Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Drugo /

Razgovori /

Po kojoj proceduri radi Aks sluzba?

Stigao mi je paket i pise Otkup 1200 a postarina 240, a on je meni naplatio 1480 po cemu???? kad ne pise nigde jos 40 din.... [:uplasen] [:isfrustriran] [:isfrustriran] [:isfrustriran]
2015 11 15
za povracaj novca
2015 11 15
Meni gorecu temi si otvorila. Izbegavajte Beks u sirokom luku. Ja sam ih pozvala kao prodavac oko 9h, dispecerka mi je prvo rekla da kurir stize do 16h, zatim da je kurir nov i jos se ne snalazi na terenu pa malo kasni, da bi ih oko 17h ponovo pozvala kada su mi rekli da zbog obima posla mozda nece ni stici. Javili su se tek u cetvrtak, a ja ih pozvala u ponedeljak. Prvo, izgubila sam prodaju, drugo, devojka verovatno misli da sam neozbiljna ili prevarant, i trece, mogla sam ni kriva ni duzna da dobijem negativnu ocenu. Znaci, neprofesionalni i bezobrazni. Izbegavajte Beks kurirsku sluzbu. A sto se tice Aks sluzbe, ne znam da ti kazem. Meni je kurir jednom doneo paket, nisam imala sitno, ostao mi je duzan 100din, i nikada se nije javio. Tako da je to individualno. Trebala si da pogledas racun i da pitas zasto 40din vise, ovako sada puj-piki.
2015 11 15
Ja i sa postom uvek problem [:isfrustriran] Zato sada samo licno preuzimanje,na zalost...Uvek me kao ne nadju kuci pa onda jurim u postu koja nikako nije blizu,i naravno zaracunaju i za povracaj novca... [:plakati]
2015 11 15
Ja saljem sa postexpresom najvise ali oni deru ako se placa pouzecem.... Sa bexom sam saradjivala pre vise od 3god bili su izuzetno pazljivi i brizni i sto se tice povracaja novca prvo pozove pa onda kad meni odgovara dodje jedino me nerviralo sto ako imam 10 paketa svih 10 adresa moram da im izdiktiram putem telefona da bi oni to uneli u sistem pa onda poziv se oduzi na 10-20min pa onda moras da platis racun za telefon bas papreno. Aksom mi se svidja sto nemoras bas da im kazes tacno koliko kg ima paket uopste to niko ne proverava a plus im je sto povracaj novca naplacuju samo oko 50din na iznos od 6000din.
2015 11 15
aks naplacuje i kod predaje posiljke,znaci naplati kupcu,i kad vraca novac naplate i meni kao prodavcu,kad sam pitala zbog cega ,receno mi je kao zato sto mi donosi novac,ne znam sto onda naplacuju i kupcu,+ sto sam morala novac od otkupa da vijam,jer kurir nema vremena da dodje,izbegavam ih u sirokom luku,
2015 11 15
Uzas,izbegavajte i jedne i druge,pogotovo Aks Ako nemate ugovor,bolje ih ne zovite. Prvo sto mi ne donese na vrata (za to valjda placamo postarinu) nego moram da se nalazim sa njim po gradu,i bukvalno ne znas u koje doba dana ce da naleti,da li u 9 ujutru ili u 6 popodne,dok se kod postexpresa zna kad sta i kako.A postarinu da ne spominjem,za majicu od 120gr sa otkupom sa platila preko 300din postarine,a adresnica je bila prazna,nikakav racun nisam imala koliko mi je naplaceno i zasto.
2015 11 15
aks je meni odradio super poslove, dovlacili mucenici neke fotelje, police, sve te neke kabaste stvari. Uvek su bili super i korektni, ne secam se da su mi ikada nesto dodatno naplacivali, mada i ja preferiram da uplatim unapred, pa da kuriru platim samo postarinu. Beks mi je doneo dusek, narucen specijalno po mojim prohtevima i....... Kurir ga unakazi. Naravno, nisam ga preuzela, podnela sam odmah zalbu, a oni su platiti fabrici otkup. Vrlo verovatno iz dzepa kurira, ali molim lepo, sto da mi ga bude zao, na poslu je, njegovo je da pazi o mom paketu. meni je mene zao sto sam cekala nov dusek jos 6dana i sto sam potrosila vreme da otkucam mail i iskomuniciram sa nekim njihovim "kontrolorom" koji je bio i vise nego neprijatan u pocetku, a onda kad sam se pozvala na svoja prava, zastitu potrosaca i Veru Vidu, onda je utanjio onaj njegov glasic..... [:smejatise] [:smejatise] Doduse, dobila sam od fabrike dodatnih 10% popusta na "drugu" porudzbinu, posto je prva uspesno naplacena beksu. Postexpress mi je najbolji za ove krpicarske stvari, mada, dosta i ja izlazim u susret. Jo kad bi prodavci nekad poceli meni da izlaze, bilo bi super, ovako uvek imam osecaj da sam ovca, ja sve korigujem, meni retko ko.
2015 11 15
inace, vezano za sam beks. Covek koji mi izdaje kucu, on radi kao sef magacina jedne firme, i imaju veciti problem sa njima, slome paravan, neke keramicke stvari, pa onda tu vrednost paravana beks nece da isplati u kesu, vec im da kao "kredit" za slanje, posto ta firma daje gratis ptt za svoje proizvode, i onda oni fakticki moraju da saradjuju da bi iskoristili svoj "kredit" koji su dobili zbog loma i stete koju je beks napravio.
2015 11 15
Katastrofa, ja samo sa postexpresom radim, i sad cu zamoliti prodavce od kojih kupujem nesto da mi postom salju jer ove debile necu da trpim i da im placam sve zivo.... naplate i taj poziv sto nas nazovu hahaha :D Ja imam kuci kese od postexpresa i papire ispisem i spakujem zovnem kurira pokupi to i milina :)
2015 11 15
hahahahahaha necu da pisem koja clanica, ali stize mi upit jedno vece, bla bla, moze li preporuceno, rekoh samo PE. Sutradan krece da se ubedjuje sa mnom kako mi je isto dal slala pe ili preporuceno, pa ako je isto, eto ti PE, meni vala nije isto, meni do poste i nazad 300, 400 din goriva. Kazem zeni da mi kurir dolazi kuci po paket, jos ona meni kako sam lenja i kako je nemoguce da dolazi, da ne lazem i da lepo kazem da necu da prodam, a ne da izmisljam gluposti. Kao, bas meni samo dolazi kurir na noge. [:smejuljitise] [:smejuljitise] [:smejuljitise] [:smejuljitise] Majke mi, doslo mi da joj fotkam kese i kutiju gde mi stoje adresnice i bar kodovi, sreca pa je na vreme odustala od prepirke i saradnje.
2015 11 15