Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

O korisnicima sajta mojekrpice.rs /

Preprodaja stvari

Ah, da, i nisi stavljala u opise kako si ih ti licno kupila i slicno. Ok je kad se kaze uzeto na sajtu, ne odgovara i to je to. Mene je iznerviralo kada sam videla da devojke prodaju stvari i pisu kako su ih one licno kupile u toj i toj prodavnici (npr. u Stradvariusu u Uscu i slicno). To mi je nekako bezveze. Napisi lepo da si uzela na sajtu, samo da ne odgovara i nema ljutis :)
2016 06 11
Sve ste upravu.. Desilo mi se da sam prodala devojci artikal i bio joj je mali,stavila ga je u prodaju, za tri puta veću cenu,pa srećno,ja sam zadovoljna svojom prodajom. Kada meni stigne nešto,a loše mi stoji ili mi ne odgovara vel.,stavim cenu uvećanu za poštarinu,pa ako se niko ne javi ,ja spustim za poštarinu ili u razmenu. E, kada su pokloni upitanju,nije lepo to stavljati u prodaju ovde, nekako to je poklon o:) ,glupo je i zbog članice koja vam je od srca poklonila, ako mi ne odgovara,ja ga poklonim drugarici,komšinici...kome odgovara,da ne bi stajao u ormanu,a opet nekoga usreći <3
2016 06 11
> OljaBg13: > Ali ti si pitala da li je ok da postavis stvarcice :) Dobro, to jeste, pitala sam te svakako i napisala sam da su kupljene od jedne divne članice, ne da sam ja išla u Španiju ili Italiju i kupila ih. :D Meni je stvarno žao kada moram da vratim stvar na sajt, ali kad mi ne ''klikne'' onda ništa ne mogu da uradim osim da je vratim. Naravno, to se odnosi samo i isključivo na stvari koje sam kupila/dobila u razmeni, poklone ne vraćam ovde na prodaju nikada, ako i moram da vratim na sajt, vratim opet kao poklon, jer mi je glupo da stavim za prodaju. Istina je da kada mi neko da stvar ona više nije njegova i mogu da radim sa njom šta god želim, ali iz poštovanja nikada ništa od poklona nisam vratila na prodaju, jer je jednostavno glupo. Ta ista članica je mogla i da zaradi ili da pokloni nekome ko možda nije mogao da izdvoji novac da kupi, a koristilo bi mu, ali je izabrala mene. Sad, što to meni ne odgovara nije ona kriva, a nisam ni ja, ali ću ja zato lepo nastaviti njenu dobru volju i to isto pokloniti dalje. Bar ja tako mislim...
2016 06 11
"Ali ti si pitala da li je ok da postavis stvarcice" Ne vidim razog da bilo ko trazi dozvolu od bivse vlasnice da prodaje, menja ili bilo sta slicno , stvar koju je posteno platila / razmenila. To mi je toliko apsurdno da nemam reci... Zar bi trebalo da odem u radnju u kojoj sam nesto kupila i pitam da li im je ok da prodam nesto sto sam kod njih uzela, da li imaju nesto protiv mozda ? Ovo je sajt za trgovinu pre svega , ja tebi kes , ti meni robu , i obrnuto ....bas me briga da li neko prodaje / preprodaje ono sto je od mene kupio . Dobila sam ono sto sam trazila a to je kes , bitno je da kupac dobije ono sto je opisano , da sve to bude korektno i to je to. The End.
2016 06 12
Meni je takodje smesno da se trazi dopustenje za postavljanje predmeta na profil, dovoljno je da se naglasi da ne odgovara ili ako se predmet nije koristio neko vreme, neka se pojavi opet na profilu te druge clanice, pa ce zapasti nekad kod nekog kome odgovara. Naravno, vazno je tacno opisati predmet, a ostale sitnice nisu vazne. Nije mi kriva clanica koja ima dobru kameru i bolje su joj slike, pa lakse proda zbog bolje prezentacije i moze joj se da stavi visoku cenu. Neko nema vremena (neko nema uslova) da se toliko trudi oko prikaza garderobe- ugla, svetlosti, efekata.. Meni je bitno da neko dobije nesto sto je mozda i lepse u prirodi, a ako moze da ga bolje prikaze i proda opet, neka izvoli. Niko se nije obogatio za par stotina vise, niti osiromasio sto je prodao jeftinije... na kraju krajeva, ovde se i poklanja nekima koji nemaju. Neke stvari sam poklonila koje mi ne odgovaraju, neke stavila ponovo na profil, za vecu ili manju sumu, a to zavisi od moje procene vrednosti i toga sta sam sve ja dala u razmeni npr. ili koliko sam platila postarinu, a mozda sam bila na gubitku, jer predmet ne valja, pa ga necu ni pokloniti nikom, da ga ne uvredim. Kad sve saberem i oduzmem, opet imam viska krpa, a to jesu sve krpe, bile one skupocene ili jeftine, jer nas svakako ne cine ljudima, niti krase, ako ne znamo da ih nosimo ;)
