Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Lepota, stil, zdravlje /

Nega tela, lepota, kozmetika /

Mali spas za sve one koje ,,pate" za ravnom kosom !!!

Imam onu bezveznu kosu, ja to zovem lavljom grivom, niti je kovrdzava, niti ravna. I tako ja pre par nedelja slucajno stavim na mokru kosu makadamijino ulje, mama mi je frizerka i ima svakakvih preparata i ulja, i kao hajd' da probam. Ja sam bila zatecena, znaci kosa ravna, i pomislila sam da je to slucajno tako ispalo, stavim ja ulje i sledeci put, kosa opet ravna. [:smejuljitise] Ima da se kupi u Alexandru bocica od par mililitara, meni je trajala jedno 5 pranja, oko 500 din, nije bas povoljno, ali se isplati. Jos bolje ulje koje sam probala ima Tresemme, ali to ako ima neko da vam nabavi iz inostranstva, jer se kod nas vise ne prodaje [:plakati] Pisite ako imate ista/slicna iskustva sa nekim uljima, preparatima, ali ovo moje ulje je zamenilo peglu [:lepota] Znaci na mokru kosu staviti obavezno, probala sam i na osusenu, pa ne uradi nista. Ovo su ulja koja sam koristila [slika:341972d8-9d60-4ff8-9775-204a90c5dc61] [slika:cc3a667b-b0cd-4270-b8a0-b5ea3a223403] [:lepota] [:poljubac]
2015 10 04
LʹOREAL ELSEVE ULJE - koristim vec neko vreme i nije lose,bar za moju kosu,na mokru kosu i ispravi samo tako [:osmeh] A 'macadamia' sam par puta koristila, dobro bass samo se potrosi zacas [:osmeh] [:lepota] [:lepota]
2015 10 04
Devojke, da li je neka od vas radila trajno ispravljanje keratinom i kakva su iskustva...? [:osmeh]
2015 10 04
trajno ispravljanje nemogu da rade plavuse a sam postupak trazi vremenske uslove da nema vlage ,kise vrlo je uspesno a ima jos mnogo tretmana koji ispravljaju kosu kao keratimPosle 2 do 4 puta kosa je ravna ,to znam iz licnog iskustva [:osmeh]
2015 10 04
Ja sam radila keratin,istu kosu imam kao devojka koja je pokrenula temu i prezadovoljna sam,ali on se mora redovno odrzavati,znaci na svaka 3 meseca,i nemojte nikako uzimati preko popusta tretman jer mesaju sa vodom i onda to nije to...znaci trazite samo cist keratin.Kosa bude dosta ravnija a dlaka bas fina.Racunajte da vam treba i poseban sampon bez sulfara za pranje kose...bez 5000 din za pocetak nista :)
2015 10 04
E hvala vam na informacijama, verujem da su rezultati posle tretmana odlicni tako da cu najverovatnije uskoro i ja resiti problem sa neukrotivom kosom... [:osmeh]
2015 10 04
Ja sam radila keratin 2 ili 3 puta, prvi put kad se jos nije ni radilo kod nas, mama donela litar iz UK, to je bio hit, znaci ni cetkom nisam morala proci, bila mi je ravna kao lenjir :D a onda su taj keratin zabranili jer je bio kancerogen, stigao je novi, bio je okej, ali ni nalik onom prvom!!! Jeste skupo, litar ili 2 litra su bila 200 finti jos 2011.god, a ne smeju samponi sa solima, mora poseban sampon i pakovanje, prva 3 dana se kosa ne sme vezivati, kaciti snale, stavljati iza usiju da se ne izlomi [:osmeh] Takodje Tresemme ima keratinsku kolekciju sampon, balzam, serum i tako neke preparate, naredna 4 pranja je malo ravnija kosa [:osmeh]
2015 10 04
I jedan od vaznijih elemenata je dobra keramicka cetka, obavezno da je keramicka. Jeste malo skuplja, ali to se jednom kupi i traje doveka :D
2015 10 04
Jos jednom veliko hvala za sve savete, meni su zaista od koristi [:osmeh] [:lepota] A sad me ovo zabrinulo, sadrze ti preparati sigurno neke kancerogene sastojke, ali ko ce pa znati kad proizvodjaci to vesto kriju, nigde na pakovanju nece biti naglaseno da moze biti stetno... [:vrtoglav] Sta mi zene sve radimo zbog lepote... [:smejuljitise]
2015 10 05
Ma sve je danas kancerogeno [:isfrustriran] a sigurno su radili neka istrazivanja, ima dosta isparavanja, mora da se nosi maska na licu, jer kad se namaze keratin, kosa se isfenira pa opegla i to se onda pusi kao dimnjak.. A da li je neka od vas primetila da joj kosa cudno mirisi (da ne kazem smrdi) nakon tusiranja, kad napolju duva vetar, kad je vlaga napolju...? Jer desava mi se to, ali ne znam zbog cega i izludjuje me..koristila sam Micoseb sampon na svoju ruku i nista se nije promenilo..imate neki savet? [:osmeh]
2015 10 05
Pa da, vecina kozmetickih proizvoda sadrzi toksicne sastojke [:smejuljitise] A mi to sve trpamo na sebe zarad lepote. [:besan] Znaci tako izgleda postupak tretmana sa keratinom [:osmeh] Da znam sta me ceka, xexe... [:smejuljitise] U svakom slucaju javicu se sa utiscima kad budem i ja uradila taj tretman... [:osmeh]
2015 10 05
Nije nimalo jednostavno :D I sto je jedna devojka napisala, nemoj preko popusta nekih ici, razredjuju vodom, ako si u mogucnosti, izdvoji 5-6000 din i uradi to kako treba :) Jer nije to, to.. Obavezno trazi preporuku za salon koji to provereno dobro radi, jer svasta ima danas :)
2015 10 05
Hocu, hvala jos jednom na korisnim savetima, ne bih dosta toga znala o ovom tretmanu da nismo caskale ovde. [:smejuljitise] Bas mi je prva ideja bila da kupim kupon na popustima... [:osmeh]
2015 10 06
Nema na cemu, tacno se treba u vezi svega raspitati dobro kad je tako nesto u pitanju [:osmeh]
2015 10 07
opet ja ko god je iz BEOGRADA IMAM JAKU PREPORUKU ZA DEVOJKU KOJA TO RADI DO SAVRSENSTVA I TO RADI GODINAMA ZNACI RADI FER I KOREKTNO TRI PUTA SAM RADILA ISPRAVLJANJE KOSE KOD NJE AUVEK MI JE TRAJAO 8 DO 7 MESECI ZADNJI PUT SAM STAVLJALA U MARTU I JOS NE MORAM DA IDEM STO SE TICE SAMPONA BEZ SULFATA KUPITE OBICAN BEBI SAMPON ALI BEZ SULFATA ODLICAN JE KORISTIM GA I JA imaga u liliju AKO BUDETE ZAINTERESOVANE JAVITE MI SE U IBOX RADO CU VAM DATI BR TEL INACE DEVOJKA JE Z BLOKOVA POZZ [:osmeh]
2015 10 07