Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

O korisnicima sajta mojekrpice.rs /

Da li znate.....?

Evo malo informisanja o prodaji odredjenih stvari na ovom sajtu koje mnoge clanice ne znaju a one koje znaju ne zele ili ne smeju javno da kazu. Posto sam i sama bila u ovoj trecoj kategoriji, napravila sam ovaj profil kako bih ovako mogla da kazem sve sto na svom pravom profilu ne bih htela iz jednog razloga- da ne ulazim u rasprave sa prozvanim osobama, koje bi mozda nasle nacina da mi se osvete i pokvare rejting, tj. ne bih da ugrozim sve ove ocene koje imam, iskreno govoreci... SVE ovde sto navodim je PROVERENO ISTINITO a ne nagadjanje. Moj motiv iznosenja svega jeste krajnje nesebican a to je- zelja da ljudi znaju kako stvari stoje, tj. da ne budu prevareni. Pa evo, spisak je poduzi a pritom nije konacan... Da li znate : - da se sortsevi duboki struk prave od starih demode farmerica ,koje se skrate , porube ili eventualno iscepkaju (naravno, to da ih one same prave niko ne kaze u opisu) pa se dosta clanica 'primi' na to a nakon kupovine budu razocarane ali o tome cute, tj. idu linijom manjeg otpora; - da se bikiniji, cipkaste bluze, kopije Herve Ledger haljina, Isabel M. patika i sl. stvari naruce na Aliexpress-u za dolar, dva, tri , deset a onda ovde prodaju za duplo ,troduplo vece cene a nekada i vise; - da se maltene sva sminka i parfemi koji nisu novi ( a svi znamo ko su prodavci pomenute robe) nabavljaju na Kalenic pijaci , buvljaku u Zemunu i ostalim buvljacima gde god da su; - da veliki broj ovih koji 'rucno' rade, odnosno sami siju odecu, prave nakit i torbe -zapravo koriste jeftine materijale koji se na slikama ne primete ,tj. slike se odrade tako da predmet izgleda vrhunski i tek onda kada uzivo vidite sta ste kupili -padne vam mrak na oci (ne uvek, ali u 70% slucajeva bude tako);
2014 12 06
- da svi koji prodaju polovnu odecu na veliko istu nabavljaju na dzakove iz evropskih zemalja sa ko zna kakvim poreklom (ko zna ko ju je nosio, raspitajte se malo o poreklu robe), i pritom drsko stave cene od npr 900 din iako ih komad retko kosta vise od 100 din ; - da se prilikom kupovine (a i prodaje) clanicama sa dosta utisaka ne moze verovati nista vise do onima sa 0 utisaka iz prostog razloga sto se vremenom opuste, uobraze (ne svaka ali dobar deo njih itekako) i dozvole sebi 'propuste' , a ostecene strane ukoliko nemaju mnogo utisaka prosto nemaju nikakve sanse da to i dokazu jer ako se slucaj iznese u temu javno svi stanu na stranu ove koja ima desetine utisaka; - da se dobar deo predmeta ovde na sajtu kupi na slicnim sajtovima za mali iznos a onda ovde preprodaje; a tu je i slucaj sa prodajom npr na Limundu nakon cega se tamo stvari 'otkupe ' sa laznog naloga ukoliko cena aukcije ne dostigne zeljenu visinu pa se onda te stvari ovde vrate u prodaju cekajuci kupca, sto je svakako neki vid prevare;
2014 12 06
- da clanice odredjene predmete ni ne planiraju da prodaju (ako ih uopste i poseduju) vec stvari tipa Guess, V. Secret, Miss sixty, Ugg, Converse i sl. brendova i uopste nesto sto je aktuelno i lepo postave kod sebe samo radi reklame ( da vise ljudi poseti taj oglas i eventualno ostale oglase), a kada se neko javi zainteresovan da kupi, kazu da je predmet rezz ili koji vec izgovor; - da se clanice medjusobno dogovaraju o ostavljanju utisaka jedna drugoj bez da se saradnja desila (sto takodje nije fer); - da pojedine clanice nonstop 'vise' na forumu samo radi samoreklame, a tu takodje spada i poklanjanje predmeta (princip: sve bih uradila za dobar rejting i pozit. ocenu).
