Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

O korisnicima sajta mojekrpice.rs /

Da li gresim sto nisam dala negativnu?

Ovako, ko ima strpljenja neka cita. Dakle, kupujem vec duze vreme ovde i nikada mi se nije desilo da dobijem nesto osteceno ili da ne valja broj. Uvek se kulturno i lepo sporazumem sa clanicama. Sta se desava? Pre tacno 20 dana poslala sam curi poruku za kaput koji me je zanimao. Kostao je 1800din, ona mi je izasla u susret i spustila mi cenu na 1600din. To je bilo ok sa njene strane, i iako je imala samo jedan utisak, vidim civilizovana osoba i to je to. Kaput mi je stigao (sa tacno 400din postarinom, verovali ili ne, dakle 2000din sam platila), i sta se desava? Divan jeste, ocuvan jeste, prelep jeste... Ali je velicina skroz pogresna! Ubedila me je da je to S (ja sam inace sitna pa nosim Xs/S, nekad mi i sam S bude veliki, zavisi od modela), a stigao mi je M/L! Toliko je bio veliki i sirok, dugi rukavi, ramena uzasno siroka, a struk... Pa, dve mene su mogle da stanu unutra. Kao neko ko CELOG ZIVOTA nosi Xs/S i ko se samo sa takvim stvarima susrece, mogu da potpisem da je ono sve sem te velicine!
2014 02 15
Ja se javim, pitam o cemu se radi, zasto sam dobila veci kaput, ona mi odgovori da sam ja velicinu znala pre slanja, i da je to S. Ja joj ponovim da ovo NE MOZE da bude S, jer ja PLIVAM U NJEMU, bukvalno nikako ne moze da se namesti jer je toliko sirok, da i kada pokusam da stegnem kaisem, opet ostane ogroman prostor i izgledam kao da sam u dzak usla. Nastavi se prica o tome da ona mene ubedjuje da mi je S poslala, kako ona nosi S pa zna. Ja joj zatim kazem da sam dala 1600din na kaput koji mi je veliki i koji ne mogu da nosim, a ni prepravim, da sam dala 400din na postarinu i da sam 2000din u minusu, sto je za mene veliki novac. Predlozim joj da joj vratim kaput o njenom trosku (a sigurno bi ga prodala jer je stvarno prelep ako izuzmemo velicinu koja meni ne odgovara), a da ona meni uplati 1000din, da bih ja makar deo novca povratila. Dakle, vratila bi mi 1000din, platila postarinu za kaput neka bude i 300din, opet ispada da je 300din dobila dzabe, dakle POKLON! A ja sam KAKO SE OKRENE, 1000DIN U GUBITKU, DAKLE BACILA SAM IH!!
2014 02 15
Za mene je to para, i ocekivala sam razumevanje. Rekla mi je da ce uraditi tako, pa onda da je ona mama 17. godisnje devojcice, i da su to njene stvari, a da devojcica nosi S, ali eto vratice mi tih 1000din. Ja joj napisem da bi to bilo ok za nju, ja sam svakako u gubitku 1000din ali ok, neka bude. Na kraju mi je vrlo bezobrazno napisala - (citiram i KOPIRAM) - "Eee dušo moja, ja neću se obogatiti za Vaših 1600dinara, ne brinite neću praviti toliki problem oko toga. Šaljem novac u toku NEDELJE" Da pretpostavite, to se nikad nije desilo. Tu poslednju poruku mi je poslala pre tacno 12 dana. Taj dan je bio npr. utorak, sreda kad smo se cule, dakle do kraja nedelje je bilo bar 4-5 dana. Eto, punih 12 dana je proslo, redovno je na sajtu, od mojih para ni traga ni glasa. Ja joj se nisam javila, pustam je da vidim dokle ce da ide. I razmisljam se, da li gresim sto nisam dala negativnu? Da li da se smatram prevarenom? Nikada nikome negativan utisak nisam dala, znam koliko ljudi gledaju to i uvek mislim kako mozda neko nema za hleb pa zato ovde prodaje, a moj negativan ga mozda kosta sutra osnovih stvari. I bude mi krivo. Zato nikada nisam uzvratila negativan ni na ovaj jedan negativan koji imam (dobijen nepravedno). Jednostavno sam takva. Ne bih mogla da podnesem da u danasnje vreme ja kostam necega nekoga kome je novac preko potreban. Da li gresim? Posavetujte me sta da radim, prvi put sam u ovakvoj situaciji.
2014 02 15
