Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Drugo /

Razgovori /

AliExpress.com - jeste li porucivale nekad?

Da li ste porucivale preko ovog sajta i jel se stvarno ne naplacuje postarina/carina ??? [:sokiran]
2015 11 16
Isto je kao i sa Ebay-om, postarina je besplatna, tamo gde pise. Ali na neke pakete se naplacuje carina, sto nema nikakve veze sa posiljaocem i postarinom , Ja sam narucivala cetkice, na manje pakovanje od 7 komada, nisam nista platila, ali za vece 32 komada, platila sam 430 dinara carinu
2015 11 16
ja sam porucivala,nisam platila ptt za stvari za koje pise da se ne placa,a ono sto sam porucila,a sto nije bilo na lageru,vracen mi je novac na racunu,stvarno sam bila zadovoljna saradnjom [:osmeh]
2015 11 16
A kako se placa?
2015 11 16
Iskreno se plašim tih kineskih sajtova. Bojim se da je to mačak u džaku i da ono sa slike nije ni nalik onom što stiže u paketu + neplanirani troškovi carine i poštarine. [:tuzan] Takodje, u kineske radnje ne uđem nikad, jer pouzdano znam da su boje koje koriste kancerogene tj toplotom u dodiru s kožom prodiru kroz pore i ulaze u krv. Ne hvala lepo .. [:besan] To znam sigurno za ovaj kvalitet robe koji je u Srbiji Neke stvari smo kupovale u SAD i NL i nikad ne bih rekla da su kineske. Videle bi tek kasnije po etiketi. Boja , miris .. sasvim drugo nešto. Naravno ni cena im nije bila mala. Mnogi brendovi imaju fabrike u Kini ali traže kvalitet finalnog proizvoda konkurentan zapadnim proizvođačima (uz jeftinu radnu snagu). H&M recimo .. Definitivno sumnjam da je na tim sajtovima bilo šta kvalitetno. Čitajte komentare kupaca koji nisu botovi-ima mnogo nezadovoljnih veličinom i kvalitetom. Volela bih da čujem i drugačije utiske .. [:lepota] Možda se odvažim i probam. [:smejuljitise]
2015 11 16
carina se ne naplacuje do 50 eura...sve preko naplate..mada je i to kako kad:)
2015 11 16
ja sam narucivala svasta,i uglavnom je bilo ok ali citaj i komentare. vel cesto pogrese tj,njihovo m je nase s i sl.imas tamo i chat pa pitaj sve pre nego sto narucis. i budi strpljiva,nakad se stvar ceka i do 2 mes:)
2015 11 16
Sad si me uplasila s tim da je kineska garderoba kancerogena [:tuzan] Ja kod njih najvise kupujem (i ovde na sajtu) a i nema nekog izbora u malim gradovima. Ima par prodavnica koje isto uglavnom prodaju kineske stvari, i par preskupih butika (a i od njih pojedini imaju kinesku garderobu [:isfrustriran] ) Sinu ne kupujem kod kineza, ima prodavnica decije garderobe nase proizvodnje, i nisu skupi, ali za odrasle stvarno nema nekog izbora [:vrtoglav]
2015 11 16
@MajaNakit, na žalost mnogo njih kupuje kinesko. [:tuzan] Nisam imala nameru da te plašim ali treba razmišljati i o zdravlju. Lično bih pre kupila polovnu odeću koja je kvalitetna , s bilo kog sajta , nego da kod njih kupim ovu najlošijeg kvaliteta. [:stidljiv] Jeste, boje kojima se boje ove jeftine tkanine su najjeftinije , zabranjene u EU i Kanadi, većini visokorazvijenih zemalja. Boje su pune teških metala, opasnih materija , čak i mišomora da ih ne bi grizli glodari tokom transporta i dugog lagerovanja velikih kontajnera na carini siromašnih zemalja. Afrika, neke zemlje Južne Amerike, Srbija ... [:plakati] Sve je to davno poznato , vršena su istraživanja i kod nas (znam i gde)ali se ćuti ili šuška .. [:tuzan] Koža je naš najveći organ i preko nje svašta ulazi u telo, taloži se u kostima putem krvi i .. eto bolesti . [:stidljiv] Znate li da su mnogi sokovi u vreme inflacije bojeni bojom za vunu?? Daje lepu kola boju i samo "malo" je opasna. [:uplasen] Da se razumemo, već rekoh, prave oni ekstra kvalitetne stvari visoke klase , ali to ne završava ni u Srbiji ni kod preprodavaca sa kineskih sajtova. Ne mogu da verujem koliko košta prozvodnja jednog kardigana koji košta na tom Ali sajtu11 $ .. Ako preprodavac zaradi bar 5$ , ako materijal i rad tog ko ga je napravio košta .. [:sokiran] Uhh, bolje da se ništa ne pitam i ne razmišljam. [:pospan]
2015 11 16
Ja sam isto cula da se carina placa samo za porudzbine preko 50e. Hvala, Maculi, ja to stvarno nisam cula, nacula sam nesto za decije gumene igracke da su stetne, isto zbog nekih boja kojim su bojeni. Izbegavacu onda kineze od sad maksimalno [:isfrustriran] ionako je kvalitet nikakav a cene i nisu vise tako niske (kao nekad).
2015 11 20