Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Lepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

krvarenje hemoroida,sta raditi?

2god imam hemoroide i nisu mi smetali,povuku se svremena na vreme i nesmetaju mi,ali vec 4dana me muce strasno,to mi se nikada nije desilo i jos gore prvi put za ova 4 dana sam isla na veliku nuzdu i vidim krv,to mi se nikad nije desilo,sta da radim,jel to opasno,ima li ko iskustva?:(
2014 05 27
Lol... idi kod lekara jednostavno.
2014 05 27
nemoj da brines to je normalno za hemoroide, i ja ih imam, neki je pukao pa zato krwari...kupi faktu mast weoma je dobar, neutralise swe tegobe sa njima....krwarenje cr proci samo od sebe ali ako se plasis idi kod doktora i swe ce ti lepo objasniti...
2014 05 27
hvala,kupicu danas u apoteci,a ako nepomogne idem kod doktora,joj ali to mi je teze nego ginekolog..sramota me...
2014 05 27
Faktu mast, mozda i bolje supozitorije, dobro sam upoznata posto svi moji ukucani imaju taj problem. I naravno [slika:0cb20c1f-5abf-4409-b943-71c014c0be59] :)
2014 05 27
ja imam 2 spoljasnja,tj mogu da ih napipam i vidim pretpostavljam da je to spoljasnje ali posto krvarim verovatno imam i unutrasnje,sta da kupim i mast i te cepice?
2014 05 27
da li je neko koristio i pantenol kremu,citam da su neki i nju koristili?
2014 05 27
ja ti savetujem da prvenstveno regulises ishranu (zapocni sa dijetalnim obrocima , manje zacinjenom hranom , i hranom bogatom vlaknima ) ... a onda probaj sa supozitorijama i mastima ... preporucujem hepatrombin , ali opet - nekom pomogne , nekom ne ....
2014 05 27
Ja sam koristila i faktu mast i cepice Mast stavis posle nuzde a cepice pre spavanja. Sve prodje posle 2 dana... Izbegavaj gazirano, ljuto, slano... Doktor opste prakse ce ti isto reci, jednino da trazis uput za gastroenterologa koji ce te pregledati...
2014 05 27
Pantenol krema nije za te stvari...
2014 05 27
I zaboravih da kazem,nemoj da se brises posle nuzde, nego vec ako si kod kuce istusiraj se...
2014 05 27
Moram da kazem, hemoroidi sami po sebi nisu opasni, ali krv u stolici moze znaciti i neku drugu ne-daj-boze-bolest. Najsigurnije je otici kod gastroenterologa. Kolonoskopija je malo neprijatan pregled, ali bolje da se upoznas sa tanjem svog organizma. Meni se brat skoro operisao od kacnera debelog creva, a dugo pre toga je mislio da su samo hemoroidi. Ne daj boze!da je to u pitanju, ali ukoliko zelis da proveris svoje zdr.stanje, pregled! Ne zelim da te plasim, samo predlazem.
2014 05 27
Pre kolonoskopije postoje i druge blaze analize. Moze da se posalje stolica na hemokulturu ako se misli da je nesto vise od hemoroida. Kolonoskopija je veoma agresivan pregled. I postoji razlika izmedju -krvi u stolici- i -krv kojom je stolica samo oblozena- I naravno krv posle nuzde koja je normalna kod hemoroida i lokalizovani bolovi.
2014 05 27
hvala vam puno,pocecu sa zdravijom ishranom sutra je peti dan kako me muci,poludecu,pocelo je sad i da me svrbi,jedna devojka mi je dala isprobani recept sa domacom masću,moram probati,ali cu u svakom slucaju otici kod dok.opste prakse da proverim...:) hvala
2014 05 27
Regulisana ishrana - jesti kuvano, ne suvu hranu, redovno crevno praznjenje, toaleta nakon praznjenja treba da bude mlaka voda i deciji sapun, nikako toalet papir, Izbegavati ljutu i zacinjenu hranu.
pre 19 dana, 18:58