Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

O korisnicima sajta mojekrpice.rs /

Problem sa preporucenom posiljkom,pomoc !!!

Nisam znala gde postaviti temu pa moram ovde.. Evo o cemu se radi: Pre par dana sam sa jednom devojkom dogovorila razmenu, ja njoj da posaljem avon ruz,ona meni kiko lak.. Dogovor je bio da se salje preporuceno... Poslato je isti dan,meni je paket stigao,njoj nije.. Danas mi je slala poruku i pitala za broj posiljke koji sam naravno poslala.. Na to mi stize odgovor kako broj ne valja i kako je iz 2008god.. Poslala sam u inbox slike papirica kako ne bi bilo da lazem i izvestaj sa neta.. Sta raditi? :/
2016 08 29
Idi ti do poste iz koje si poslala, pa vidi sta se desava...
2016 08 29
Desava se da se izgube preporucene posiljke. Meni se desilo 3-4 puta. Nije prijatno iskustvo, ali sta da se radi. Ja znam za problem pa uglavnom naglasim clanicama da jeste jeftiniji nacin, ali da postoji mogucnost da se to desi. Od poste mozes eventualno da dobijes odstetu. Popunjavas razne formulare, ides vise puta, traje mesec dana, dobijes nesto sitno. To sam uradila samo prvi put i nikad vise. Nije vredno zivaca.
2016 08 29
Fora je sto po izvestaju sa neta paket nije ni krenuo... Devojka kojoj sam slala je zvala postu u Ns 2 puta.. Prvi put su rekli da broj ne valja a drugi put da je paket u mojoj posti.. Ja sam zvala moju postu i navodno je paket krenuo i ako na netu izvestaja i dalje nema.. Ako joj sutra ne stigne moracu ici da vidim koga oni zezaju. :/
2016 08 29
Preporucena posiljka sa pracenjem je isto sto i postexpres.. tako da se ne moze izgubiti 10000% sam sigurna u to.. to bi znacilo da se i postexpres moze zagubiti, sto je 1 slucaj u milion.. isti bar kod koji ide na postexpres pakete stavlja se i na preporucene posiljke.. Moras proveriti u tvojoj posti licno, oni moraju znati gde je posiljka, da li je krenula ili ne.. Vec sa brojem nesto nije uredu.. das im papiric da sami ukucaju i shavtice gresku :) Srecno ;)
2016 08 29
Meni se to isto desilo ,da se po izvestaju vidi da paket nije ni krenuo,a na kraju je stigao nakon nekih 5 dana...e sad ne znam koliko je kod tebe dana proslo.
2016 08 29
Kod preporucene posiljke se u izvestaju vidi samo prijem i urucenje, iako zvanicno bar kod nalepnica treba da omogući njeno skeniranje u svim tačkama prenosa. Dakle, ako su u tvojoj posti kazali da je krenuo, onda je tako. Neki put se desi da paket stigne vec sutradan, ali generalno putuje duze od postexpresa i po nekoliko dana, pogotovo ako je u pitanju neko manje mesto.
2016 08 29
Najbolje da proveris u posti sta se zaista desava. Ja kada sam jednom slala preporuceno, pozvala sam call centar da proverim da li stiglo. Gde su mi rekli da ne mogu proveriti. Secam se da su pocetna dva slova bila drugacija nego obicno, to je bio razlog.
2016 08 29
Pa proslo je 2 radna dana + vikend.. Provericu svakako sutra ukoliko paket ne bude stigao.. Hvala svima na odgovoru ♥
2016 08 29