Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

Klubovi, sastanci istomišljenika /

Zasto zene trpe nasilje?

Kako koja, draga moja FarAway, kako koja... bila sam nazalost svedok jedne takve svadje... [:tuzan]
2015 07 22
E ovako zene da vam kazem ja nesto. Zene nece da se suprostave muskarcu,jer se plase ozbiljnijih povreda,slepo vole tu budalu,plase se sta ce svet da kaze.... Ma ko ih bre j****be sve,uzmi nesto u ruke i udri go*no (izvinjavam se na recniku [:smejuljitise] ) dok im ne dodje iz dupeta u glavu sve ce one to trpeti. Muskarci jaci pol,aha vazi,koje godine?... Ono sto mi zene mozemo istrpeti muskarac ne moze,a ono sto navodno samo muskarac moze,a zena ne, to ne postoji... Poradjamo se na 54-tom pragu bola dok muskarci umiru na 40-tom. (nisam sigurna,da su brojke tacne,ali to je nebitno) Krvarimo svakog meseca 5 dana,a ne umiremo [:smejuljitise] . Fizicke poslove mozemo raditi isto kao i muskarci(e sad sto nas mrzi,to je nasa stvar [:smejatise] ) i tako dalje,i tako dalje... Ja imam divnog muza,ali zaista,dusa od coveka...Jednom smo se toliko posvadjali da smo se na kraju pobili,to je licilo skoro kao u filmu gospodin i gospodja Smith [:smejuljitise] Posle smo se toliko smejali,ono u fazonu sta nam je to trebalo,jos mi muz rekao: " Zeno,bijes kao muskarac jbt [:smejatise] " Evo 7 godina sad ce 8 da smo ukupno zajedno, volimo se kao nikad do sada,mazimo se,pazimo se itd... Posle toga, ni jednom, niti smo viknuli,niti digli ruku jedno na drugo...Inace,nisam uopste toliko jaka,ali kad treba skupi se neka snaga... Zato zene glavu gore i ne dajte na sebe. [:osmeh]
2015 07 22
faraway je lepo objasnila, nemam sta da dodam [:tuzan]
2015 07 23
Teška tema, kako neko ranije reče 1.000 pitanja i 1.000 dogovora. Mislim da žene trpe jer su nemoćne, psihički slabe, boje se za egzistenciju naročito ukoliko imaju i decu, boje se da će ih ubiti jer su svake sledeće batine gore od prethodnih, bolje vrabac u ruci nego galeb na grani i još puno sličnih objašnjenja. Muškarac ih je ubedio da je sve to ljubav i da ih niko neće voleti kao on, a one mu veruju i nemaju snage da krenu dalje. Ljudska psiha je kompleksna stvar. Muškarca takvog koji bije i maltretira, rađaju i uče žene, neke poremećene majke koje su im svesno ili nesvesno pokazale obrazac ponašanja koji će u životu slediti. A oni, "siroti", iskompleksirani i izfrustrirani nemaju jače oruđe od svojih pesnica. Dobro je poznato da nemoćni i slabi ljudi potežu za fizičkom snagom umesto za snagom reči kojom se ipak sve može razrešiti ukoliko imaš dovoljno intelekta i razuma. Na kraju i jedni i drugi rade to što rade iz lične slabosti...što je sve zajedno strašno. [:tuzan]
2015 07 23
Juce je jednu devojku brat zlostavljao, nesto su se svadjali i on je poceo da je bije i cupa za kosu,a otac kad joj je dosao kuci sa posla,kritikovao je njenog decka, koji je stigao u isto vreme,, jer je hteo da ga skloni od nje, da je zastiti. Ona se sama skoluje vec 2 godine. Radi i ide u skolu. Nema nikakva prava u toj kuci i svi je ponizavaju. Sada je drzi zakljucanu i ne dozvoljava da iko prica sa njom. Danas je poceo da je psihicki zlostavlja i cupa za kosu. A maceha se samo smeje i jos vise ga navodi na to. Stalno joj govori da je ista majka i da nece to da trpi. Sta joj vi savetujete? Ja sam za to da se obrati policiji i socijalnom,ali ona ne zeli da se sudi protiv oca.
2015 07 23
Majaaaa98, zavisi da li je maloletna ili punoletna. Mislim da ima nekih SOS telefona koji imaju osoblje obučeno da da valjane informacije i podršku, potražiću pa ću staviti u post. Policija na žalost nije na strani zlostavljanih i nije baš uspevala u ovoj zemlji da zaštiti maltretirane.
2015 07 23
Trazila sam i ja nesto po netu i raspitivala se. Moj decko ima neke prijatelje pa cemo videti nekako da pomognemo. Neki ljudi su zaista pravo zlo.
2015 07 23
Hvala ti puno. [:poljubac]
2015 07 23
Nema na cemu, nadam se da ce se devojka izvuci iz te situacije i ziveti normalan zivot. [:osmeh]
2015 07 23
Комплексна тема, жао ми је што се нисам прикључила раније, али бих дала неко своје виђење, које наравно, не може увек и у свакој ситуацији да буде применљиво... Прво што сам престала да практикујем јесте улажење у туђе породичне односе и покушаје да на било који начин помогнем. Ко од мене тражи конкретну помоћ, добиће је без поговора, ко је од мене не тражи, ја ћутим и климам главом - поучена претходним искуствима. Односи у породици су нешто на шта ми не можемо утицати, колико год добре воље имали и сматрам да је најбоље не мешати се... Што се тиче насиља, постоји милион неоправданих изговора зашто жена не може из свега тога да се извуче (због деце, због новаца, због крова над главом, због........слабости), а са друге стране постоје жене које чак и воле и психичке и физичке насртаје... Као што неко рече, људска психа је недокучива! Мислим и да социјални услови доста утичу на насиље, као и степен образовања - што није увек случај, наравно. Слажем се са Petisom и њеним виђењем употребе снаге и интелекта. Лично сматрам да жена у животу све може да уради сама и не може ме нико убедити у другачије! [:osmeh]
2015 07 24
1 2