Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Lepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

menstrualni grcevi

Dobila sam jutros i ne mogu da zivim danas od bolova! Imate li neki proveren recept (ne mislim da lek-vec sam krknula kafetin menstrual) da ih bar malo ublazim? :-)
2014 02 18
popij neki caj,nana,kamilica,meni kao devojci pomagao je baralgetas imala sam uzasne bolove,kako se porodila sve je prestalo.
2014 02 18
Brufen od 600, meni jedino to pomaze, posle 15 minuta prodje bol skroz, a ja ih imam toliko jake da ne mogu da stojim, ni da zivim. [:znojav]
2014 02 18
Ne sme se lezati u toploj vodi u toku menstruacije,jer dolazi do sirenja kapilara i do pojacanog krvarenja iliti odliva krvi.Ni slucajno. tijana90 imala si srece.
2014 02 18
@tijana90 mogu sam da probam da se bucnem u tus kabini,ali rizikujem poplavu.Mada cu probati bar toplim oblogama
2014 02 18
Sledeci put uzmi kafetin cim osetis i najmanji bol, jer mu treba vremena da pocne da deluje. Tako sam se i ja mucila dok nisam skontala,sad popijem pola kafetina pre i pola kad dobijem i mnogo je bolje. E da, i nikako lezanje u toploj vodi zaboga
2014 02 18
Uvek, uvek kada krene i najmanji bol odmah popij nešto za bolove da sprečiš, nemoj čekati da prođe jer to se neće desiti.. :( Ja ponekad u flašu stavim toplu vodu (ako imaš termofor još bolje), savijem se, legnem, i malo me umiri toplota... (nemoj preterivati). NIKAKO ležanje u kadi sa vodom! I nažalost, preventivno pijenje nekih čajeva i slično možeš samo pre menstruacije, a kad dobiješ onda samo lekovi protiv bolova.... ja pijem brufen od 400mg i on mi je najbolji, ali čula sam da je i nimulid dobar. Znam kako ti je, muku mučim od kad sam dobila do dana današnjeg... prošli put sam sva bila mokra od znoja, od bolova...
2014 02 18
Vidis,to mi nije palo na pamet,da ranije popijem.Mada ja ne volim lekove da pijem,bas ih izbegavam,nego bas bas kad ne mogu da izdrzim,onda popijem,a dok on krene da deluje,ja ni ziva ni mrtva :-D
2014 02 18
Ja imam jake bolove i jedino mi pomaze Rapten Duo! [:osmeh]
2014 02 18
Znam, tako sam i ja radila, kao: izdržaću ja, proći će ;) Ma oće đavola :D Samo bude još gore... Popijem čak brufen i u pms-u kad osetim bolove (preporučljivo je).
2014 02 18
Ma,ja sam pubertet prosla sa najbezbolnijim menstruacijama ikada,ali kako sam krenula da pijem neke lekove za cisticne jajnike,od tad imam bolne menstracije koje su bas nepodnosljive. Pa mislila sam da probam to sa flasom,ali treba doci do stomaka od silnih slojeva odece koje imam na sebi :-D
2014 02 18
To moraš videti sa ginekologom da li je normalno da te boli zbog tih lekova... Probaj sa flašom, baš ume da smiri bolove za 50-60% ;)
2014 02 18
I ja imam problema sa bolovima,meni jedino dexomen pomaze :)
2014 02 18
Hvala vam svima,probacu flasu :-))
2014 02 18
Flasu votke ;)
2014 02 18
1 2