Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Lepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

Iskustva sa rozaceom / dermatitits rosaceiformis

Ako neko ima ovo stanje, neka slobodno podeli svoja iskustva u lecenju, kozmetici koju koristi i sl. Moje nazalost dugotrajno iskustvo sa ovim stanjem koze je nastalo nakon nestrucno uradjenog hemijskog pilinga nakon kog se razvila bakterijska infekcija na licu. Prvi savet, izbegavajte ovakve procedure, a ako bas zelite da ih uradite, neka ih uradi strucan dermatolog, a ne obican kozmeticar. Tokom lecenja infekcije, pocelo je da se javlja stalno crvenilo na vecem delu lica koje se intenziviralo tokom leta. Doktorka me je zatim poslala na laserske tretmane, kozmetickim ND:Yag laser je bio u pitanju. Uradila sam ih 5, bez neke vece razlike. Drugi savet, u lecenju crvenila pomaze jedino medicinski V-Beam laser, ostali su neefikasni za to, narocito obicni kozmeticki laseri kojima se navodno i uklanjaju dlacice i lece bore i svasta nesto. V-Beam laserom sme da rukuje iskljucivo lekar. Tretmani su skupi, za celo lice je prosek 150 evra, zavisi gde radite, ako nekom treba vise info o tome, neka me kontaktira porukom slobodno. Verujete, nakon uradjenog jednog tretmana meni se crvenilo smanjilo za 30-40%. Takodje, koristite tokom proleca i leta kremu sa faktorom obavezno, cak i kada je oblacno i ne zaboravite da je nanesete ponovo na svakih 2 sata, i cesce ako ste na moru. Sminka neka bude medicinska, za osteljivu kozu, ja licno koristim Vichy puder. Clinique ima liniju sminke za kozu sa crvenilom. Preporucila bih i Avene kolekciju Antirougeurs, serum FORT protiv crvenila, odlican je. Ukratko, nemojte da vas sarlatani od dermatologa saltaju i varaju, raspitajte se cak i kod vise lekara i na internetu, ima dosta stranih sajtova o rozacei. Bolet nije izleciva nazalost, ali vidim da V-Beam laserski tretmani mogu da skoro potpuno uklone crvenilo.
2015 05 03