Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Ljubav, porodica, deca, psihologija /

Priče iz spavaće sobe, 18+ /

Da li je homoseksualnost bolest?

Pre vise od 20 godina je dokazano da to nije bolest.. ali nije ni stvar izbora da se razumemo. Poznajem jako puno ljudi koji su gay i neki od njih su najbolji prijatelji koje imam. Kako mi je jedan jednom prilikom rekao, kada je bio mladji (a sada ima nekih 40ak godina) i on je zeleo da ga pale devojke (da se tako izrazim, da ne bih ga do reci citirala :D), ali jednostavno nije moglo tako. Problem ovdasnjeg drustva je sto pogresno totalno gleda na to. Bila sam neko vreme u Holandiji i tamo je to normalno prihvaceno i niko ne obraca paznju, sto je pametno... Nisam, da se razumemo, za nikakve gay parade, jer cemu to?! Ali za sve ostalo smatram da su oni normalni ljudi kao i mi koje ipak pali suprotan pol :D
2013 12 12
Nikako izopačenost, jednostavno poremećaj hormona ...i to ne može silom da se ispravi nikako. Jedna od mojih najboljih drugarica je lezbejka, još kad sam saznala za to ona mi je pričala kako je sama sebe silila da joj se kao sviđaju muškarci ali da jednostavno to joj u glavu nije ulazilo jer ne može. Ima nešto tu s hormonima. Svi oni misle da je bolest kad shvate da im se sviđa istopolna osoba. Ali nikako izopačenost. Nisu oni krivi što su takvi. Inače, ja se bolje slažem sa LGBT ljudima nego sa strejt-oni su po meni bolji i iskreniji drugari. Jedino što mi se ne sviđa je to što potenciraju na paradi koja im zapravo donosi više štete nego koristi.... Mislim, šta imaju od te šetnje ...suzavac?! To su najiskrenije osobe koje poznajem.
2013 12 12
Homoseksualnost je poremecaj u DNK, ali to nije bolest, jer ti ljudi NORMALNO funkcionisu, samo sto imaju drugaciji raspored hromozoma koji remete centar za sklonost ka polu. Homoseksualni ljudi mi ni najmanje ne smetaju, imala sam par "ponuda" za akciju sa zenama, do sad ih nisam "iskoristila", sto ne znaci da mozda jednog dana necu. Taboo tema ili ne, ali ne guram nos u tudje krevete, mozda bih malo to "procackala" verbalno, cisto da bih malo prosirila vidike, ali mi smeta sto niko nije otvorio temu da se buni protiv pedofila, zoofila, manijaka, ali ne, smetaju vam gejevi i lezbejke. Nasilno sexanje ne smeta, ali svojevoljna homoseksualnost je nemoralna. Ne vidim po cemu to, ali 'ajd. Posmatranje homoseksualaca kao NELJUDE je isto kao kad biste i darkere npr posmatrali tako, ti ljudi ne cine nikome nazao, i imaju pravo na sopstveni izbor. I razumimo se, uticaj roditelja ili okoline NEMA VEZE sa homoseksualnoscu. To je sve iz DNK koji NE MOZE da se promeni.
2013 12 12
Doduse, smatram da ipak okruzenje u kojem je dete raslo ima uticaja, a to je i potvrdio moj najbolji prijatelj. Rastao je u kuci sa dve starije sestre, majkom i ocem. E sada, otac nikada nije bio kuci jer se nije podnosio sa njegovom majkom (priznao mi je i da su se vencali samo zato sto su oboje zeleli decu i to im je jedina zajednicka stvar, iako ne pricaju i ne podnose se, podjednako se za njih zalazu i vole ih vise nego ista), on je ziveo u jednoj sobici na spratu njihove kuce a moj drug je ziveo u prizemlju u dnevnoj sobi sa 3 zene. I samim tim je stalno slusao "momci, momci", od malena. Kaze da je i to dosta uticalo na njega, jer sa ocem nikada nije razgovarao na temu devojaka niti sa bilo kim drugim. A ako to kaze gay osoba, sigurno je tako.
2013 12 12
Nemam nista protiv gej populacije,ne smetaju mi,ni ja njima.... [:lepota] [:osmeh] Smeta mi sto je u zadnje vreme homoseksualnost postala normalnija od heteroseksualnosti.... Previse price.....