2014 12 06
Eto, ovo je samo nesto sto mi je palo na pamet proteklih 10-ak minuta, ako se jos necega setim (sigurno da hocu), okacicu na ovu listu... :)))))
2014 12 06
Hvala na obavestenju, nazalost to znam. Mnoge ne znaju..a kasno sam saznala. Samo jedan primer, navedeno je za jaknu zimku, koja pritom nije zimska vec jesenja, da je kao nova. Hmmm..mozete da zamislite sta sam dobila. Izgleda da veci broj ne moze da zamisli. Pa, nesto tanko, izobliceno, ofucano, noseno godinama nazad, naznacena cak marka modela, medjutm model nije autlet od pre par godina, vec par desetina godina...i sve to se naplati dobrih skoro pa 2000 dinara, plus postarina. To je jedan samo primer. Zamislite ostale primere. Slazem se sa Vama da devojke ne zele "popularnim" clanicama da daju negativnu ocenu zbog sebe, kao ni da se prepucavaju po internetu, pa eto i ja kao i Vi otvorih ovaj nalog da malo obavestim sta se radi, ali pripretise mi. Hehehe...i mnogo sam se uplasila [:smejatise]
2014 12 06
Nisam dugo na sajtu...ali primetila sam neke od navedenih... Duboki sorts...i sama sam napravila sebi jedan od maminih starih farm :) Boyfriend farm sam sve kupila u seconhandu za 550 + 350 krojacica Nedavno sam kupila gomilu sminke, ono sto sam promasila sam stavila na sajt sa racunom zajedno, i prodala po ceni za koju sam kupila. To da stavljaju predmet, bez namere da prodaju, nisam obracala paznju...ali ne bi me iznenadilo...gomila je devojaka koje mi nise odgovorile na poruku, a zelela sam da kupim. Za ostavljanje utisaka, nemam naviku da clanici sa 50+ proveravam utiske, tako da na duple nisam ni obracala paznju, dok se nije povela tema o Miljani sa kojom saradjuju proverene nam clanice.... Nedavno sam okacila gomilu predmeta na Limundo (sad mi je malo zao sto se nisam setila drugog naloga [:smejuljitise] ) , polovina je otisla za 10 rsd , Limundo mi dodje kao poklanjanje [:smejuljitise]
2014 12 06
Zao mi je za tvoj slucaj, ali mislim da nije resenje da ides okolo i lupas neg. ocene ljudima koji su te (kako ti kazes) prevarili. Ni to nije fer, a i nece resiti stvar. Ne zameri, ali stvar se ne resava tako, vec bolje koristi ovaj ili neki drugi lazni profil da ohrabris devojke da ne cute ako ih prevare clanice sa dosta utisaka. E sad, ti kako hoces :))
2014 12 06
Najfascinantnije od svega je, kada sam sa ovog profila ostavila poruke clanicama koje rade to sto ste napomenuli, brze bolje su otvorile temu kako da se ljudi paze, jer sam prevarant! Ne jedna, vise njih... Avaj, a prevarena ja [:plakati] I tako posalju nekog lika ili likusu da mi preti na ovom profilu kako ne smem to da radim, da obrisem komentare i pisem sa svog, nije nego. Clanice naravno isfrustrirano pisu velikim slovima, to je najjace [:smejatise] Medjutim, neka ih, vratice im se svima. Tako to ide u zivotu. Mozete da radite prevare koliko hocete, zapamtite, ali ne mozete dokle hocete! Amin!
2014 12 06
PunOrman - svaka cast za prodaju sminke sa sve racunom ! Sto se sortseva tice, nemam zamerke sem te sto niko ne zeli da kaze da ih pravi rucno. A na konto Limunda, tamo ako stavis od 10, to istovremeno nosi rizik. Ako neces da das za 10 din ti kreni sa cenom od npr 599 din. Nije opravdanje otkupljivati od samog sebe sa laznog naloga, samo zato sto je niska cena jer i to je onda prevara,zar ne?
2014 12 06
P.S. Obrisala sam poruke, evo koristim ovaj profil da se solidarisem, ne da lupam negativne. [:poljubac] [:poljubac] [:poljubac] za sve!
