Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Lepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

Osetljivost ociju na sminku?

Ne znam da li je ovo dobar podforum, ili sam trebala pod Kozmetika.. Naime, nisam alergicna na maskare i olovke, tj. ne suze mi oci nikad, ali me izrazito peku oci kada stavim odredjenu sminku. Inace imam dosta suve oci, tj. slabije suze, pa moram da koristim vestacke non stop, mada ne nosim sociva, niti naocare. Zanima me savet od devojaka koje imaju slicne ili mozda jace reakcije da mi preporuce neku sminku koja im ne izaziva probleme? Ako ima takve. Hvala
2015 11 05
Kako znas da nisi alergična? Da li ti je kozni lekar to potvrdio??? ... Ja takodje imam jako osetljivu kozu lica. Kada se nasminkam peku me kapci i ivica usana ubrzo nakon nanosenja. Kozni lekar mi je rekao da je to alergija na neku komponentu koja se nalazi u sminki. Navodno da treba da koristim isključivo onu na prirodnoj bazi (moze da se kupi u dm-u, malo je skuplja ali kao to je to). Kupila sam je... Medjutim i tako me kapci peku, i cak mi se ponekad stvaraju ljuspice suve koze ... [:tuzan] Tako da ni ne volim da se sminkam! I kad se nasminkam, obavim sta imam i skidam je...Vise nisam sigurna da li je to kod mene alergija ili nesto drugo... [:sokiran] Probaj onu sminku na kojoj je oznaka NATUR, uglavnom je made in Germany... Pozdrav!
2015 11 06
imam isti problem kada se nasminkam peku me oci, ponekad i suze. mozda je od pudera ili maskare
2015 11 08
Annetta, nisam se testirala, ali imam te probleme, a sminku, osim maskare i olovke, prakticno ne koristim.:( Nego izgleda kao da se ti moji problemi pojacaju kad se sminkam. Ne znam, mene ne peku kapci, vec bas povrs oka, a bila sam na ocnom pregledu i sve okej... Koristila sam ovu Alverde maskaru, njihova kozmetika je prirodna, i zaista mi nije smetala (osim mirisa, koji je a njihove proizvode specifican),ali posle tri sata izgledam kao rakun, spadne bukvalno. [slika:2f42dd10-fddb-4cf2-9722-a3fce1810c4a] Sad sam na Essence Lash Princess, i uzasno smeta. Kao i Kiko olovka/ajlajner, ona je bas bas jaka..
2015 11 09
LlejJa, nisam pametna... [:tuzan] Nećemo se šminkati i to je to... Ma, ja sam lepa i bez šminke! [:osmeh]
2015 11 09
Probaj Bourjois maskare. Izbegavaj maskare sa ultra crnim pigmentom, one extra, ultra black, to hoce da iritira. Takodje moguce je da kupis otvaranu i sasusenu maskaru, u drogerijama ih stalno otvaraju. Od drogerijskih brendova, dobre su Deborah pecene senke, one sa 3 "ispupcene" senke, ako znas na koje mislim. Max factor ima dobre olovke za oci, Maybelline ima dobre ruzeve.
2015 11 09
Ma i to sto kazes Annetta:) Hvala na korisni savetima ProdajemSminku!:)
2015 11 09
[:osmeh]
2015 11 09
Trazi sminku koja je namenjena za nosioce kontaktnih sociva ili za osetljive oci. Ali ako je maskara ili olovka takva one se lakse skidaju,a tvoje oko se bori protiv njih pa vise suzi i brze se razmazuju. To je isti pricip kao i dugotrajan ruz i vlazne usne. Jednostavno nemoguca kombinacija. Sve ovo iz licnog iskustva! A proveravala sam i ko cega vise ima u svom sastavu i shvatila da je to mrtva trka. [:jezik] I da ovo da dodam, ako imas izrazito osetljive oci onda moze da ti smeta i puder,i rumenilo, i bronzer, i olovka za obrve,tj. sve ono sto moze u mikronskoj kolicini da dospe u oko.
2015 11 11