2013 12 12
Yolandi, bas to [:osmeh] [:osmeh] [:osmeh] [:osmeh]
2013 12 12
misssveta nemoj zameriti ali mislim da tema nije bas prikladna za diskusiju. Misljenja se mnogo razlikuju jedna od drugih i neko moze biti povredjen a to niko ne zeli. Sve ocigledno imamo stavove i drzimo se istih a niko ne razmislja ko ovo moze procitati i kako se osetiti. Mnogi imaju prijatelje ili clanove porodice ili su sami u tom svetu a mi ovde prosipamo pamet. Ja se iskljucujem a vi kako hocete. ;))
2013 12 12
I ja se iskljucujem, uz zavrsnu rec, da ni ja ni nijedna druga devojka u temi nije rekla da su losi ljudi. Jedno je imati stav prema opredeljenju coveka, a sasvim drugo prema coveku, razgranicite to. I, da... pametnije je da se tema obrise, jer ide u pogresnom smeru-ko je vise u pravu i ko ce koga prvi da napadne.
2013 12 12
Samo cu jos jednom da ponovim,posto sam u necemu gde je psihologija primat, kao i medicina te vrste-naucno je dokazano da je fizicki i genetski sve kao i kod heteroseksualaca. Sada sam jako zbunjena nekim izjavama. Ako je to.poremecaj hormona-znaci.li da je svaka druga devojka gej? Posto nas mnogo ima sa tim poremecajem danas. Drugo,ako je to vidljivo na DNK (ako je to pisalo u novinama ili na netu) jel to znaci da ja mogu sutra da znam da li ce mi dete biti gej ako uradim jednostavnu DNK analizu?! Postoje cinjenice, i postoje lazi koje vam plasiraju. Da ne bude zabune ne napadam nikoga od vas ko je to rekao (Dzo stvarno postujem) samo kazem da su dezinformacije. Anchi, vaspitanje i okolnosti druacije uticu na svakoga od nas to ne mora da znaci da je dio toga. Moj decko je proveo vecinu svog zivota sa zenskim clanovima porodice pa mogu da ti.potvrdim da nije gej :) Ali ne kazem da nema veze,mnogo sta utice na nas psiholoski gledano,u stari sve utice smo je pitanje kako.
2013 12 12
@dzodzo hvala na opsirnom postu.Tema nije otvorena da bi se neko bunio,jednostavno razgovaramo na temu o homoseksualnosti. U svakom trenutku mozes otvoriti temu o pedofilima,zoofilima i sl.pa cemo razgovarati i o tome. Svako ima pravo da iznese misljenje [:osmeh]
2013 12 12
MilicaMilan sad zavrsi nisam videla poruku za iskljucenje :)
2013 12 12
Koliko mržnjee, zju :D Ko bi rekao da ovoliko otrovnih, pakosnih ljudi ima na jednom mestu :D Kao što je Valentina rekla, kad bi se sva pažnja umesto na gej ljude, čije su zajednice između dvoje odraslih osoba, odraslog uma, usmerila na pedofile, koji su ZAISTA izopačeni, ova država ne bi bila u govnima u kakvim je.
2013 12 12
Meni su najbolji ovi kojima ništa ne smeta i onda rečenicu nastave sa ALI... Radojica-pozdravljam! Internet je prekrano mesto sa previše dezinformacija!
2013 12 12
radojica, bolje da se nisam ni ukljucila, lincovace me! [:osmeh] [:osmeh] [:osmeh] Kao da sam ih ocrnila... a nemam nista protiv njih. Bitno mi je da ja nisam takva, a za ostale... svako je kovac svoje srece. A cega je to posledica necu da komentarisem, nisam kompetentna.
2013 12 12
Misssveta, poenta je bila sto se stalno vode neke debate oko homoseksualaca, a niko ne kaze, pu vidi ovog kretena, silovao dete, hajde da povedemo neku polemiku oko toga i da vidimo sta moze da se uradi, ali kad treba da se prica i pise o LGBTu, onda je tu opsirno do bola. To je bila poenta. Zasto se niko ne zapita sta je to IZOPACENO u mozgu jednog pedofila ili silovatelja? Nego se ljudi stalno pitaju o homoseksualcima?
2013 12 12
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 12