Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Drugo /

Razgovori /

Kako ocistiti srebro?

Volim i nosim srebrni nakit, imam ga dosta, dobijam i kupujem u proverenim radnjama, tako da nije neki skart od preprodavaca tzv. srebra. Medjutim, imam dosta nakita koji je toliko "pocrneo" da ne znam sta vise da pokusam, pa da ga ocistim. Ukoliko ga i ocistim, to bude trenutno, jer vec u roku od nekoliko dana, to nesto opet potamni, dobije neku crvenkastu, bakarnu, tamnu boju. Probala sam sodu bb i pastu za zube. Da li neko ima jos neki predlog?
2015 09 27
cao,Ceca je;} kupi u vazariju u ns kiselinu za srebro imas onu manju do 1000 din bucne se srebro u nju 20 secundi buckas izvadis i dobro isperes i ko novo je ako se ne skine nije srebro mozes i tel poruciti stice ti kuci;}}}}}}}}}}
2015 09 27
Probaj sa sircetom,meni uspeva [:kezitise]
2015 09 27
Hahaha AleksandraKraus, ja hocu da divanim, pa to ti je! [:kezitise] Hvala na savetima, probacu sirce i pepeo, ako nista ne pomogne, poslusacu lanicin predlog! [:lepota]
2015 09 27
Ja sam kupila krpu za ciscenje srebra u radnji gde i kupujem srebro jer kod njih mogu da odnesem da mi usluzno ociste sa tecnoscu koju ne preporucuju cesto da se nakit sa njom tretira, krpa ovako izgleda i jako sam zadovoljna jer cisti i zlato i platinu [:osmeh] [slika:c4deb59e-4a5f-45f1-ba96-ad2f09f7acd5]
2015 09 27
Eto, vise glava je pametnije i od google-a! [:osmeh] Kaladontom sam probala, posle nedelju dana opet isto. Linnaa, secas li se koliko je otprilike kostala ta krpica?
2015 09 27
Cena je bila koliko se secam + - 600
2015 09 27
Ja srebrni nakit cistim u vrucoj vodi sa sodom bikarbonom i aluminijumskom folijom. Slobodno spustiti nakit u šerpici na šporetu sa navedenim sastojcima, malo promešati. Reziltati se uoče veoma brzo, lepo se očisti i dobija sjaj.. Preporučujem ovu metodu. [:osmeh]
2015 09 29
Hvala Linnaa! [:osmeh] Probala sam sa sodom, tako zapravo najcesce i cistim, ali nekoliko stvarcica vise tako ne mogu da ocistim... Hvala svima na savetima, ovih dana cu primeniti predlozene metode! [:lepota]
2015 09 29