :")
2018 09 10
@d devojka. Bravo to je knjiga koju sam po preporuci kupila ovo leto, ali nisam još stigla da je pročitam. Druga knjiga koja vam može pomoći da se ne osećate depresivno u ovakvom društvu i jedan od najboljih knjiga koje sam pročitala ikad je od Viktora Frankla, Zašto se još niste ubili. Odlično štivo o smislu života, nimalo depresivno kao što možda naslov zvuči. Nisam antivakser, generalno me nervira kada je nešto prisilno. Dakle, nije im dovoljno što im plaćam porez, nego sada su moji organi vlasništvo države? E pa neće moći. Plemenito je kada je dobrovoljno. Prisilu mrzim, i da živim kao samac verovatno bih pribegavala svakom vidu društvenog neposluha. Iako je stanje ovde loše, nisam sigurna koliko je u suštini bolje i u zapadnim zemljama ako upadnete u zamku konzumerizma, kredita i rada od jutra do sutra...u tom pogledu moji idoli su Jose Mujica, bivši urugvajski predsednik, Viktor Frankl kao i niz minimalista koji me inspirišu o bitnim stvarima u životu. Možete raditi na sebi, obrazovati svoju decu, brinuti o drugim ljudima i životnoj sredini i prirodi čak i u ovakvim uslovima. Ne dozvolite da vas obeshrabre negativne pojave ovog društva, klonite se energetskih vampira, ne opterećujte se negativnim primerima... duboko verujem da se svako dobro delo, lep gest vrati. "Budite promena koju želite da vidite u svetu".
2018 09 11
Djulimun , donacija organa nije prisilna , ali no give no gain ,ne treba ni da ih dobijete eventualno -posteno . Vakcinacija u svim primitivnim drustvima mora i treba biti prisilna . Osim ako je primitivna jedinka odlucila da sebe i svoje potomstvo izmesti iz drustva i tim ne ugrozava druge ( osim deteta , njemu treba naci odgovorniji smestaj ) .
2018 09 11
TatCat, apsolutno ste u pravu za vakcinaciju i donaciju organa. Djulimun, Debela, Loki, zadovoljstvo mi je sto citam da ima jos normalnih ljudi.
2018 09 11
@tatcat Slažem se, to je fer apsolutno. Ne mogu da prihvatim da sam vlasništvo države. Sebe želim da posmatram kao proizvod ljubavi roditelja, a ne kao državni projekat dostupnih organa, nije me država stvorila i nemam bar kod :-) moj karakter ne podnosi prisilu. Daću sve kad želim, ali kad me prisiljavaju ne dolazi u obzir. @milesanja. Zadovoljstvo je obostrano. Ps. Kakav čudan tok teme, od prevarantkinje do prijatne konverzacije
2018 09 11
1 2 3 4 5 6 7