Pošalješ joj poruku: "Uplatite novac u utorak molim vas.. prijatno". Novac ne uplati u utorak ( u ponedeljak ne radi pošta), negativnu lupi ko vrata i prežali novac...
2014 02 15
Slazem se sa KittyKat, jos ako je kaput stvano lep kao sto kazes, okaci ga ovde, prodaj ga, i deo novca ces povratiti svakako.
2014 02 15
Trebala si odmah da trazis dimenzije, premeris se i do greske verovatno ne bi doslo. A sto se tice ocenjivanja, sta znam...nemam iskustva sa negativnim ili losim iskustvima pa ne znam najbolje da procenim
2014 02 15
daj da vidimo kaput, mozda ga neko otkupi od tebe..
2014 02 15
Slazem se sa KK...pusti da vidis da li ce uplatiti u utorak..eventualno sredu,ako ne negativna. a i okaci ga da ga vidimo...ja nosim M...hahah...nemoj se opterecivati vozanjem kaputa,mozda ga pre prodas,a i samo ces izgubiti jos zivaca...
2014 02 15
ja i kada pitam za mere oni me slazu sada sam naucila fazon sada pitam za mere a na poruku koji broj ja nosim ne odgovaram jer kada napisem koji broj nosim odmah stize poruka imate srece bas je stvoren za vas [:besan]
2014 02 15
Hvala Vam cure... Vidim da je akcenat pao na kaput, mene zanima jesam li ja pogresila sto za ovih 12 dana nisam dala negativnu? Evo vi me savetujete da dam, a meni i dalje nekako neprijatno da to uradim. Zvucim samoj sebi kao budala :) Jeka88po, nisam imala potrebe da trazim mere. Mere trazim za stvari, tipa kosulje, farmerice i slicno, ali celog zivota nosim Xs/S, i ZNAM sta znaci jedna jakna tog broja. Mogu da budu milimetri razlike, ali dva broja veci ne moze da bude nikako. Prosto nisam verovala da neko moze da me ubedjuje da je stvar manja, kao da sam luda ili corava. Ne volim kada mi vredjaju inteligenciju. Okacicu kaput za prodaju, ukoliko se nista ne desi, a mozda ga i poklonim nekome, ne znam. Bez je, prelep zaista. Vidi se da je nosen, ali odlican je. Kakva steta i za njega i za novac a i za bruku te gospodje...
2014 02 15
A sta pise na kaputu koja velicina ?
2014 02 15
Ne pise. Etiketa kod vrata je iskidana, a donja, blizu dzepa pise samo materijal. I evo tek sad vidim da je vunen, ja alergicna na vunu. Moja greska sto to nisam pitala...
2014 02 15
de ti baci nama sliku...ja bas volim bez boju...gresimo svi...sta ces. ipak je na tebi da odlucis da li ces dati negativnu,uradi onako kako ti savest nalaze...uvek je najbolje poslusati svoje srce..i mozak naravno.
2014 02 15
Ja mislim da si pogrešila što nisi dala negativni utisak č je prošla ta nedelja kada ti je rekla da će uplatiti. Mada se moram složiti i sa jeka88po da je trebalo tražiti tačne dimenzije jer nisu svi šabloni isti, ali smatram da je ona znala kojoj veličini odgovara kaput i da je pošten prodavac ona bi ti sama to napomenula. Tebi svaka čast što čak nisi tražila da ti vrati celokupan iznos! Šteta što nije umela to da ceni. I ne vidim šta ima glupo da ti bude da daš negativnu jer to može da se desi nekoj drugoj članici..
2014 02 16
Ne bih ovde dala negativan utisak nikako. Tvoja je greška što nisi tražila dimenzije, samim tim što i sama kažeš da nosiš problematičnu veličinu. Imajući u vidu svoje iskustvo sa tim oznakama, mogu da kažem da su vrlo, vrlo rastegljiva kategorija i zavise od proizvodjača do proizvodjača. Ovo pišem kao neko ko je do sada na ovom sajtu samo kupovao. Dakle, logika kupca, a ne prodavca. Da sam prošla kao ti, ne bih cimala naknadno prodavca(kad već nisam cimala prilikom same kupovine), nego bih svoj promašeni pazar okačila ovde na dalju prodaju. Mogla si da pre kupovine pitaš sve što te zanima, a ti si se interesovala samo za spuštanje cene. Tvoja greška. Iskreno, ako daš ženi negativnu ocenu, ona će imati puno pravo da ti uzvrati kao kupcu. .
2014 02 16
1 2