Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

Klubovi, sastanci istomišljenika /

Proteinski sejk?

Da li ste koristili?Meni treba za misice samo,ne za gojenje npr.Gledala po netu gomila toga ali ne znam kako da izaberem.Da takodje da se lako vari,posto mi je stomak osetljiv.Takodje me zanima neki koji je zamena za obrok.Sutra idem u neku radnju Lama da nesto kupim pa reko da cujem neko iskustvo :")
2023 10 29
Meni je isto osetljiv stomak i od svih mogucih whey preparata me je ubijao, moj savet je da kupis prvo manje pakovanje ako postoji (neki brendovi imaju, neki ne) pa da isprobas koji ti odgovara jer su dosta skupi
2023 10 29
> IsidoraC96: > Meni je isto osetljiv stomak i od svih mogucih whey preparata me je ubijao, moj savet je da kupis prvo manje pakovanje ako postoji (neki brendovi imaju, neki ne) pa da isprobas koji ti odgovara jer su dosta skupi Da to sam i mislila neki u kesici,tipa jedna doza.Navodno taj whey je kao najlaksi za varenje...
2023 10 29
Ne mora whey protein, imate i na biljnoj bazi. Preporučujem Vam da ne kupujete bilo gde već u proverenim radnjama kao što su Proteini.si, Pan sport, Supplement store. Ja sam sa whey proteinom imala problema, mislim da nije baš najbolji za žene (moje mišljenje nisam lekar), hoće ako već imate problema sa hormonima, ishranom da napravi problem (info dobila od prodavca u Pan sportu). Tako da imate sve te iste brendove koji proizvode whey, verziju na biljnoj bazi jer sportisti ne smeju stalno da koriste whey, moraju da prave pauzu i koriste biljne (isto info iz Pan sporta). Taj biljni je na bazi proteina graška uglavnom. Izbegavam proteine da pijem sa mlekom, samo sa vodom i nekad dodam voće. Nekad napravim nes-protein, onda mešam grčki jogurt i protein (mnoogo dobro), u ovsene znam da dodam. Tako da sa mlekom ne pravim, uglavnom imam tako neke proteinske obroke. Napominjem, nisam lekarka ni najpametnija. :) Samo prenosim šta su meni rekli, a donekle mi je iskustvo potvrdilo…
2023 10 29
bey obzira,sada bar imam u vidu iy vaseg iskustva da i taj whey moye da napravi problem,po pitanju varenja.Gledala sam i te biljne,postoje i recepti na netu..tipa mesa se protein konopljike,bundeve i jos necega...Ali ja sam kao ya pocetak htela nesto jace ili neku udarnu doyu,pa posle da eventualno buckam sama.
2023 10 30
Jooj nije to isto. I to sam dodavala u ovsene jedno vreme. To je onaj ostatak što im ostaje od ceđenja ulja. Npr. prave ulje konoplje pa od ostatka prodaju kao “protein”. Kod nas imate kokosov, konopljin i još neki, belo - providno je pakovanje. Mislim ima proteina u tim ostacima, ali ima i svega ostalog što protein nije. To nije isto kao ovaj koji se prodaje u sportskim radnjama.
2023 10 30
Najbolje da kupite manje pakovanje kako zbog ukusa tako i da vidite da li će vam odgovarati,koristim protein već godinu ipo dana i nikakvih problema nisam imala.Protein je sjajna stvar kao dodatak ishrani ukoliko ne možete putem obične ishrane da unesete dovoljnu količinu proteina
2023 10 30
> SSanjaDrobnjak: > Najbolje da kupite manje pakovanje kako zbog ukusa tako i da vidite da li će vam odgovarati,koristim protein već godinu ipo dana i nikakvih problema nisam imala.Protein je sjajna stvar kao dodatak ishrani ukoliko ne možete putem obične ishrane da unesete dovoljnu količinu proteina koji protein koristite?
