Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Lepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

Koliko je dobro skidati zubni kamenac

Imam problem sa kamencem na zubima,a od mnogo ljudi koji su ga skidali cula sam da im je posle skidanja kamenca stvoreno jos vise nego pre,i da svaka metoda ostecuje gledj zuba I da li je slucajno neka od vas pokusala sa nekom "neinvazivnom" metodom uklanjanja kamenca,cula sam da postoje neke paste na bazi gline,pa ako je neko probao neka podeli iskeustva. Hvala unapred :-*
2016 11 09
Skidanje kamenca kod stomatologa je potrpuno bezbolno, jedino što nervira zujanje one spravice kojom se u suštini grebucka po zubima, pa ti onda zvoni posle i u ušima :) nije strasno, ne boli, samo nervira zujanje, stave ti pastu posle, isperu ti sve lepo, i imaš osećaj kao da ti zubi utrnu i to svi :D ludo i super svakako za probati iznova! :D srecno i bez panike :D
2016 11 09
skidala jednom i nikad vise,posle su me zubi boleli...i ostete zubnu gledj...kamenac nije stetan za zube
2016 11 09
ja nisam imala kamenac dok nisam "očistila kamenac " kod zubara....sad mi se konstantno stvara
2016 11 09
Jooj devojke,predpostavila ssam da je tako,inace imam jako dobre zube,nemam cak ni jednu plombu,i ne bih da mi uniste sada zube.Jedna zena mi je pricala da je koristila neku pastu,i da su joj bukvalno komadici kamencfa otpadali sa zuba,ali to je bilo davno i ne mogu da se setim kako se pasta zove :(. Kamenac mi se ne vidi ali me strah da mi se ne rasklate zubi,a inace mnogo sam veliki manijak po tom pitanju :D
2016 11 09
Ja skidam povremeno kod zubara, ranije sam imala vise al od poslednjeg skidanja pre 1,5 god gotovo da i nemam. Ako te to ipak plasi probaj da ne pijes vodu sa cesme, meni je kad sam bila u inostranstvu, valjda od promene vode, sve otpalo :)
2016 11 09
Osecam se odgovornom da vam obrazlozim bitnost uklanjanja kamenca(cvrstih naslaga) i mekih naslaga(ostataka hrane). Sloba1976- Tacno, kamenac nije stetan za zube, ali je vrlo stetan za desni. Talozenje mekih i cvrstih naslaga na zubima dovodi do parodontopatije(povlacenja desni) i iz tog razloga je jaako vazno uklanjati ih. Uz stomatologa koji zna svoj posao, gledj se minimalno ostecuje skidanjem kamenca, jer..skida se samo kamenac, a ne zdrava zubna gledj. Cuvaj svoje zube, nista lepse od lepih i zdravih zuba. :)
2016 11 14
Cuvam ih mnogo,zato i volim da se posavetujem i cujem iskustva. Hvala puno svima na savetima!:-*
2016 11 15
Cuvajte svoje zube i desni ,tako sto cete redovno uklanjati kamenac .Ako vam je skupo uvek mozete raditi na stomatoloskom fakultetu na studentskim vezbama besplatno !
2016 11 15
Ja bi ti isto preporucila srebrnu pastu za zube :) ja sam konkretno prezadovoljna sa njom u svim aspektima....izgugla malo vise o njoj
2016 11 24