2014 12 06
Sve sto si napisala je apsolutno tacno i lepo od tebe sto si odvojila malo svog vremena i podelila sve to sa nama...nebitno je sto je nama pojedincima sve to i vise nego poznato bitno je da oni koji su relativno novi ovde to procitaju kao i ostale postove koji su od velikog znacaja..Ja u pocetku nisam znala zaista kako sta funkcionise ni kako se prodaje ali kada sam iscitala pravila,forum,crnu listu sve mi je bilo jasno kao dan... Sama kupovina preko neta (ne samo krpice) je RIZICNA a jako puno njih se zalete kada vide dobar komad a jako nisku cenu...pa eto dal je logicno da jakna za koju svi znamo da kosta izmedju 24 i 27ooo bude 4500...to je samo do ljudi koji su ili zainteresovani da isproveravaju sve u detalji ili pak nisu i budu prevareni.. [:stidljiv] [:stidljiv] [:stidljiv] Po ko zna koji put mnogo mi je zao devojaka koje su prevarene na jako bezobrazan nacin i trudim se kad mogu da pomognem kao i ostale pravedne clanice ali nismo mi SVEMOGUCE...Ipak to je nasa dobra volja ali koliko ih je naivnih prosto se nekad i iznerviram i bude me briga...i opet posle toga mi ih je zao
2014 12 06
Uključiću se apropo Limunda... Ako sam biduješ svoj predmet sa drugog naloga, a to Limundo tim vidi sam ili neko posumnja pa prijavi, automatski ti blokiraju nalog zbog kršenja pravila sajta. Kada bi bar i ovde to bio slučaj... Ne mogu da verujem da ovde ne može da se uradi block po IP adresi. Evo, već godinuipo ili dve, ne znam koliko dugo sam ovde, ali za sve ovo vreme to mi nikako nije jasno.... Mislim, ima tu još stvari koje mi nisu jasne, ali ovo je nekako primarna nejasnoća. Meka za prevarante...nažalost. Ali ja i dalje volim ovaj sajt više nego limundo, ne znam zašto... Valjda što se nekad slatko ispričamo :) [:poljubac]
2014 12 06
Hvala, Ninarichi85, nije mi bilo tesko da ispisem ovo, cak naprotiv, dugo sam se 'kanila' da to i uradim jer sam primetila da je u zadnje vreme situacija na sajtu bas losa (kad sam se ja prijavila na sajt, pre nekih 2 godine i malo jace), ranije nije bilo ovoliko prevara u raznim oblicima.... Nikad nisam bila aktivna na forumu, samo sam posmatrala teme katkad i gledala sam svoja posla, ali nakon mnogo losih iskustava ,sto mojih a ima i par koje su mi druge (divne i drage) clanice poverile, resila sam da to sve objedinim ovde. Tako da sve sto sam rekla mogu da potvrdim primerom... Nadam se da ce dovoljan broj novih clanica videti ovu temu, mislim da je korisno znati neke info ,kao meru opreza...
2014 12 06
Sofijasan - nazalost, Limundo blokira one koji vestacki dizu cene samo ako su to 'sitni igraci' a velike prodavce ne dira, jer im oni uplacuju proviziju (npr samo jedan veliki prodavac uplati bar 1000 din provizije nedeljno,zavisno sta prodaje) , znam pouzdano, cak mogu ako hocete da navedem 4-5 prodavaca koji dizu cene ili otkupe svoje predmete redovno a kasnije se opet pojave (npr jedne polovne patike koje imaju flekicu na levoj patici kod djona se prodaju 3 puta u toku meseca, a npr nema teorije da taj prodavac ima takva tri para sa istom flekicom, nema sanse) . Mogu i linkove da vam iskopam... I slazem se da je ovaj sajt i meni drazi, jer postoji ovaj forum, pa je lakse uci u trag prevarantima, poluprevarantima, dobrim clanicama koje katkad nemaju dobre poteze/saradnje i kome sve ne....
2014 12 06
bankaru je blokirana ip adresa, napomenula sam to par puta....zasto onda ne moze prevarantima??? Bukvalno svaki dan saljem adminu linkove, poruke ali samo jednom mi je odgovorila. A prevarante nije blokirala ni nakon negativnih ocena...
2014 12 06
1 2 3 4 5 ... 9