2016 06 12
> UnicornArt: > "Ali ti si pitala da li je ok da postavis stvarcice" > Ne vidim razog da bilo ko trazi dozvolu od bivse vlasnice da prodaje, menja ili bilo sta slicno , stvar koju je posteno platila / razmenila. To mi je toliko apsurdno da nemam reci... Zar bi trebalo da odem u radnju u kojoj sam nesto kupila i pitam da li im je ok da prodam nesto sto sam kod njih uzela, da li imaju nesto protiv mozda ? Ovo je sajt za trgovinu pre svega , ja tebi kes , ti meni robu , i obrnuto ....bas me briga da li neko prodaje / preprodaje ono sto je od mene kupio . Dobila sam ono sto sam trazila a to je kes , bitno je da kupac dobije ono sto je opisano , da sve to bude korektno i to je to. The End. Ja se slažem potpuno sa ovim. Naravno da niko ne mora da traži dozvolu, niti me pogađa ako neko moju stvar vrati na sajt, a ne pita me. Samo eto, meni je Olja draga i želela sam da je pitam, nisam želela da se uvredi ili da bude da sam slagala da sam odušeljvena stvarima, što jesam bila, a ovamo ih vraćam na sajt. :)
2016 06 12
Ok, kapiram to ako ste uspostavile malo prisniji odnos od onog kupac- prodavac i uostalom, neka svako uradi kako oseca i zeli, nemam nista protiv , ali eto ne kapiram da neko ko je bio u ulozi prodavca smatra da bi kupac trebalo da ga obavestava i pita za dozvolu :) Ne treba ni da mu bude krivo sto neko njegovu bivsu stvar prodaje ...ih, koliko sam ja stvari kupila u gradu npr. za koje sam bila ubedjena da su mi potrebne, neophodne, da mi se nikada nece smuciti , da mi odlicno stoje i sl. pa se tako brzo predomislim da to prosto ni sama ne mogu da shvatim...Zamislite sta je sa kupovinom bez probe , koliko tu tek gresaka ima ,:) Sto se tice ugradjivanja u cenu kod preprodaje , nemam nista protiv - neko prosto ne pamti koliko je sta platio pa postavi onu cenu koliko misli da ta stvar vredi... Ima situacija gde neko trazi manje ukoliko je neku stvar preplatio , neko smatra da je nesto malo platio u odnosu na ono koliko ona vredi , pa postavi vecu cenu ... to je pravo svakog prodavca i nema razloga tu nesto da se prigovara ... Njegovo vlasnistvo, njegova cena .
2016 06 13
Ja sam prodala jednoj članici patike sa skrivenom petom za samo 150 dinara, jer mi je tad svaki dinar trebao, i malo posle vidim prodaje ih za 999 dinara.
2016 06 13
![](http://upload.mojekrpice.rs/rs/images/message/874512fb591196f3eeafea148b5d5f47.jpg) ![](http://upload.mojekrpice.rs/rs/images/message/ea52a8acb49b7004a2afd44223482bb2.jpg) Članica Ana2005 kupila je naočare za 4010 dinara na Limundu, a sada ih prodaje na krpicama za 15000 dinara, koristeći fotografije prodavca od kog je iste kupila.
2023 08 13
Meni je to super, čak sam i prodala u par navrata puno svojih stvari preprodavcima, i to na drugom sajtu, ne na krpicama. I to mi se isplatilo, ne novčano več u smislu da su mi uštedeli i vreme i energiju potrebnu za pojedinačnu prodaju. A oni su s druge strane dobili povoljne cene. Win win, što bi se reklo. :D
2023 08 29
Meni se skoro desilo da sam spustila clanici cenu predmeta, i nedugo posle vidim da ga prodaje po duplo visoj. Nemam ja nista vise s tim, naravno, ali mi smesan taj odnos - upit radi snizavanja cene, pa preprodaja po duploj.
2024 01 01
Meni ni najmanje ne smeta to iz istog razloga kao i SanjaCos-ja bih da ustedim vreme i rasprodam sto vise stvari,pritom mi nije zarada prioritet, a ako jos i taj preprodavac lepo zaradi i to mi je drago.Bas win-win :D
2024 01 01
Meni je totalno nebitno ko ce sta da napise i da li ce nakon kupovine da baci ili proda neku stvar moj kupac :")
2024 01 13
1 2