Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Lepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

Fiksna proteza

Svi mi koji nosimo fiksnu ,da podelimo utiske i sve ostalo vezano za protezu , odrzavanje... Ja licno je nosiim 3 meseca i zubi se velikom brzinom ispravljaju. Iskreno mislila sam da ce to uticati na samopouzdanje ali naprotiv odlicno sam je prihvatila i nimalo nije ruzno ... Naime ,javio mi se problem imam cistu na dvojci gornjoj i moraju da mi seku desni da bi otklonili u velikoj san panici ,ako ima neko iskustva slicna neka pise, bice i meni i svima od pomoci... [:poljubac]
2013 05 04
kao tinejdzerka sam trebala da je nosim ali bilo mi je odvratno, do osnovne skole san sisala palac i to je nazalost uticalo na moju vilicu, a da ne pricam fobije od zubara.. Svima savetujem da na vreme to rese jer sam ja primer ogromnog panicara :) Proteza nije bauk, tesko jeste obzirom da ne smem da grizem nista vec.da sve.seckam, ne smem da jedem dvopek i bilo sta.tvrdo, ne smem da zvacem zvaku dokle god je imam ... Ali zato je kilaza na idealna :)))
2013 05 04
Imao je moj drug... Nije slatko. Ne bih da te uplasim jer mozda zavisi od slucaja do slucaja. On je imao ogromnu iznad dva prednja zuba i skroz mu je ukrstila zube. Svaka operacija je zajebana. Bar iz mog iskustva i ljudi oko mene. Ali budi hrabra i seti se da sve to brzo prodje. Dane je to operisao jesenas mislim da je vec zaboravio... A i da te utesim,ja sam sa 26 operisala krajnike. E to je nesto najgore sto sam dozivela u zivotu a vodi se kao rutinska operacija. I ko god treba da operise nesto ja ga tesim sa mojim iskustvom posle vadjenja krajnika.
2013 05 04
Znam da nije divno... pre 3 god su mi sekli na donjoj vilici,nije bolelo tad,vec posle ,konci zatezu otok, sve znam...ali pre god dana sam nos operisala i kad sam to pregurala sve cu ,jer sto ti kazes te.rutinske nisu nimalo lake a i krajnike sam operisala pa znam...medjutim nos kad sam operisala sve mogu.. i ovog se plasim jos i protezu imam ...ispanicim ja pa se smirim...sve je za ljude... Samo kazem kad sam prezivela 14 metara gaze u nozdrvama, 4,5 dana borbe sa disanjem na usta gde.imas osecaj kao da ces se ugusiti, i ovo cu... a za krajnike secam se ni izgnjecenu bananu nisam mogla da jedem...
2013 05 04
Ma ni vodu!!! Joj kad se setim.... [:uplasen]
2013 05 04
Evo ja da podelim svoje iskustvo.. Nisam nosila fixnu rotezu, vec su mi operacijom vadili trojku koja umesto da izadje na svoje mesto, gurala je dvojku i pojela joj pola korena.. Tu gde je ta trojka gurala dvojku, stvorila se cistica.. E, sad, bio je predlog da nosim fixnu, medjutim zbog te moje nesvakidasnje situacije sa tim zubom koji je tu u vilici Boga pitaj sta radio, fixna proteza nije mogla da mi pomogne da se on izvuce, ta trojka.. Jer da su izvukli trojku, ispala bi mi dvojka.. Milina, a? [:uplasen] I sad ta NE rutinska operacija je tekla ovako.. Isterali mi mamu i tatu napolje.. Ja legla na onaj bolnicki krevet.. Udarili anestezije, sacekali malo.. I onda su mi sekli gornje nepce.. Skroz, nekih 3-4 cm je bio rez.. Veruj mi, apsolutno nista ne osecas, nikakav bol.. NIKAKAV! Osecas pritisak, cujes sta lekari pricaju, jedino je malo tesko sto moras ti sama drzati otvorena usta dok oni buse i seku.. Ali bola nema.. Uopste.. Oni ti onda srede to sto imaju, usiju ti.. I ja sam imala crne konce izmedju svakog zubica u gornjoj vilici [:smejati] Izgledalo je mnogo ruzno, MORALA sam da idem u skolu [:pospan] , a nisam smela da perem zube [:znojav] .. Jedino je to bilo.. Onako malo.. [:smejuljiti] I posle te operacije, anestezija traje jos nekih pola sata.. Tek onda pocinje da boli kao kada te boli zub.. Jako, ali nista preterano.. I tako par sati i kraj sa bolovima.. Ne smes da jedes nista sem supe bez rezanaca da ne bi upalo u ranu i to je uglavnom to. Nema cega da se plasis.. Jos ja sada na tom mestu nemam trojku i cetvorka je kao nesto popunila tu rupu, ali se primecuje falinka u vilici, ali nista strasno, nista upadljivo i nemam komplexa.. [:osmeh] Eto to je moje iskustvo, nadam se da ce te ber malo utesiti.. Stvarno nije operacija bauk.. Bas je.. Bezbolna i kratka.. Nekih 150tak minuta traje.. [:osmeh] [:poljubac] [:poljubac] [:poljubac]
2013 05 06
I da, taj otok sto si imala.. Ne znam od cega ti je to bilo.. Ja nisam imala nikakav otok.. [:poljubac]
2013 05 06
Andjela hvala ti do neba! ma da rekli su mi da ne boli nista,a gumicu od proteze ce mi skinuti jer naredna 2 mes ne smem zub da pomeram... haos. sve moze samo da mi ne vade zub :-) a na zvuk busilice one sam oguglala ,navikla...
2013 05 09
Andjela hvala ti do neba! ma da rekli su mi da ne boli nista,a gumicu od proteze ce mi skinuti jer naredna 2 mes ne smem zub da pomeram... haos. sve moze samo da mi ne vade zub :-) a na zvuk busilice one sam oguglala ,navikla...
2013 05 09
Pozdrav svima, ja bih da podelim svoje iskustvo sto se tice fiksne proteze, nosila sam i mobilnu koja nije bas puno pomogla ali kada sam stavila fiksnu posle samo par meseci rezultati su bili itekako vidljivi Ja radim u studiu koji krece rad sa fiksnim protezama koje garantuju da se zubi nece nakon nosenja vratiti u prvobitno stanje jer ce svako imati zicu koju ce nositi nakon toga i nece biti potrebe za davanjem novca na folije, cena ce biti dostupna svima i sto je najbitnije na 12 mesecnih rata. Svako ko je zainteresovan moze da mi se javi i ostavi broj nakon cega ce biti obavesten o svim detaljima! :))
2016 08 12