Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Drugo /

Porudžbine iz e-prodavnice /

Da li poručivati sa sajta aliexpress??

Čitala sam dosta o tome, mišljenja su podeljena. Sve mi je delovalo jako nesigurno zbog toga, još se ja slabo razumem u sve to i ne bi znala šta da radim ako mi paket ne stigne,kako da se žališ i to.... [:tuzan] Da li se može potražiti pomoć na njihovoj stranici, da li hoće da pomognuako se ne snalaziš?
2015 09 21
Ja porucila radi probe masku za telefon za 1$. Stiglo za 15 dana cini mi se. Postar mi jos ostavio u sanducetu. Sve super, lepo upakovano. Nije nista dodatno naplaceno. Ali da nikad ne znas da li ce ti dodatno nesto obracunati, ne znas. Zavisi od predmeta i nasih carinika.
2015 09 21
To ocekujem da bi mi naplatili dodatno nekad, zavisi sta porucim. Ali sta raditi ako ne stigne paket?
2015 09 21
Ja sam 2x porucila sa tog sajta i nisu poslali paket, niti refundirali pare, pa nemam nameru ikada vise da pokusavam... zato narucujem sa drugih sajtova i sve ok
2015 09 21
Jel si pokusavala da se zalis?
2015 09 21
jesam, napisali su mi kako je taj prodavac nesto kao ''neverifikovan '' i da ima 10 dana da dostavi dokumentaciju bla, bla, i da ce mi vratiti pare, sto nisu, nikad... dok su mi na drugom sajtu, ja porucila i platila, u medjuvremenu je nestalo proizvoda u toj velicini, vratili pare uredno i sve..ne znam, taj Aliexpress je ''kako se kome zalomi'' . Inace, vec 3 godine porucujem sa drugih sajtova i sve je ok ;)
2015 09 21
Aliexpress je najveca krsina od sajta.. Osim sto je sam sajt prepun virusa, ni roba im nije nista bolja, bilo koji prodavac da je u pitanju. DHGate je ZAKON. <3
2015 09 22
Ja koliko sam skontala DHGate i Aliexpress je ista roba?
2015 09 22
Ne. To zavisi od prodavca do prodavca. Ali je DHGate generalno troduplo bolji sajt. 1. Urednije je napravljen, ne izgleda jeftino. 2. Customer service im je odlican, ja sam se dopisivala sa njima. 3. Menjaju stvari/vracaju novac (ukoliko je razlog valjan, naravno.)
2015 09 22
Za nakit npr se itekako isplati, mada me uvek preuzimanje paketa kosta oko 300din jer nasi carinici ocarine (iako pise da je postarina besplatna i vrednost manja od 20e). Inace sto se tice garderobe nikad ne znas sta ces dobiti jer sve izgleda bajno na slikama, a u stvarnosti je bleda kopija toga. Jednom sam porucila cipele, paket mi nije poslat i novac mi je refundiran. I daa, decku sam jednom porucila "Nike" patike, savrseno su ih iskopirali (mada nisu ni bile jeftine, oko 70$), ali je stigla pogresna velicina. To su neka moja iskustva. :)
2015 09 22
ahahha, da, imaju i viruse gratis na sajtu, pa se komp iskoci najstrasnije, na svu muku :(
2015 09 22
Ja se bavim porucivanjem stvari sa inostranih sajtova,mali milion puta sam porucivala sa aliexpress-a i sve mi je uvek regularno stizalo. Sto se tice dodatnih troskova sigurno se naplacuje roba preko 50dolara,a meni su jednom naplatili za artikl od 40 dolara 800 dinara. bitno je porucivati od dobavljaca koji imaju mnogo utisaka i koji imaju visok rejting. Ne treba porucivati od dovaljaca koji imaju ispod 500-600 utisaka ,koji nemaju slike uzivo ili kojima je cena znatno niza od drugih dobavljaca jer su to uglavnom prevaranti. Ako paket ne stigne,zalis se njima i pare se sigurno vracaju(to znam jer je moja komsinica od nekog bez utisaka porucila i nikad joj nije stiglo,ali su joj pare vracene posle 10 ranih dana). To je to sto se tice mog iskustva,porucujem vec 3 godine skoro pa svakodnevno sa inostranih sajtova :)
2015 09 22
ja sam jednom porucila jaknicu od 11 dolara,stigla,sve ok.A sada cekam neke maske za telefon,od 1,2 dolara za sve nas u porodici,valjda ce sve biti ok.Inace,sa svakog stranog sajta kad porucujes ukoliko je roba vece vrednosti od 50 evra placa se carina.
2015 10 04
a kada pise da se naplacuje postarina za srbiju? kakva su vam iskustva u tom slucaju? da li poruciti ili ne?
2015 10 19
Mislim da tu istu stvar mozes da nadjes i bez poistarine ako malo procackas ,jer se tu vrte iste stvari na dosta mesta ,samo od razlicitih prodavaca i sa razlicitim cenama,pa tako mozda ima i bez postarine.Ja nisam narucivala sa postarinom
2015 10 20
1 2