2023 10 30
> MissDiva: > Jooj nije to isto. I to sam dodavala u ovsene jedno vreme. To je onaj ostatak što im ostaje od ceđenja ulja. > Npr. prave ulje konoplje pa od ostatka prodaju kao “protein”. Kod nas imate kokosov, konopljin i još neki, belo - providno je pakovanje. Mislim ima proteina u tim ostacima, ali ima i svega ostalog što protein nije. > To nije isto kao ovaj koji se prodaje u sportskim radnjama. Konopljin proten bas hvale.Navodno kao zdrav.Danas ga trazila po radnjama,nema ga nigde..uzela bundevin.Da,i ja mislim da ipak nije isto..Videcu da probam sa nekim proteinom ozbiljnijim ali ono za pocetak neko iz kesice,da isprobam.A ujedno me jednako zanima i kvalitet
2023 10 30
uzela sam nwki crazy whey protein u kesici.Nisam ga jos probala.jel ga neka od vas koristila?
2023 10 30
![](http://upload.mojekrpice.rs/rs/images/message/b75324cddbf990e21b10cec75524a5cb.jpg) Jesam ja. ,:) Imam čitavo neotvoreno pakovanje i jedno otvoreno koje mi stoji već 6 meseci. Kupila sam ga jer je pisalo “no added sugar” . Domaća proizvodnja i ostale fore.. Šećera ko u priči (samo nije beli šećer, nego onaj zaslađivač koji je najgori na listi i opet je šećer jer nije stevia, pa da prođe), ovo “easily soluble” znači da ćete dobiti nagon za odlaskom u WC ako niste dobro iskombinovati hranu ili ga popili uz kafu. Desilo mi se par puta, ne svakog puta. Ima samo 480g (veliko pakovanje) i ako se ne varam platila sam 2500 i jače po pakovanju. Što Vam dođe skuplje nego Proteini si. Znam da sam stigla kući i skontala da je kesa velika, ali da ima manje u pakovanju. Da bi zavarali u radnji. A ukus je onako baš veštački. I jako je slatko, meni preslatko! Mislim da sam ga dodavala na kraju u palačinke, sve ovo što se smulja samo da ga trošim ali mi ne ide. Lepo je kupovati domaće, ali ne uvek. ,:)
2023 10 31
Dobro je da sam uyela samo kesicu ,:)
2023 10 31
Ja koristim BioTech IsoWhey Zero. Što se tiče pakovanja @MissDiva, svi dolaze u većim pakovanjima koja nisu "puna", koristila sam 100 brendova I svuda je tako.
2023 10 31
![](http://upload.mojekrpice.rs/rs/images/message/2dff12c16d1bbe9395184393c9bcfb0c.jpg) Trenutno koristim ovaj Odlična tekstura u odnosu na druge gušći je i bude kao puding,u zavisnosti od količine vode može da bude i ređi. Jednom vreme sam koristila iz lilija nutriversum whey pro međutim za moj ukus preslatki,isto važi i za Crazy
2023 10 31
> Her_Fashion: > Ja koristim BioTech IsoWhey Zero. > Što se tiče pakovanja @MissDiva, svi dolaze u većim pakovanjima koja nisu "puna", koristila sam 100 brendova I svuda je tako. Ja isto uzimam BioTech sa vremena na vreme i odličan je. Oni imaju neki u rozom pakovanju baš za žene. Bio Tech najduže koristim ubedljivo. A mislim na gramažu u smislu da je Crazy Whey od 480g skuplji od bilo kojeg od 500g. A kesa je recimo veličine kao da kupujete protein od 1kg. I onda se zavarate u radnji, kada stoje poređane ambalaže. Zaboravih, Herbalife je isto na biljnoj bazi, meni je bio super samo je cena naspram količine isto malo veća. Najveća fora što morate voditi računa o cenama i gramaži. To se toliko razlikuje od brendova, do pakovanja. A ja nikad ne uzimam više od 1kg jer se zasitim ukusa. Uglavnom prođem skuplje jer kupim dva, tri pakovanja različitih ukusa.
2023 10 31
1 2