Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Svakodnevica /

Škola, posao, karijera /

Da li je moguće upisati fakultet na teret budžeta ako si zaposlen?

Živim sama (nemam kontakt sa porodicom niti bilo kakvu finansijsku pomoć), cela plata mi odlazi na kriju, režije i hranu (nikakav fensi stan, ima malo kupatilo, malu kuhinju i sobicu). Odličan sam učenik čitavog života, želela bih da nastavim školovanje ali nisam u mogućnosti da isfinansiram studije. Zanima me da li je moguće upisati fakultet na teret budžeta uprkos tome što sam zaposlena (nemam izbora, moram da se izdržavam nekako). Svaki savet je dobrodošao, volela bih da pronađem rešenje.
2022 03 27
Hm, ono sto mogu da ti kazem kao neko ko je bio u slicnoj situaciji jeste da sve zavisi od fakulteta. Naime, ja sam radila (preko pp ugovora tako da mi staz nije ni isao, ne znam dal to utice) i upisala sam normalno faks, na budzet. Bila 3 godine na budzetu, radila za to vreme preko vec pomenutog ugovora, da bi na kraju na fakultetu rekli kako su vezbe i predavanja obavezna, i ukoliko ne mogu da odsustvujem sa posla i prisustvujem im, da me nece pustiti da izadjem na kolokvijume i ispite. Tako je i bilo, i moje skolovanje je silom prilike prekinuto. Na nekim fakultetima ne postoji nikakvo opravdanje za odsustvovanje, dok je npr na visim skolama to dozvoljeno. Zato kazem da sve zavisi od fakulteta i posla kojim se bavis (npr ako je neko uvek druga smena ovaj moj "problem" mu se ne bi pojavio), i mozda je najbolje kod njih da se raspitas o svemu - u studentskoj sluzbi. Prosto da ne bi dosla jednog dana u moju situaciju, i da se onda pitas sto si se trudila i ucila toliko, a uporedo i radila, potrosio vreme da bi to sve to palo u vodu. Znam da nije konkretan odgovor na tvoje pitanje, ali nadam se da sam ti bar malo pomogla.
2022 03 27